Sari la conținut
Forum Roportal
Gabbyyy

Explicatii de tot felul...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut

 

catamat

teortetic nu conteaza, dar asta depinde de placa ta de baza, verifica la ei pe site si vezi daca suporta, alte combinati

E bine sa fie la fel

si ca sa vezi ca unele suporta eu am 512RAM un dualchanel

1 placuta de 256 la 266Mhz CL 2.5

1 placura de 256 la 400Mhz CL 3.0

si merge in dualchanel la 266Mhz

 

maryiuss

nu e bine sa ti unu langa altul dar la 1 metru cred ca e destul de departe, dai la monitor un "daegauss" e o opriune ce o vei gasi in meniul monitorului

Acuma depinde si de TV fiinca daca e tip vechi va bruia tot in jur, verifica sursa de alimentare si incearca sa nu le alimentezi din aceiasi sursa, daca ai retea trifazata acasa alimenteazal din alta faza (nu stiu cat intelegi aici, la retea trifazata sunt 3 faze RST)

Nu lasa firele de la TV sa treaca pe langa cele de la compiuter, sunt o mare sursa de bruiaj

 

Mircea Constantinescu

nu cred sa rezolvi nimik cu update la BIOS, cred ca trebuie sa instalezi un driver pentru windows, ceva care vine cu placa ta de baza!

 

 

Eu stiu ca unitatea combo face asa:

scrie CD-uri, citeste CD si DVD

ce rost mai avea unitatea DVD-RW, daca combo scria si DVD

 

DVD-RW

Scrie si citeste tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut

 

catamat

teortetic nu conteaza, dar asta depinde de placa ta de baza, verifica la ei pe site si vezi daca suporta, alte combinati

E bine sa fie la fel

si ca sa vezi ca unele suporta eu am 512RAM un dualchanel

1 placuta de 256 la 266Mhz CL 2.5

1 placura de 256 la 400Mhz CL 3.0

si merge in dualchanel la 266Mhz

 

maryiuss

nu e bine sa ti unu langa altul dar la 1 metru cred ca e destul de departe, dai la monitor un "daegauss" e o opriune ce o vei gasi in meniul monitorului

Acuma depinde si de TV fiinca daca e tip vechi va bruia tot in jur, verifica sursa de alimentare si incearca sa nu le alimentezi din aceiasi sursa, daca ai retea trifazata acasa alimenteazal din alta faza (nu stiu cat intelegi aici, la retea trifazata sunt 3 faze RST)

Nu lasa firele de la TV sa treaca pe langa cele de la compiuter, sunt o mare sursa de bruiaj

 

Mircea Constantinescu

nu cred sa rezolvi nimik cu update la BIOS, cred ca trebuie sa instalezi un driver pentru windows, ceva care vine cu placa ta de baza!

Eu stiu ca unitatea combo face asa:

scrie CD-uri, citeste CD si DVD

ce rost mai avea unitatea DVD-RW, daca combo scria si DVD

 

DVD-RW

Scrie si citeste tot

sorry da daca ai placute cu viteze diferite nu iti merge in dual channel nici in 1000 ani!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merg impreuna dar nu cred ca in Dual Channel ... e o diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu un DVD-RW LG cumparat acu 2 zile nou-nout dar nu citeste de nici un fel dvd-uri(la mine) si am fost cu el de unde lam cumparat si aia de acolo miau facut un test la el si la ei citeste dvd-uri si la mine nu (si am folosit acelasi dvd puteti sa imi spuneti si mie ce are pls?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o problema cu un DVD-RW LG cumparat acu 2 zile nou-nout dar nu citeste de nici un fel dvd-uri(la mine) si am fost cu el de unde lam cumparat si aia de acolo miau facut un test la el si la ei citeste dvd-uri si la mine nu (si am folosit acelasi dvd puteti sa imi spuneti si mie ce are pls?????

Da-tzi jos de pe net ( mai precis www..softpedia.com ) ACE Megacodecs shi instaleazatzi-l shi va merge cu sigurantza !!! :yahoo:

 

Salutare la totzi !

Shtie cineva daca un Dell Inspiron 1150 (Laptop) are placa de retzea????????? Shi daca da, de ce XP-ul meu nu o vede ??? Shi daca da, ce model ??? ca sa pot si io sa ma dau pe neeeeeeeeeeeeeet ca deja am luat-o razna de cand incerec sa-mi instalez Local Area Network-ul !! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG MULT D TOT! MIAM CUMPARAT UN MICROFON CARE SURPRINZATOR SE AUDE IN BOXE DAR NU SI IN MESSENGER!!!! CE SA FAC????:P MULTUMESC ANTICIPAT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×