Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De la varsta de 19 ani am plecat in strainatate, am lucrat si am locuit in alta tara timp de 3 ani. Am avut parte de tot ce mi-am dorit acolo pana cand l-am cunoscut pe el :lol2: In urma cu 1 an si jumatate ne-am vazut pentru prima oara, el era in vacanta. Pentru el a fost dragoste la prima vedere, pentru mine nu. Am tinut legatura dupa ce a plecat (3 zile), dupa 1 luna a trebuit sa plec in alta tara unde a venit sa ma vada. Acolo m-am indragostit de el... M-am reintors la locul de munca iar dupa 2 luni a venit de ziua mea. Totul a fost frumos... La doar 1 luna mi-a propus sa ma mut la el in Elvetia, ceea ce am acceptat :P , sunt aici si in momentul de fata. Mi-a promis multe lucruri, ca vom inchiria apartamentul nostru (locuim cu parintii lui), ca imi v-a cauta un loc de munca, ca nu am sa ma plictisesc niciodata cu el si ca ma va face cea mai fericita femeie din lume, ca vom iesi zi de zi afara si tot ce imi doresc imi v-a oferi... Vorbe... Nu s-a intamplat nimic din cele spuse...

M-am saturat... Am renuntat la tot in viata in favoarea lui. N-am nici un prieten aici, nu am pe nimeni, unde am fost prima oara aveam o parte din familie. Stau zilnic in casa, n-am mai iesit intr-un club cred ca de anul trecut, inainte ieseam in fiecare weekend.

El are servici si pleaca de la 6 dimineata si se intoarce la 6 seara iar apoi are antrenamente. Va imaginati ca vine obosit si bineinteles ca adoarme. In weekend se joaca jocuri pana tarziu iar apoi se trezeste pe la pranz, mananca ceva si pleaca la meci. :roll:

Sa nu va mai zic de capitolul sex ca eu sunt cea care i-a initiativa, iar acum de 3 saptamani nici eu nu mai am chef dar nici el nu da nici un semn. Eu le fac pe toate sunt si barbat si femeie. Nu este deloc matur iar de fiecare data cand incerc sa-i explic ceva se enerveaza. Sunt foarte multe lucruri ce ma deranjeaza la el dar cred ca pentru inceput e deajuns sa va formati o idee.

Am impresia ca m-am indobitocit langa el... Imi deschide si mie cineva ochii! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

erai de cand ti-ai alcatuit sistemul de selectie

 

parerea mea :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
erai de cand ti-ai alcatuit sistemul de selectie

 

parerea mea :P

 

S-a purtat foarte frumos cu mine si a fost totul perfect in primele luni dar a trecut deja 1 an si ceva si nimic nu s-a schimbat, din contra, devine din ce in ce mai rau :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am impresia ca m-am indobitocit langa el... Imi deschide si mie cineva ochii! :roll:

Iti iei serviciu, te intorci acasa cind se intoarce si el, cind pleaca la antrenamente te duci si tu la aerobic, iar cind se joaca la calculator jocuri tu navighezi pe Internet.

Buba se va sparge, probabil, in maxim citeva luni.

Daca nu se sparge in mod favorabil, ia calul meu si du-te!

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au trecut fluturasii... cauta alta destinatie, my friend...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi deschide si mie cineva ochii! :roll:

Si? De ce mai pui intrebari? Esti sechestrata? Te tine cu pistolul la cap?

Ai impresia ca o sa-ti dea cineva anii care-i pierzi inapoi? Ce astepti? Crezi ca se va schimba ceva? Hai sa fim seriosi!

 

Credeam ca deja esti cu valiza in mana!

Editat de Arayas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Servici mi-am gasit saptamana trecuta singura. Ma simt foarte bine acolo si chiar stau si peste program numai de dragul de a nu ma intoarce prea repede acasa.

 

Mi-am facut bagajele de nenumarate ori. Ba incepe sa planga, ba zice ca nu ma lasa sa plec pentru ca nu vede viata fara mine, ba mi se face mila de el...

 

Sincera sa fiu chiar nu mai vad nici un fluturas prin jurul meu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Uneori ne saturam de bine, sa stii. Valabil si pentru femei cat si pentru barbati. Incearca sa iti gasesti un hobby sau ceva de lucru, in asa fel incat sa nu simti ca depinzi de el. Implica-te in ceva care inseamna mult pentru tine si ai sa simti diferenta.

Am fost intr-o situatie similara si nu vorbesc din buzunar. problema este complexa si nu trebuie aruncata vina doar in spatele cuiva. Implica-te mai activ in treaba cu apartamentul, insista, cauta pe internet locuri disponibile si accesibile ca pret etc.

 

Arunca o privire pe aici pe aria "dragoste" si ai sa vezi tot felul de lucruri: ma bate, ma inseala, imi cere sa accept o relatie deschisa, ma minte, ne mintim/ ne inselam reciproc etc etc etc.

Daca el te iubeste, te respecta, se poarta frumos cu tine, si lucrurile stau asa si din parte ta, nu renunta la ce ai pentru ca treci printr-un moment de plictiseala si singuratate. Relatiile frumoase sunt un lucru rar si uneori nu il apreciem pe cel de langa noi atat cat merita, decat cand e prea tarziu.

Multa bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-a purtat foarte frumos cu mine si a fost totul perfect in primele luni dar a trecut deja 1 an si ceva si nimic nu s-a schimbat, din contra, devine din ce in ce mai rau :P

 

a fost

cat a fost

acum NU mai e

e gata, ati cazut in banal si plictis - cu mult prea devreme

media mondiala e 7 ani :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×