Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Obsesia casatoriei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De-a lungul timpului am observat ceva comun la fetele cu care am fost, am iesit sau doar am vorbit. Obsesia casatoriei. Faceau ce faceau si cand voiau sa discute chestii serioase, de viata, o dadeau in casatorie si copii. Nu stiu cat de logic este sa ii povestesti despre asa ceva unui tip care se vede clar ca te place, dar nu are ganduri de asa ceva. Ce e asta, un apropo sau o discutie de dragul discutiei ? Plus ca nu inteleg mamele, bunicile, fie ale mele, fie ale altora care in timp m-au presat cu chestia asta "insoara-te", "luati-va" etc. Deci, de ce visul asta arzator ? "Trebuie sa ma casatoresc la un moment dat si sa fac copii" ? De unde visul ala cu nunta, cu rochia de mireasa ? Si ce rost are sa ii povestesti despre asta unui tip pe fruntea caruia nu (cred ca) scrie "potential sot" ? Am vazut destul de multe fete logodite, am vazut si fete care se casatoreau - pai radiau mai puternic decat soarele... si orice discutie ducea la "anul asta vom face si copil". Sotul zicea si el "da", cu juma' de gura, si isi vedea de treaba. So... Care-i faza ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am intalnit fete care isi propuneau ca la o anumita varsta sa faca nu stiu cati copii.

Cred ca sunt presate de familie, prieteni, rude, societate....

Si ai mei ma bat la cap cu prostia asta dar le zic ca ma voi insura la momentul potrivit si cu persoana potrivita :doh:.

 

Mi-a placut de actorul Dinica: s-a insurat la varsta de 65 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duamne, ce bine ca nu sunt singurul confruntat cu problema asta :)

De la ce vine ? E boala ? Se poate scapa de ea ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma streseaza parintii, fac 25 de ani, cred ca nu o sa ma streseze nici la 35 de ani. Dar nu vreau sa traiesc singura.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ti-ai expus aici parerile. Si eu care credeam ca esti baiat serios si ca ai planuri serioase cu mine! :)

 

P.S. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Duamne, ce bine ca nu sunt singurul confruntat cu problema asta :-

De la ce vine ? E boala ? Se poate scapa de ea ? :doh:

Cred ca societatea si religia le impun aceste lucruri :).

 

PS: La cununia religioasa preotul iti zice:"Sper ca la anu sa avem un botez..." :o:

Editat de amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeie, 30+ ani = obsesia casatoriei.

 

PS: Daca faci un topic care sa nu fie pentru concurs, te doare mina pe tastatura?! :doh:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sicily nu raspunde nicicum la intrebarea aia ca nu mai scapi, apoi te va bate la cap sa-i faci si un copil........ :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ca ti-ai expus aici parerile. Si eu care credeam ca esti baiat serios si ca ai planuri serioase cu mine! :o:

P.S. :)

:) Vrei sa imi acorzi onoarea de a deveni sotia mea ? :doh:

 

Cred ca societatea si religia le impun aceste lucruri :).

PS: La cununia religioasa preotul iti zice:"Sper ca la anu sa avem un botez..." ;)

:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-a lungul timpului am observat ceva comun la fetele cu care am fost, am iesit sau doar am vorbit.

Dar la barbati nu ai observat asta?

'Pana la urma trebuie sa te insori, sa iti faci un rost, etc?'

Mie imi place cel mai mult pretextul, 'dovada' faptului ca 'ai facut ceva in viata' - facutul copiilor.

Ca e un merit sa dai la buci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×