Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Ne schimba casatoria?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este bine sa stai necasatorit..( este doar parerea mea )

 

DE CE?

 

eu sunt singura de di ani, am 33 de ani, deci am depasit varsta zisa de tine.

 

nu mi-i rau deloc. uneori nici bine

 

de ce sa vreu sa ma recasatoresc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu stiu exact cum sa fac o relatie sa fie buna, am oferte variate, cei din jur freaca la cap ca tre sa ma marit..

 

si eu NU VREAU. si nu, chiar n-am probleme de socializare.

Crede-ma ca nici eu nu am probleme de socializare. Dar vreau mai mult, exact relatia pe care mi-am dorit-o de atat timp, persoana ce mi-o doresc, asa cum mi-o doresc.

 

ba da..

 

oamenii casatoriti sunt mai atenti la ce fac, ce mananca, cum se poarta, nu au acel disconfort al lipsei de afectiiune care duce la frustrari, depresii, instabilitati si decompensari...

este dovedit.

Desteapta mai sunt :lol: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce? Poti sa argumentezi?

da..( este o parere personala care nu trebuie sa fie impartasita de toti )

Dat fiind faptul ca aproape toti prietenii mei sunt casatoriti am observat ca s-=a creat un mod de viata in aceasta zona.

Un mod de distractie, interese comune de multe ori, copii care se imprietenesc si copilaresc impreuna. ( eu inca nu am copii dar se vede la ceilalti )

Barbatii isi vad de treaba lor cu berea iar femeile barfesc asa cum fac femeile...

Este un alt mod de viata.

Pe langa asta si ca intaietate, in viata de cuplu casatorit se intaresc si incep sa prinda contur dorintele, apar targeturile, apar responsbilitatie care se impart mult mai usor la doi..

si putem continua pana maine cu exemple pro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi e greu sa accept pe cineva in viata mea, mi-am dat seama ca eu am problema, nu partenerii mei. Cred ca e bine sa fii cum simti, nu toti suntem "nascuti" sa traim cu cineva.

 

 

eu stiu exact cum sa fac o relatie sa fie buna, am oferte variate, cei din jur freaca la cap ca tre sa ma marit..

 

si eu NU VREAU. si nu, chiar n-am probleme de socializare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii isi vad de treaba lor cu berea iar femeile barfesc asa cum fac femeile...

Este un alt mod de viata.

 

vomitivu ideal.

 

 

oamenii casatoriti sunt mai atenti la ce fac, ce mananca, cum se poarta, nu au acel disconfort al lipsei de afectiiune care duce la frustrari, depresii, instabilitati si decompensari...

este dovedit.

 

poate-n ce te priveste. eu nu-s cum ai zis tu aci. dimpotriva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt sigura ca nu...

ba da..

 

oamenii casatoriti sunt mai atenti la ce fac, ce mananca, cum se poarta, nu au acel disconfort al lipsei de afectiiune care duce la frustrari, depresii, instabilitati si decompensari...

este dovedit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×