Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Calendar istoric la zi.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ziua maghiarilor de pretutindeni si de pe toate continentele, din toata galaxia,..., din tot universul chiar. La Multi Ani Olga!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos Rodica!!! 

 

Am vorbit cu sora mea 3 ore la telefon, deja o durea capul de atita istorie. 

Incerc sa corup fiul sa ma viziteze ca am sarmale grozave pentru ocazie, dar nu raspunde, iar sotul este in Los Angeles.

O sa merg sa vizitez niste prieteni maghiari si ma opresc la cumparaturi, ca parte din celebrare.

Tot as vrea sa-mi cumpar o bluza verde sau alba sa compun o costumatie maghiara, dar inca n-m gasit.

Am doar pantofi rosii si o fusta rosie cu sclipiciuri dar nimic sa-l asortez, si stau doar in dulap.  Saptamana trecuta s-a celebrat 

in comunitatea maghiara dar a plouat, si era petrecere in aer liber organizat ... in Phoenix atunci ploua cand nici nu se vorbeste in stiri despre apa.

Pentru ca Ziua lui St. Patrick este mai important in State decat oricare alta, ca aduce miliarde de dolari venituri, se respecta cu toata onoarea cuvenita!!!

 

Cu noi ungurii este fain ca ne gasim si alta data sa tragem un party, mereu umplem sala si chef avem de dansat si cantat, plus de baut, of course!!!

 

"Éljen a magyar szabadság, éljen a haza!"

 


Acest cantec nu este imnul maghiar ci imnul ungurilor de prin toate colturile lumii. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×