Sari la conținut
Forum Roportal
Dana_p

Il iubesc din tot sufletul si cu toata fiinta mea pentru tot restul zilelor mele!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avem o relatie de 6 ani, timp in care am invatat sa il iubesc mult cu bune si cu rele. Stiu ca si el ma iubeste pt ca mi-a spus-o de atatea ori dar acum 2 luni nu stiu ce s-a intamplat (fiecare are partea lui de vina si greselile lui) dar a plecat de acasa fara prea multe explicatii. A trebuit sa plec din casa cu cateva lucruri in geanta dar nici macar acum nu inteleg ce se intampla cu noi. Stiu ca iubirea mea pt el n-o sa inceteze niciodata pt ca el e ratiunea mea de a trai. Pot sa spun cu siguranta ca am murit in ziua cand am plecat din casa. Nu pot sa nu-l iubesc. Il iubesc din tot sufletul si cu toata fiinta mea pentru tot restul zilelor mele!

Nu stiu cu cine sa vorbesc pt ca nimeni nu intelege nimic. Toti cred ca e o gluma iubirea din sufletul meu. Nu sunt nici nebuna, nici obsedata, pur si simplu iubesc din suflet iar de acum fara iubirea mea nu mai are rost sa traiesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua variante : 1 comunicarea, daca zici ca fiecare are partea lui de vina poate puteti trece peste, daca si el te mai iubeste .

2. asa cum zici ca ai invatat sa il iubesti , trebuie sa inveti sa il uiti daca nu se mai poate face nimic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.. dar a plecat de acasa fara prea multe explicatii.

A trebuit sa plec din casa cu cateva lucruri in geanta ....

Pot sa spun cu siguranta ca am murit in ziua cand am plecat din casa.

Cine a plecat de acasa? Tu sau el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica nu mai are rost sa traiesti?

Vezi de treaba ta.Cu toate ca acum nu realizezi si refuzi sa crezi, totul trece. O persoana care iti face o chestie ca asta nu merita foarte multa atentie si efort depus.Ce conteaza ca au fost 6 ani?Sunt oameni care se despart dupa o viata intreaga si supravietuiesc. Da, stiu, e nasol cand termini o relatie cu o persoana pentru care inca mai simti ceva, dar trece.

Iesi si plimba-te cu oricine gasesti la indemana, detaseaza-te de problema asta si o sa fie bine.

Copii aveti?Cati ani ai?

Editat de Pharrell24
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avem o relatie de 6 ani, timp in care am invatat sa il iubesc mult cu bune si cu rele. Stiu ca si el ma iubeste pt ca mi-a spus-o de atatea ori dar acum 2 luni nu stiu ce s-a intamplat (fiecare are partea lui de vina si greselile lui) dar a plecat de acasa fara prea multe explicatii. A trebuit sa plec din casa cu cateva lucruri in geanta dar nici macar acum nu inteleg ce se intampla cu noi. Stiu ca iubirea mea pt el n-o sa inceteze niciodata pt ca el e ratiunea mea de a trai. Pot sa spun cu siguranta ca am murit in ziua cand am plecat din casa. Nu pot sa nu-l iubesc. Il iubesc din tot sufletul si cu toata fiinta mea pentru tot restul zilelor mele!

Nu stiu cu cine sa vorbesc pt ca nimeni nu intelege nimic. Toti cred ca e o gluma iubirea din sufletul meu. Nu sunt nici nebuna, nici obsedata, pur si simplu iubesc din suflet iar de acum fara iubirea mea nu mai are rost sa traiesc!

Stai usurel!Crezi ca sunteti primii care se cearta?Asta nu inseamna ca nu se poate remedia situatia.Trebuie insa sa dai mai multe amanunte,daca crezi ca sfaturile de aici te pot ajuta.De ce ati plecat amandoi de acasa?De ce v-ati certat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci: el a plecat de acasa, si tu din casa cu cateva lucruri.

 

O intrebare ma framanta: daca ati plecat amandoi din casa respectiva, cine mai locuieste acolo?

Inchiriati imobilul?

Sunt interesata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il iubesti...pana ce moa....a.....urmatoarea/urmatorul va va desparti :doh:

 

Acum poate ca iti pare o gluma proasta, dar chiar o sa-ti treaca, asta daca chiar iti doresti asta.

Daca nu, atunci intalniti-va, vedeti ce mai aveti unul cu alul...daca mai aveti si remediati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×