Sari la conținut
Forum Roportal
ddea

Locuri de vizitat in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Geoagiu Băi. La mare moda pentru terapiile antireumatice diverse si eficiente, zice lumea....

Editat de Rodica`
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scaldatul in Lacul Sfanta Ana, Judetul Harghita, a fost interzis pentru protejarea calitatii apei

 

Omul civilizat distruge natura, planeta, apa, solul si tot ce-i pica in cale ... ne putem mandri!!!

 

 

https://www.agerpres.ro/social/2018/04/23/harghita-scaldatul-in-lacul-sfanta-ana-a-fost-interzis-pentru-protejarea-calitatii-apei--95968

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. nu inteleg de ce a murit asa dintr-o data forumul asta si mai ales threadul de fata, dar asta e. Am ales sa vizitez al doilea an consecutiv maramuresul. Am fost si anul trecut, doar vreo 3 zile si nu prea m-m simtit satul ;). Mi-au mai ramas de vizitat cascada cailor, muzeu comunismului si inca vreo 2 obiective. Anul trecut a stat la pensiunea Lia. . Recomand cu maxima caldura. Anul asta nu am nicio idee, asa ca mi-ar prinde bine ceva sugestii. As dori ceva traditional cu tot cu de-ale gurii. Ms.

Editat de Johny2k

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Perla Sigheteana este locul unde am stat noi, eu nu ma stresez dupa folclor prea mult sau mancaruri traditionale.   Este in Sighet e usor de gasit, serviciile sint excelente ca si ambianta.  Am fost cam demult, precis s-au schimbat multe si acolo, insa este din ce alege pentru cazare din cate am citit in computer si asta e bine.   

Hotelul Gradina Morii este foarte elegant, o cladire ridicat de austrieci pe vremuri pentru vanatorii asutrieci, transformat in comunism in spital de copiii pana prin 1967.   Anul asta se poate circula? ... nu stiu cum este cu turismul.     

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 27.01.2013 la 14:01, Sflo87 a spus:

Eu va propun Cascada Bigar. As vrea sa ajung sa vizitez acest loc cat mai repede pana nu se gaseste vreun baiat destept care sa distruga aceasta zona.

Eu am aflat nu de foarte mult timp de aceasta minune a naturii.

Cascada Bigar

Si sper ca userul.... Sflo... cum il cheama, a ajuns sa vada cascada Bigar, pentru ca astazi s-a prabusit.

https://www.hotnews.ro/stiri-mediu-24845246-cascada-bigar-prabusit.htm

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×