Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor, sunt noua pe acest site, dar sper ca puteti sa imi dati un sfat referitor la problema mea sentimentala. Daca fac un rezumat al relatiei mele cu iubitul meu atunci ar fi in felul urmator: acum un an in urma ne-am cunoscut pe net, dupa 2 luni ne-am vazut, dupa jumate de an m-am mutat cu el (in Marea Britanie)totul a mers perfect pana de curind. La inceputul relatiei noastre mi-a zis ca el a fost casatorit si a divortat, si a fost ok nu am avut careva pretentii. Dar ceea ce a uitat el sa zica e ca a fost casatorit de doua ori. Casatoria despre care stiam eu initial a avut loc in Marea Britanie, aia fiind a doua lui casatorie. Iubitul meu e de origine din Albania, si respectiv musulman de religie. Prima casatorie despre care am aflat o saptamina in urma a fost cu o fata din Albania, mariajul fiind unul de convenienta, la o virsta foarte tanara, insa din care au rezultat si 2 copii, despre care am aflat tot zilele astea. Noi ne iubim, insa desi nu mai este casatorit cu mama copiilor sai, familia il obliga sa pastreze aparentele. Eu acum sunt atat de confuza... nu stiu cum e mai bine sa fac, sa mergem inainte cu iubirea noastra si sa ne asumam riscul ca in viitor el va fi urat de copiii sai, iar eu voi ramine mereu nenorocita care le-a furat tatal, sau sa renunt la el de dragul copiilor, pentru ca desi el este divortat sotia sa locuieste cu parintii lui, ea fiind fara parinti, iar pentru vecini si oamenii din jur ei inca sunt un cuplu, desi in Marea Britanie el are viata lui, casa, masa, afacere etc. Eu il iubesc si el ma iubeste si imi zice ca in toata viata sa abia acum se simte si el cu adevarat fericit. Va rog , un sfat, o parere. Poate privind situatia in alt unghi nu pare totul atat de tragic precum vad eu... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din unghiul meu, situatia pare tragica.

 

Daca ai putea, cel mai bine ar fi sa te feresti de situatii de-astea complicate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca este tragic pentru tine, acela este singurul unghi care conteaza. Te-a mintit din egoism, nu din iubire. Nu ai de ce sa te simti vinovata pentru niste copii straini, pentru care el nu-si asuma responsabilitate.

 

Bunastarea ta sunt primare, restul sunt detalii omise de el, pentru care isi va bate singur capul. Te neglijeaza cumva din cauza acelor factori? Sau viata voastra este normala sau fericita cum te asteptai?

 

El putea si sa fie fortat de familia sa de a se lua cu copii de acea femeie. Deci sa nu fie vina lui, si nici a ta. Eliberandu-se macar partial de mediul lor, poate sa iti acorde atentia cuvenita in viitor. Din perspectiva asta, e mai putin tragica situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca te-a mintit, poate doar ti-a ascuns adevarul, lasand lucrurile sa evolueze ,urmand sa-ti spuna atunci cand vei fi pregatita.

Eu sa fiu in locul tau as renunta la tot oricat de greu mi-ar fi, te complici inutil.Si poate mai tarziu ( daca vei continua ) o sa-ti dai seama ca nu se merita si ca ai pierdut timp si ai irosit sentimente in vant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fugi de el cel putin din trei motive: albanez , musulman , mincinos.....

CORECT!

 

 

Albanezii sunt slabi de minte,asa ca nu m-as mira ca peste 10-20 de ani, copii albanezului sa vina dupa tine pentru a se razbuna.

 

 

Scapa de el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca este tragic pentru tine, acela este singurul unghi care conteaza. Te-a mintit din egoism, nu din iubire. Nu ai de ce sa te simti vinovata pentru niste copii straini, pentru care el nu-si asuma responsabilitate.

 

Bunastarea ta sunt primare, restul sunt detalii omise de el, pentru care isi va bate singur capul. Te neglijeaza cumva din cauza acelor factori? Sau viata voastra este normala sau fericita cum te asteptai?

 

Nu ma neglijeaza deloc. Pina saptamana trecuta ma simteam cea mai fericita femeie din lume... Despre faptul ca ma mintit a zis ca a facut-o din considerentul ca daca stiam asta de la inceput, din start nu avea nici o sansa cu mine, iar el a vrut ca eu sa reusesc sa-l cunosc mai bine pana sa imi zica istoria asta...

 

Mersi tuturor de sfaturi... sincer ma simt atat de disperata...il iubesc prea mult...

 

Nu cred ca te-a mintit, poate doar ti-a ascuns adevarul, lasand lucrurile sa evolueze ,urmand sa-ti spuna atunci cand vei fi pregatita.

Eu sa fiu in locul tau as renunta la tot oricat de greu mi-ar fi, te complici inutil.Si poate mai tarziu ( daca vei continua ) o sa-ti dai seama ca nu se merita si ca ai pierdut timp si ai irosit sentimente in vant

 

Pentru moment nu stiu daca pot sa renunt de tot la el, dar am decis ca voi pleca pentru o perioada acasa la mine. Poate departe de el voi incepe sa simt situatia si cu creierul nu doar cu inima ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma neglijeaza deloc. Pina saptamana trecuta ma simteam cea mai fericita femeie din lume... Despre faptul ca ma mintit a zis ca a facut-o din considerentul ca daca stiam asta de la inceput, din start nu avea nici o sansa cu mine, iar el a vrut ca eu sa reusesc sa-l cunosc mai bine pana sa imi zica istoria asta...

 

Mersi tuturor de sfaturi... sincer ma simt atat de disperata...il iubesc prea mult...

 

Pentru moment nu stiu daca pot sa renunt de tot la el, dar am decis ca voi pleca pentru o perioada acasa la mine. Poate departe de el voi incepe sa simt situatia si cu creierul nu doar cu inima ...

Acum ca l-ai cunoscut mai bine, crezi ca a meritat sa te minta la inceput? Daca il iubesti e foarte usor sa ierti, daca ai retineri poate e mai bine sa vezi cum evolueaza lucrurile pentru o vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fugi de el cel putin din trei motive: albanez , musulman , mincinos.....

Asta e.

Pleaca cat poti de repede.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×