Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 12 minute, Enki a spus:

Pot sa fie norii grei ca un munte, negri si-a spaima-n jos tunand, cat va fi Raraul cu Bistrita-ntr-o parte, Moldova in cealalta, noi n-om cadea nicicand.

Ia te uită!

Din întâmplare, Țibu (Crivăț) mi-e prieten bun, am și dormit împreună sub Rarău.

Nestramutati (Outro) - YouTube

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Eu nu sint cu romantisme legat de nimic pentru care as astepta nici o secunda.   Daca ies din casa spre curte, dupamiaza, soarele-mi arde ochii din cap daca n-am ochelari de soare cu lentile negre de tot, conditie care tine pana se intuneca!!!  Atunci vreau-nu-vreau vad scene frumoase pe cer, sotul le mai pozeaza daca este pe faza, ca nu ridica de la TV daca merge un film western, indiferent ce s-ar intampla afara.    E super frumos peisajul si apreciez munca celori care asteapta pentru aceste momente KODAK, doar eu nu sint acea persoana!!!

Eu eram de fapt la pescuit...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.03.2022 la 5:55, gargbird a spus:

Nu. Pinpointer-ul trebuie înregistrat la Poliție la fel ca un detector, dar mai stau până văd ce se întâmplă cu mizeria de lege care e în dezbatere publică și care ar putea să interzică detecția în românia.   Sigur că o să pun poze, doar știi cât sunt de lăudăros.

https://substantial.ro/viral-descoperire-socanta-facuta-de-o-femeie-care-se-plimba-pe-plaja/

In Anglia o femeie a gasit pe plaja o cutie cu bunatati, norocoasa de ea!!!

"În cufăr se aflau mai bine de 100 de monede vechi din epoca victoriană (din anii 1880-1890) dar și altele mult mai vechi de atât. Printre ele mai erau și pietre prețioase, un ceas de buzunar, o sticlă veche de parfum, un inel cu sigiliu și o casetă de argint pentru chibrituri." 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apus la mine acasă, azi.

Needitată, tată. 

image0.thumb.jpeg.8d003ff67bcaae8983b7c6859169bb4c.jpeg

Și una cu cerul, făcută tot cu Katsumoto (iPhone-le meu).

Na, luați-le pe toate.

IMG_0592.thumb.jpg.46b4d945c01945432caee4a8c6ac2321.jpg

IMG_0593.thumb.jpg.60ffba4d86b66e77cbb12887ea2c3c7f.jpg

IMG_0594.thumb.jpg.00693c02efd765e0d137b2bb4a2fae15.jpg

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine-i dupa amiaza 1:35 PM si sint 29*C in curte, in casa e mult mai putin, doar 19*C, ca nu s-au incins inca peretii de caramida de la caldura de afara sa radieze in casa caldura precum soba de teracota functioneaza.    Insa nu se simte ca la plaja la Mare caldura, si cred ca din cauza ca tot sintem inca in Primavara si nu vara cand soarele este mai aproape de Pamant.  Doar daca trebe de 33*C se va simti diferit temperatura aerului.    

Citricele sint pline de flori si de frunze noi foarte stralucitoare si fine, mireasma de parfum de Crin sau Jazmin inca ne imbata o vreme desi cad multe, mi-ar conveni sa nu cada florile asa devreme.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, The Unknown a spus:

sintem inca in Primavara si nu vara cand soarele este mai aproape de Pamant.

Greșit, doamnă Olga. 

Vara Soarele este mai departe de Pământ, iarna este cel mai aproape. 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/31/2022 at 6:06 AM, The Unknown said:

"În cufăr se aflau mai bine de 100 de monede vechi din epoca victoriană (din anii 1880-1890) dar și altele mult mai vechi de atât. Printre ele mai erau și pietre prețioase, un ceas de buzunar, o sticlă veche de parfum, un inel cu sigiliu și o casetă de argint pentru chibrituri." 

Cred ca a gasit comoara descrisa de scammers in zecile de emailuri ce te invita sa le trimiti cateva sute de lire/dolari, sa o imparta cu tine.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, gargbird a spus:

Greșit, doamnă Olga.   Vara Soarele este mai departe de Pământ, iarna este cel mai aproape. 

Nu in Arizona, aici si Luna este mai aproape si muuuuuult mai mare decat in alte parti al lumii, doar ce ceva mai mic decat in Texas.    Insa daca era mai departe vara soarele de Pamant, era mai racoare.    Geografia mi-a placut foarte mult la scoala, am invatat si geografie fizica, materie foarte grea pentru clasa 7-a cand abia intelegem romaneste, dar am memorat totul. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Insa daca era mai departe vara soarele de Pamant, era mai racoare.

Greșit din nou, doamnă Olga, săru-mâna. 

Nu e vorba de distanță cât e vorba de unghiul în care razele lui Ra ajung pe Geea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las in cadere libera unghiul respectiv perpendicular pe centrul Planetei, dar Arizona este un teritoriu aparte si intre Statele Americane ca si New Mexico, periculoase daca nu te uiti unde calci si uiti unde esti.   Dar ce am invatat in scoala mai tin minte ca am mai revenit la Georgafie Fizica si in anul 3 la Collegium, ca eu n-am avut muzica sau clasa de poezii de dragoste.   Acum sint 18*C la 3:28 AM,  imediat se trezesc si pasarile sa-mi ciripeasca.       

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×