Sari la conținut
Forum Roportal
DORO

O eventuala reintroducere a pedepsei cu moartea

Evaluează acest topic

Care ar fi raspunsul vostru ?  

186 membri au votat

  1. 1. Ati fi de acord, daca, prin absurd, s-ar pune problema reintroducerii pedepsei cu moartea ?

    • DA
      90
    • NU
      96


Postări Recomandate

Stau si ma crucesc uitandu-ma la stirile de la TV ce crime oribile au loc in ultima perioada in Romania, iar ce doare mai tare e ca victime cad si fetite nevinovate, sunt omorate cu bestialitate de catre unii care, cateodata, sunt lasati in libertate din "erori judiciare". Ultimul caz a fost de 2 zile cand a fost gasita Larisa, fata data disparuta, intr-o ghena de gunoi, omorata de un individ care mai agresase sexual inainte 2 persoane. M-a impresionat, in acelasi mod, crima impotriva intregii familii Ion, cand fetita lor a fost ingropata de vie alaturi de parintii ei, inca purtand uniforma scolara. Oare asemenea viermi ai societatii merita sa traiasca dupa asemenea fapte oribile ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am votat de acord insa eu totusi parca nu i-as omora. Ar scapa prea ieftin. Da' nici nu va spun ce le-as face ca nu mai dormiti la noapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am votat de acord insa eu totusi parca nu i-as omora. Ar scapa prea ieftin. Da' nici nu va spun ce le-as face ca nu mai dormiti la noapte.

Sunt perfect de acord cu tine, spider, n-am vrut sa scriu exact ce gandesc, am tinut cont ca suntem la capitolul "Legislatie" si ma gandeam la ceva legat de asta :pardon: Stii, cateodata (si in ultimul timp, tot mai des) incep sa-mi pierd sperantele intr-un cod penal mai dur cu acei care ucid cu atata cruzime... cred ca mai multa eficienta ar avea revenirea la ideile din epoca Ceau si sa construim un canal ce strabate Romania de la vest la est cu ei... am avea destula forta de munca :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ioi Doamne!!!! DORO si canalul ala ar fi mizilic pe langa ce imi trece mie prin cap acum. Cross my heart!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce un NU..chiar asa de hotarat?

'"cause I don't like people playing GOD...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
'"cause I don't like people playing GOD...

pai bine, ei nu se joaca de-a GODUL?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai bine, ei nu se joaca de-a GODUL?

 

Iarta -ma dar nu echivalez o crima cu o pedeapsa cu moartea in nici un caz ....deci NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×