Sari la conținut
Forum Roportal
Mariana_mari

Ma simt ca ultimul om de pe planeta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci,sa incepem cu inceputul...anu trecut cand am intrat la liceu a trebuit sa stau in gazda nefiind din oras,asa ca am gasit la o femeie care avea o nepoata cu un an mai mare ca mine,ne-am inteles extraordinar de bine si acum la fel,a venit la mine la tara unde fotu' prieten i-a facut cunostinta cu un amic(X) de-al lui,intre timp s-au combinat si au stat 5 luni,ea tinea foarte mult la el insa era cam posesiva,orgolioasa(asa era firea ei)...relatia lor era una la distanta,eu intre timp m-am desp de fostu si asta m-a durut..nimic iesit din comun pana aici,insa acum 3 saptamani X a inceput cu caterina(el inca statea cu ea) si ziceam sa ne facem ca stam impreuna in fata fostului meu prieten...caterinca azi caterina maine..am ajuns sa avem o relatie iar el sa se desparta de ea insa spune el ca nu din vina mea ci din cauza ca s-a saturat de certuri...ea insa tinea la el si a suferit,eu fiind prietena foarte buna cu ea m-am simtit ca un mare kkt(scuzati-mi expresia),ea plangea la telefon pt ca se despartise de X,dupa ce incidea plangeam eu,ma simt atat de nasol,am vorbit cu X ce sa facem..el vrea sa continuam,nu mai vre sa se impace cu ea...relatia noastra merge foarte bine insa cand ma gandesc la ea ma bufneste plansul..e singura prietena pt care am plans...si acum nu stiu deloc ce sa fac...sa ii sp acum ca stau cu X,sa nu ii spun deloc,sa ii spun mai tarziu...eu nu vreau sa o mai mint dar nici sa o pierd. X spune sa ii zicem acum de relatia noastra insa m-am gandit ca ea deja a suferit pentru despartire,sa mai afle si asta acum as rani-o prea tare..va rog,spuneti-va o parere,ce sa fac,cum sa fac,cand sa ii spun,sunt foarte confuza si ma simt asa de prost pentru ce am facut

Editat de Mariana_mari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci,sa incepem cu inceputul...anu trecut cand am intrat la liceu a trebuit sa stau in gazda nefiind din oras,asa ca am gasit la o femeie care avea o nepoata cu un an mai mare k mn,ne-am inteles extraordinar de bn si acum la fel,a vnt la mn la tara unde fotu' prieten i-a facut cunostinta cu un amic(X) de-al lui,intre timp s-au combinat si au stat 5 luni,ea tinea f mult la el insa era cam posesiva,orgolioasa(asa era firea ei)...relatia lor era una la distanta,eu intre timp m-am desp de fostu si asta m-a durut..nimic iesit din comun pana aici,insa acum 3 saptamani X a inceput cu caterina(el inca statea cu ea) si ziceam sa ne facem ca stam impreuna in fata fostului meu prieten...caterinca azi caterina maine..am ajuns sa avem o relatie iar el sa se desparta de ea insa spune el ca nu din vina mea ci din cauza ca s-a saturat de certuri...ea insa tinea la el si a suferit,eu fiind prietena foarte buna cu ea m-am simtit ca un mare kkt(scuzati-mi expresia),ea plangea la telefon pt ca se despartise de X,dupa ce incidea plangeam eu,ma simt atat de nasol,am vb cu X ce sa facem..el vrea sa continuam,nu mai vre sa se impace cu ea...relatia noastra merge foarte bn insa cand ma gandesc la ea ma bufneste plansul..e singura prietena pt care am plans...si acum nu stiu deloc ce sa fac...sa ii sp acum ca stau cu X,sa nu ii spun deloc,sa ii spun mai tarziu...eu nu vreau sa o mai mint dar nici sa o pierd. X spune sa ii zicem acum de relatia noastra insa m-am gandit ca ea deja a suferit pentru despartire,sa mai afle si asta acum as rani-o prea tare..va rog,spuneti-va o parere,ce sa fac,cum sa fac,cand sa ii spun,sunt foarte confuza si ma simt asa de prost pentru ce am facut

 

In primul rand schimba gazda.

 

In al doilea, renunta la prietenia cu ea, pentru ca indiferent ca ii spui, ca nu-i spui, tot se va afla si ea nu o sa vrea sa mai auda de tine.

 

Sansa ca voi doua sa va impacati exista, dar doar la ceva vreme dupa ce tu si cu X va despartiti.

Editat de X.E.N.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La munca cu voi!

 

100% de acord cu FNF. Mariana_mari, cauta-ti o slujba de vara si asa o sa scapi de povesti penibile ca cea de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma abtin ca esti mica.

Vezi ca te dezvolti in ceva nu prea agreabil.

nu cred ma transform in cv cum sp u"nu prea agreabil" pt ca am realizat ca am gresit si nu o sa mai fac asta niciodata pt ca regret foarte mult...am vrut si eu odata sa pun fericirea mea pe primul loc si nu vad ca nu prea mi-a iesit :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ma transform in cv cum sp u"nu prea agreabil" pt ca am realizat ca am gresit si nu o sa mai fac asta niciodata pt ca regret foarte mult...am vrut si eu odata sa pun fericirea mea pe primul loc si nu vad ca nu prea mi-a iesit :)

Daca-ti cladesti fericirea pe suferinta altora, nu se numeste fericire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdeah... Fericirea... Plecati dreq cu vrajelile astea.

Normal c-o sa se oftice fata aia pe tine. Ce sa faci ? Nimic, indeparteaza-te de tipa si ramai cu pularaul, atat cat o fi de stat cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mdeah... Fericirea... Plecati dreq cu vrajelile astea.

Normal c-o sa se oftice fata aia pe tine. Ce sa faci ? Nimic, indeparteaza-te de tipa si ramai cu pularaul, atat cat o fi de stat cu el.

 

azi mi-ai facut ziua :spiteful:

 

Daca el a decis sa fie cu tine, nu inteleg ce te stresezi? Ea crede ce vrea. Daca era asa cum trebuia, nu o lasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×