Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Viata si minunile Sfintei Parascheva

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum poate un om mort sa faca minuni.Unde e logica.???

 

Prin credinta ... se poate orice!

 

E suficient sa crezi tare .. de ex, ca in cer exista un maimutoi care l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea sa (adica 98% maimuta primata) ...si gata

 

... poti sa crezi ca acest maimutoi iti va oferi viata vesnica in paradis ...dar si aia numai dupa ce ai murit .... adica acolo unde porcii zboara din floare in floare ...si poti admira toata ziulica nudul perfect al Evei ...dar atentie ...nu ai voie sa o atingi cu mana sau altceva ...ca altfel cazi in pacat si te arunca maimutoiul sef in flacarile iadului ... unde iti ia foc parul pubian ... si zau daca exista o pedeapsa mai dureroasa decat asta...mai ales cand esti deja excitat.

 

Cred ca e mult mai indicat sa te masturbezi in acea natura minunata ... privind la frunzulita cu brandul Evei ...ptr ca despre asta nu se zice la scriptura ... ca ar fi pedepsit !

 

Iar pentru ca si Paraschiva avea brandul Evei ...ca toate Paraschivele planetei ...evident ca toti se duc sa-i pupe frunza ...desi frunza si brandul ... erau deja de mult putrezite ...motiv ptr care pupa doar cutia cu colectia de oase .. pe care a ajuns sa o viseze pana si Azorica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, m-ai lămurit cu parascheva. acum am fugit să mă uit la iliuţă - numerologie. să vezi ce minuni face ăla, n-ai treabă.

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine, m-ai lămurit cu parascheva. acum am fugit să mă uit la iliuţă - numerologie. să vezi ce minuni face ăla, n-ai treabă.

:roll:

La Mitropolia Iasului se afla ciolanele Paraschevei si neste hotomani credinciosi le-au furat.

Chestia oata a fost ca erau replice. Originalele se afla la loc sigur, dar io nu spui la nime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La Mitropolia Iasului se afla ciolanele Paraschevei si neste hotomani credinciosi le-au furat.

Chestia oata a fost ca erau replice. Originalele se afla la loc sigur, dar io nu spui la nime.

Si replicile astea fac minuni?

Nu de-alta, dar am auzit de copii ale icoanelor facatoare de minuni care fac minuni.

 

Nu ma mai mira nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si replicile astea fac minuni?

Nu de-alta, dar am auzit de copii ale icoanelor facatoare de minuni care fac minuni.

 

Nu ma mai mira nimic.

 

De ce ar face?

Ciolane, asta-i tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... dar pentru pomelnic n-avea bani.

Evident...erau in poseta... :search:

 

Tatăl băiatului i le-a găsit ascunse, l-a bătut ...

Cred ca de la Paraschieva asta i se trage caracterul violent tatucului...Paraschieva ii dadea cu sucitoarea mosului pana spunea tot. Era de la Securitate, sub acoperire. Asa lucreaza pana astazi "sfanta"...romanii i se inchina, si ea le da cu inundatii de-i stinge. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce bine seamana toate chestiile astea cu publicitatea pe care o fac vrajitoarele :search: incat ma intreb, oare cine de la cine s-a inspirat?

Totusi mai exista o asemanare... si vrajitoarele si ciolanele, dar si icoanele, toate fac minuni! E plina lumea asta de minuni si noi nu suntem in stare sa le vedem la adevarata valoare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×