Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Fiica mea e moarta de 15 ani!

Postări Recomandate

Pacaleala....sa mearga pe gratis cu taxiul. Daca taximetristul mergea la politie poate prindeau "fantoma"

pai daca a lasat bratara...nu a mai mers asa pe gratis :roll:

sau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca initial topicul vroia sa aduca reincarnarea in atentie dar ca de obicei se divagheaza de la subiect intr-un showoff de orgolii. Totul depinde de alegerile personale dar si de energia emanata de subiect si antrenata mai departe de participanti.

 

Va recomand acest filmulet despre o intamplare similara, data tot pe un post national.

 

Sorry pentru cei care nu inteleg engleza ...

 

 

Love & Light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Naluca din taxi

 

La Antena 1 s-a prezentat povestea unui taximetrist care ducea o fata la o adresa. Ajungand acolo, fata a spus ca nu are bani, dar urca dupa ei si ii lasa bratara drept garantie. Tot asteptand, taximetristul a urcat sa vada ce s-a intamplat. La usa la care aceasta a spus ca va merge, a deschis o doamna care cand a vazut bratara a izbucnit in plans, spunand ca bratara e a fiicei ei, care a murit acum 15 ani.

 

Interesanta poveste...nu stiu daca e adevarat sau nu, dar eu cred ca exista anumite persoane care din cauza unei morti violente sau premature, elibereaza o energie ce la fac sa bantuie pe pamant chiar dupa ce corpul lor nu mai este.

Ce parere aveti?

Mno eu ce sa va fac daca va uitati la toate tampeniile pe are le vedeti astea asa de reting si toti pun botu na ce sa mai zic Sunt doar uluit cat de jos am putut ajunge.Dar astai consecinta gradului de inteligenta a populatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De exemplu, eu acum beau o bere cu Hendrix.

 

Cat tupeu sa minti in halul asta! :P Hendrix bea numai vodci! :jester:

 

425.Hendrix.Vodka.021809.jpg

Editat de masha rasputina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce este asa de inedit?

Daca 80-90% dintre oameni cred in Dumnezeu, de ce nu am crede in tot ce ni se spune?

 

De exemplu, eu acum beau o bere cu Hendrix.

La a cata bere erai ? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mno eu ce sa va fac daca va uitati la toate tampeniile pe are le vedeti astea asa de reting si toti pun botu na ce sa mai zic Sunt doar uluit cat de jos am putut ajunge.Dar astai consecinta gradului de inteligenta a populatie

eu cred ca tocmai inteligenta este cea care iti deschide mintea spre orice subiecte. Daca nu am fi deschisi sa dezbatem orice subiect, am fi ramas inca la ideea ca Pamantul sta sprijinit pe sase elefanti, sau multe alte idei prostesti.

You never know.

Ma gandeam doar ca unii cred asa ceva si ar fi interesant sa le ascult punctele de vedere. Fiecare are argumente atunci cand crede in ceva, nu?

 

Cred ca initial topicul vroia sa aduca reincarnarea in atentie dar ca de obicei se divagheaza de la subiect intr-un showoff de orgolii. Totul depinde de alegerile personale dar si de energia emanata de subiect si antrenata mai departe de participanti.

da...probabil la reincarnare ma refeream si stiu ca se mai discuta despre acest subiect, dar m-am gandit ca am adus o "poveste" concreta pe baza careia putem incepe o discutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...probabil la reincarnare ma refeream si stiu ca se mai discuta despre acest subiect, dar m-am gandit ca am adus o "poveste" concreta pe baza careia putem incepe o discutie.

 

Daca vrei sa afli cite ceva despre reincarnare iti pot recomanda sa citesti din cartile scrise de Dolores Cannon sau Michael Newton. Amandoi sunt hipnoterapeuti americani, specializati in hipnoza regresiva, cu experienta de peste 30 de ani iar informatiile care fac obiectul cartilor scrise de ei au fost obtinute in urma a mii si mii de sedinte de hipnoza.

Din cate stiu nici una din cartile lor nu au fost traduse in romana dar se pot gasi in limba engleza pe torente sau prin retelele peer2peer.

 

Daca nu gasesti atunci da un mesaj pe privat.

 

Love & Light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La a cata bere erai ? :cheer:

Buna observatie, doamna Alizee.

 

Ai dreptate, eram cam ametit si m-am exprimat inexact: vroiam sa fi spus ca noi credem in Dumnezeu, desi nu l-a vazut nimeni, insa nu credem in fantoma fetitei, pe care a vazut-o macar cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cheer: Asta-i poveste de vre-o 30 de ani si voi ati ajuns pe la pagina 3 batind apa in piua!

Nu era nici o fetita ci,o tinara... O:) moarta.Nu a lasat bratara ci,inelul.Taximetristul saracu' a albit subit...si nu mai era chiar in toate mintile dupa intimplarea cu pricina fiindca,la vederea inelului parintii fetei au chemat politia crezind ca bietul om a violat mormintul fetei si i-a furat biju'urile.Salvarea lui a fost ca la deschiderea mormintului moarta era cu fata in jos in sicriu iar in mina avea ...batista taximetristului (pe care acesta povestise deja ca i-a oferit-o cind acesteia,i s-a facut rau in urma unei hemoragii nazale) murdara de singe...

Cind a realizat ca plimbase cu taxiul toata noaptea o fantoma a innebunit! ;)

Sunt multe asemenea intimplari.Ca si cea cu Sararoaica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×