Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Va faceti prieteni noi in vacante?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Obisnuiti sa socializati cand mergeti undeva in vacanta sau va multumiti cu grupul cu care sunteti? De la mica socializare, se ajunge vreodata la o prietenie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in vacante.. nu cred. Doar sa fie vacanta mai lunga. Sau sa descoperi ca ai asa multe afinitati cu celalalt, incat sa pastrati legatura pe net, sa va reintalniti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e usor mai ales in zilele noastre sa intretii o relatie de prietenie...ajunge un mail lung, odata pe luna, sau un telefon din cand in cand si persoana de alaturi se multumeste (cred)....

 

Amicitie, poate, dar eu nu m-as multumi cu un mail pe luna, de la un prieten.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...e nevoie de timp ca sa-ti faci un prieten...dar macar baza unei prietenii cred ca poate fi pusa.

e usor mai ales in zilele noastre sa intretii o relatie de prietenie...ajunge un mail lung, odata pe luna, sau un telefon din cand in cand si persoana de alaturi se multumeste (cred)....

 

eu personal, mi-am facut cunostinte in timpul vacantelor, dar niciodata prieteni...de obicei in vacante mergi cu prietenii si nu mai ai timp de altii, dar daca mergeti doar doi sau trei, atunci ar fi acceptabil sa se mai uneasca cu un grup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles :P :P

da...amicitie...

depinde ce trecut ai avea cu prietenul respectiv, deoarece daca ti-a fost prieten ft bun, te multumesti cu mici semne de viata, deoarece ii intelegi situatia.

 

cred :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×