Sari la conținut
Forum Roportal
Rosaura

un sfat va rog

Postări Recomandate

Sincer nici nu stiu cu ce sa incep si cu ce sa termin......probabil ca sunt in pana de ideii la ora aceasta......vreau sa va intreb daca voi credeti ca eu sunt de vina ca nu am pe nimeni in viata mea.? Eu sunt genul de fata careia ii place sa spuna lucrurilor pe nume, dar se pare ca nu e bine nici asa, nici nu stii cum sa o mai dai in ziua de azi.....daca ma comport prea frumos nu e bine, daca sunt prea rece si indiferenta iar nu e bine, nici eu nu stiu ce sa mai fac....... Sincer imi doresc sa intalnesc pe cineva cu care sa ma inteleg si cu care sa am ce discuta, dar se pare cut cat caut mai mult cu atat am sanse mai putine, cumva caut perfectiunea???? nici eu nu mai stiu ..... va rog frumos spunetimi si voi parerea voastra , ce as putea sa fac..... va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani ai?

 

Ai sub 18 ? Peste 20 ? Intre 30 si 40?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stau si ma gindesc bine, mai bine mori cautind perfectiunea decit sa te scalzi o viata intreaga in mediocritate. Pina una alta, ia si perfectioneaza-ti un pic limba romana... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pina una alta, ia si perfectioneaza-ti un pic limba romana... :)

detii cumva adevarul suprem? esti atotstiutor?

(sigur sunt domenii in care fata de sus iti da lectii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rugaciuni catre Maica Domnului sa intalnesti pe cineva potrivit sunt solutia. Nu horoscopul, magie e chiar periculoasa caci incarca cu carute de pacate viitorul familiei si Dumnezeu nici nu mai da cateodata familie sau copii ca de ce sa fie chinuiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa se poata intelege mai bine situatia,ai fii trebuit sa mai dai cateva informatii despre tine, anonimat.

Am sa incerc totus sa ajut cat pot.

In viata nu trebuie sa fii alta decat esti tu dar daca este ceva de schimbat la tine, asta trebuie sa faci numai tu chiar daca ti se cere eforturi la care nu esti obisnuita.

Nu te lasa in grija nimanui si tine minte ca Dumnezeu ajuta numai la cine se ajuta,cum zic evreii.

Zambeste la cine vorbeste cu tine. Nu cu gura de la o ureche la alta,dar arata ca esti bucuroasa de convorbirea voastra. Invata sa asculti si nu vorbii prea mult,in special nu te grabi sa dai toate informatile despre tine.

Nu te grabi in discutii. Nu te speria ca cineva pune mana pe tine. Daca crezi ca nu ti se potriveste,spune asta nu incepe sa te lupti. De la inceput, planuieste asa ca sa nu ajungi la locuri sau /si situatii nedorite.

Daca suferi multe ori de stare trista,vorbeste cu medicul tau, se poate ca ai nevoie de medicament ca firea fireasca a oamenilor nu este prea trista.

Nu uita cel mai important lucru: La fiecare oala se gaseste un capac potrivit. Mai presus de orsice,nu pierde speranta si bizuie pe tine ca daca ai avut curajul sa ceri sfat de la straini,asta arata ca intelegi ca ai nevoie sa schimbi din "naravurile" tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord cu Evreul.

 

@buleala: Ca sa citez din domnisoara care a initiat topicul, "sunt in pana de ideii la ora aceasta", asa ca nu iti mai zic nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rugaciuni catre Maica Domnului sa intalnesti pe cineva potrivit sunt solutia. Nu horoscopul, magie e chiar periculoasa caci incarca cu carute de pacate viitorul familiei si Dumnezeu nici nu mai da cateodata familie sau copii ca de ce sa fie chinuiti.

Imi place ca esti la postul 666 cand ai scris asta. Ironia vinde ..

 

Sincer nici nu stiu cu ce sa incep si cu ce sa termin......probabil ca sunt in pana de ideii la ora aceasta......vreau sa va intreb daca voi credeti ca eu sunt de vina ca nu am pe nimeni in viata mea.? Eu sunt genul de fata careia ii place sa spuna lucrurilor pe nume, dar se pare ca nu e bine nici asa, nici nu stii cum sa o mai dai in ziua de azi.....daca ma comport prea frumos nu e bine, daca sunt prea rece si indiferenta iar nu e bine, nici eu nu stiu ce sa mai fac....... Sincer imi doresc sa intalnesc pe cineva cu care sa ma inteleg si cu care sa am ce discuta, dar se pare cut cat caut mai mult cu atat am sanse mai putine, cumva caut perfectiunea???? nici eu nu mai stiu ..... va rog frumos spunetimi si voi parerea voastra , ce as putea sa fac..... va multumesc

Nu esti de vina. Altii cer prea multe de la tine, mai degraba.

 

Si eu sunt in aceeasi situatie nu am avut pe nimeni in viata mea, nici macar prietenii obisnuite.

 

Atat timp cat cauti ai sanse sa si gasesti. Daca nu cauti deloc se poate sa pierzi orice sansa, deci nu e totul pierdut.

 

Vraji s-ar putea sa te ajute, ceva divinatie daca stie cineva, ar fi de folos pentru tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, sunt nou pe aici....

Am si eu o intrebare, sper ca voi primi macar un raspuns acceptabil..

Stie cineva cum se poate aplica horoscopul natal in cazul fratilor gemeni? eu tin sa cred ca un factor important e daca sunt univitelini sau bivitelini, nascuti normali sau prin cezariana (nastere cu timp scurt intre ei). ce parere aveti?

 

Pentru Rosaura, care se simte singura... lasa data de nastere cu ora cat mai exacta si locul nasterii, astfel se poate descoperii ceea ce cauti tu.

Editat de Cygnus82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×