Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

CHANGI - Regele sobolan de langa tine

Postări Recomandate

reciteam changi, al lui clavell si ma minunam din ce in ce mai tare, de cate asemanari sar in ochi zilnic, cu personajul principal...

 

- descrie-l pe regele sobolan de langa tine, si cum face el sa fie in maxim avantaj de fiecare data...

 

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi mai simplu sa-ti vezi de treaba ta, in loc sa fii preocupat de cei din jurul tau, nu crezi?

"Sobolanul" despre care vorbesti este creat de ceilalti, nu apare din senin.

Cred ca topicul e putin... exagerat. Am citit Changi, ca orice cocalar care se repecta, si nu prea gasesc similitudini in viata de zi cu zi.

Sa traiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) eu ţi-aş zice că e ilegal canibalismul şi "propovăduirea" lui

oricum nu aia e ideea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi mai simplu sa-ti vezi de treaba ta, in loc sa fii preocupat de cei din jurul tau, nu crezi?

"Sobolanul" despre care vorbesti este creat de ceilalti, nu apare din senin.

Cred ca topicul e putin... exagerat. Am citit Changi, ca orice cocalar care se repecta, si nu prea gasesc similitudini in viata de zi cu zi.

Sa traiti.

excelenta sugestia... o regasesc in textul mentionat in titlu, si ma intreb chiar cu ce te ocupi... esti tu sobolan pentru cei din jur? (no offence, doar raman ontopic)

 

:) c
Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
excelenta sugestia... o regasesc in textul mentionat in titlu, si ma intreb chiar cu ce te ocupi... esti tu sobolan pentru cei din jur? (no offence, doar raman ontopic)

Sobolanul este foarte inteligent, sociabil cu semenii lui si "lucreaza" in echipa.

Nu ma incadrez in nici unul din criteriile mentionate mai sus, deci... raspunsul e nu.

... Sau poate oi fi vreun sobolan mai handicapat si nu-mi dau seama.

Sunt cocalar (amator, deocamdata). Dar invat repede. In scurt timp cred ca voi avea centura neagra (D&G, desigur).

 

eu am vazut sambata pe tv 1000 un film despre unii care se revigorau dupa ce mancau din carnea semenilor... au ajuns apoi sa le ia spiritul, energia... singura cale de a-i starpi era daruirea de sine, sacrificiul suprem... ceva de genul... te omor in timp ce mor... vorbeau si de un spirit - wendigo - pe-acolo, si pe masura ce mancau din oameni, li se ascutea foamea...

Ai vazut filmul "Ravenous". Excelent film, iar coloana sonora - barosana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sobolanul este foarte inteligent, sociabil cu semenii lui si "lucreaza" in echipa.

Nu ma incadrez in nici unul din criteriile mentionate mai sus, deci... raspunsul e nu.

... Sau poate oi fi vreun sobolan mai handicapat si nu-mi dau seama.

Sunt cocalar (amator, deocamdata). Dar invat repede. In scurt timp cred ca voi avea centura neagra (D&G, desigur).

fin...

 

si nu te streseaza nici un cocalar autentic, unul care sa merite sa fie incadrat in categoria sobolaneasca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fin...

 

si nu te streseaza nici un cocalar autentic, unul care sa merite sa fie incadrat in categoria sobolaneasca?

Ii evit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal nu am intalnit, dar am auzit ca promite, pozeaza, ofteaza, in speranta ca va avea avantajul dorit. Cum nu intodeauna il dobandeste, sobolatul poate deveni agresiv sau poate poza in victima.

Depinde de potential.

si din auzite sunt interesanti... promit, pozeaza, ofteaza, spera... pana acum sunt miliarde... trebuie sa existe ceva care sa-i individualizeze... sa-i scoata din tipare, din multime... ceva care sa-i faca unici, chiar in sens negativ...

asteptam detalii...

 

 

de prisos sa reiteram principiul despre opiniile personale... pentru concluziile firesti, mai juste, lasam la latitudinea ascultatorului daca e cazul sa asculte si partea cealalta, nu?

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×