Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Ce te mai tine in fata televizorului?

Postări Recomandate

Este o emisiune foarte interesanta vinerea pe B1 TV de la 21 la 23, am descoperit-o acum cateva saptamani, sunt documentare despre probleme de actualitate ale societatii si economiei internationale iar scopul e sa dezvaluie fata necunoscuta sau din umbra a realitatilor pe care stirile nu le prea comenteaza, astfel realitatea e trunchiata si nu intelegem multe aspecte. Oricum, sunt in engleza si bine realizate, foarte interesante probleme de actualitate. Ieri de exemplu s-a prezentat un caz de medicament care trata cu o rata mare de succes cancerul fara radiatii sau efecte secundare, dar care nu a fost autorizat pentru comercializare sau ca metoda de tratament pentru ca sa nu puna in pericol suprematia celor imbogatiti pe seama industriei farmaceutice, sustinatoare a chimioterapiilor in care s-a investit enorm si care aduc profituri pe masura producatorilor. Un caz foarte controversat si real, de parca nu iti vine sa crezi ca e realitate si nu film sau fictiune. Societatea in care traim este condusa de interese materiale, nepasare si inertie vecine cu criminalitatea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Societatea in care traim este condusa de interese materiale, nepasare si inertie vecine cu criminalitatea.

 

Mereu asa a fost, doar ca n-am vazut-o. :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place "Doctor G" cu povesti din morga!!! si canalele cu remodelari bucatarii si case in general sau de cumparat case la New York sau Los Angeles cu milioane de dolari. Acum merge un serial despre casa lui Aaron Spelling, vaduva a vandut casa lor care a fost cea mai scumpa pe marketul rezidential si se urmareste cum da comanda la arhitecti sa-i fixeze apartamentul nou care este alcatuit din ultimele 2 etaje a unei cladiri rotunde din Los Angeles, ca a "downsized" adica a redus marimea locuintei :doh: in stil Hollywood.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stirile, canalul TCM si cateva seriale care-mi plac enorm de mult. Restul pentru mine e gunoi mediatizat, in special reality shows si absolut tot ce se invarte in jurul celebritatilor.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Licitatiile spatiilor de pastrare al bunurilor personale!!! A inceput cu un show din California si acum sint cateva deja numai din Texas si vor fi si din alte state :crazy:

 

In State apartamentele dar nici casele nu au acel spatiu de pastrat unde sa tii lucruri de care nu te folosesti pe moment si solutia este de inchiriat o incapere unde este pazit si tu-ti pui lacat de care vrei si platesti chirie lunara. Daca se abandoneaza adica nu se mai plateste si e plin de lucruri ... se liciteaza sa acopere chiria neplatita macar. E un circ intreg dar arata si lucruri interesenate ce au gasit colectorii de vechituri in aceste

spatii. Storage Wars

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, şi la noi e Storage Wars pe History Channel. Se uita soţul ieri seară - descoperiseră un depozit plin cu electrocasnice nou-nouţe, în ambalajul original, iar în altul o colecţie de monede vechi.

 

Tot pe History, mie îmi plac seriile de documentare despre ţări, de când s-au format până în zilele noastre - a fost SUA, apoi Rusia şi duminică au început cu Grecia.

În rest mă 'uit' la Tv ca la radio - el merge şi eu îmi văd de altele prin casă, trăgând cu urechea.

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt singura persoana care nu se uita la TV...si daca ar fi sa ma uit cred ca posturile preferate ar fi cele de filme sau discovery(cred ca aici era o emisiune legata de tatuaje dar nu mai stiu sigur:D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×