Sari la conținut
Forum Roportal
temporar

Remus Cernea, un candidat interesant

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema cea mai grava a Romaniei e clasa politica corupta, pe care noi am votat-o. Marea masa a alegatorilor voteaza aiurea pe cine-i mai tare-n clanta cu masinarie de partid.

 

Deschid aceasta discutie ca raspuns la dilema ca nu am avea intre cine alege (s-ajungi s-alegi intre Geoana si Basescu, auzi!) si as vrea sa discutam despre politicile si ideile lui Remus Cernea, persoana care mie mi se pare ca are calitati importante, care lipsesc celorlalti politicieni. Va rog nu-mi veniti cu raspunsuri de genul "Romania va fi mai bine cand vor muri persionarii/prostimea"; stiti bine ca asta nu se poate, deci va rog sa ramanem ancorati in realitate cand discutam.

 

Romania are cele mai restrictive conditii din UE pentru candidarea la alegerile de toate felurile: 200,000 de semnaturi, 300,000Euro taxa de inscriere la prezidentiale, ceea ce practic impiedica accesul candidatilor independenti si partidelor mai mici la alegeri, mentinand astfel monopulul clanurilor mafiote aflate la conducere, care se tem de concurenta. Asta ar fi in rezumat ceea ce spune Remus Cernea in video-ul de mai jos:

 

 

Cernea are o argumentare foarte buna a ideilor, si mai ales are idei de cele mai multe ori CORECTE, pe care e capabil sa si le sustina in mod consistent in toate articolele, interviurile si video-urile in care l-am vazut.

 

site-ul lui remus Cernea

Partidul Verde

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce ma priveste, l-am votat desi eram constient ca nu are nici cea mai mica sansa...Mai mult, pot spune ca am facut campanie serioasa pentru el, fara sa fiu in vreun fel apropiat lui sau partidului pe care-l reprezinta.

Eu inca sper ca daca renunta la un pic din orgoliul personal, devine mai vizibil si isi alege un look mai pe intelesul tuturor, dupa comportamentul lamentabil al astorlalti ar putea avea o sansa la alegerile viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Remus Cernea a vrut acum catva ani sa propuna scoaterea icoanelor din scoli . Este homosexual si comunist infocat. Despre regimul comunist a spus ca a fost un regim liber si democratic si ca el gandeste ecolodist si comunist. E un comunist si un homosexual jalnic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Remus Cernea a vrut acum catva ani sa propuna scoaterea icoanelor din scoli . Este homosexual si comunist infocat.

Tu ai auzit de separarea puterilor in stat?

Despre preferintele lui sexuale nu am auzit si nici nu ma intereseaza.Primul ministru al Islandei a fost prima lesbiana care s-a casatorit legal acolo pe la ei, deci nu cred ca asta afecteaza calitatile de lider ale cuiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-l face pe Remus Cernea sa aiba calitati de lider?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am spus ca are. Am spus doar ca a fi de o oarecare orientare sexuala nu afecteaza in nici un fel calitatile pe care le- ar avea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci n-are? :blink:

 

Atunci de ce sa ne placa de el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum daca e gay-friendly e homosexual.

Nu e gay friendly, ci e homosexual activ.

 

Un papagal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce il recomanda ? Coada ? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×