Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

Va fi confirmata identitatea cadavrelor Ceausestilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cadavrele dictatorului Nicolae Ceausescu si tovarasei sale de viata Elena Ceausescu au fost exhumate din gropile aflate in Cimitirul Ghencea ,in vederea confirmarii identitatii.

Dupa o lupta in justitie care a tinut ani de zile, ultimul urmas in viata al familiei fostului presedinte Nicolae Ceausescu,Valentin Ceausescu, a obtinut ceea ce a solicitat ,alaturi de cumnatul sau, fostul sot al Zoiei Ceausescu,Mircea Oprean.

In ziua de 21 Iulie 2010, organele abilitate au prelevat probe ADN din presupusele ramasite pamantesti ale sotilor Ceausescu.

Indiferent care va fi concluzia anchetei ,probabil ca aceasta nu va convinge pe nimeni.

Putin probabil sa avem o infirmare a identitatilor Ceausestilor. Scandalul ar fi prea mare. Vom avea deci o confirmare.

Din pacate se va spune ca nu se putea altfel,ca este o analiza masluita si oamenii vor crede mai departe in legendele nascute pe acest subiect. Sa nu fi inteles acest lucru,Valentin Ceausescu si Mircea Oprean ? Care sunt culisele insistentei lor? Ce vor avea de castigat de pe urma unei confirmari a identitatii cadravelor ,care este mai mult ca sigura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va fi DA in mod sigur. In cel mai rau caz ASA SI ASA ,adica greu de zis pe motiv de ADN alterat.

Oamenii vor crede ce credeau si inainte de asta. Nu se va clarifica nimic si atunci,ce-l mana pe Valentin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va fi DA in mod sigur. In cel mai rau caz ASA SI ASA ,adica greu de zis pe motiv de ADN alterat.

Oamenii vor crede ce credeau si inainte de asta. Nu se va clarifica nimic si atunci,ce-l mana pe Valentin?

 

Cred ca nici el nu stie prea bine . Eu cred ca in buna masura este vorba de orgoliu intr-o disputa care(V.Ceausescu) pe care(statul , emanatii , etc.)....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie totul doar implinirea unei datorii fata de parinti ?

In mod normal ar ajunge si asta,certificarea locului de inhumare al parintilor ,sa nu mai existe nici un dubiu.

Dar dubiul va persista insa !

Nimeni nu va lua in serios concluziile anchetei,decat daca doamne fereste, raspunsul ar fi ca nu sunt ramasitele celor doi Ceausesti.Cred ca este exclusa aceasta varianta ,asa incat Valentin va cunoaste adevarul pentru el ,dar nu va putea sa convinga pe nimeni.Cam mare efortul si cheltuiala doar pentru asta. Ce sa fie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o fi pus batista pe tambal? Mie asa imi pare :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am auzit ca de fapt sosiile ceasestilor au fost impuscate , si ceausescu ar fi trait in cuba pana in 2002..nu am cum sa aduc dovezi care sa sprijine aceste informatii...e din auzite :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am auzit ca de fapt sosiile ceasestilor au fost impuscate , si ceausescu ar fi trait in cuba pana in 2002..nu am cum sa aduc dovezi care sa sprijine aceste informatii...e din auzite :roll:

 

La noi in Israel Teoria conspiratiei se numeste si Teoria prostilor deoarece totul din "auzite" din zvonuri si din ignoranta.

Nu ma mira ca teoria asta te-a fascinat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La noi in Israel Teoria conspiratiei se numeste si Teoria prostilor deoarece totul din "auzite" din zvonuri si din ignoranta.

Nu ma mira ca teoria asta te-a fascinat.

 

ce ciudat nu? se numeste teoria prostilor...masonii,adica desteptii se ascund dupa aceste teorii ca sa manipuleze fara jena lumea si sa isi duca la capat programele lor....tare nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori, teoria prostilor poate sa insemne si increderea prea mare in informatia oficiala,vehiculata prin mediile aservite acelei puteri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×