Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Primarul urbei tale.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stim bine cate tampenii fac primarii alesi .

Dar la fel de bine stim si cate lucruri "bune" au facut .

Am observat ceva si anume:..invariabil, majoritatea oamenilor spun: "uite cate flori avem si ce de bancute , timp in care calca intr-o groapa de pe trotuar".

 

Multi se lauda cu primarul ales , dar vad ei oare ,dincolo de petalele pastelete ale miliardelor de petunii , ceva si mai bun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fantani arteziene , sensuri giratorii semaforizate dupa :roll: , parcuri in tiganie , gropile sunt si la noi tot acolo.

Lasand gluma la o parte a facut saracul ce a facut dar acum nu mai misca nimeni nimic de cand este arestat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fantani arteziene , sensuri giratorii semaforizate dupa :doh: , parcuri in tiganie , gropile sunt si la noi tot acolo.

Lasand gluma la o parte a facut saracul ce a facut dar acum nu mai misca nimeni nimic de cand este arestat .

:roll:

aha...

pai cam asta este directia..

vezi tu!!...afacerea cu florile din parcuri este o afecere foarte profitabila si are si dimensiuni foarte mari...

oamenii se bucura de petunii si nu au canalizare sau ii rup tantarii vara...sau sau..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu l-am ales pe Oprescu si nici nu ma asteptam sa faca ceva din moment ce nu a avut nici un proiect in afara de autostrada suspendata si parc cu caprioare pe unirii...care erau proiecte SF.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu l-am ales pe Oprescu.

Nu a facut nimic bun, nici nu m-am asteptat sa faca.

Nu stiu daca a facut mult rau pentru ca imi este atat de indiferent incat nu l-am bagat in seama.

Daca nu ar fi bun de personaj din Caragiale ar fi bun de Bula.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am ales,nu m-am prezentat la nicio votare in ultimii 4 ani :roll:

 

dar a facut ceva pentru micul orasel,un pietonal frumos cu multi pomi si fantanite,are in plan aducerea apei potabile si in satele invecinate(dar cu criza...ma cam indoiesc ca mai face ceva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu l-am ales,nu m-am prezentat la nicio votare in ultimii 4 ani :roll:

 

dar a facut ceva pentru micul orasel,un pietonal frumos cu multi pomi si fantanite,are in plan aducerea apei potabile si in satele invecinate(dar cu criza...ma cam indoiesc ca mai face ceva)

Ei, vezi!!?

La maruntisuri de genul asta ma refer eu cand intreb...ce "spanac" au facut primarii vostrii?

..pai asta au facut,,floricele , fantanite, pomisori si serbari cu mici si bere...

nu cumva vina este a noastra?...pentru simplul fapt ca ne mandrim cu pastelerea orasului in timp ce periferiile nu au canalizari?

La mine , in sector, Almanahe nu a facut nimic..ba dimpotriva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat ceva si anume:..invariabil, majoritatea oamenilor spun: "uite cate flori avem si ce de bancute , timp in care calca intr-o groapa de pe trotuar".

Adevarat si pentru primarul meu, doar ca asta a pus si pavele pe trotuare, repara drumurile si se schimba toata reteaua de termoficare.

Acum orasul nu are apa calda, iar traficul e la fel de greoi ca in Bucuresti. Dar si cand se vor termina reparatiile...

 

Nu l-am votat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

politica-i cam imputita de la vremea asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×