Sari la conținut
Forum Roportal
gura lumii

Ce muzica prefera romanii la nunta

Postări Recomandate

Mie-mi place cu DJ, ca mai coordoneaza activitatea pe floor si invitatii care stau langa mese, nu se misca din motive diferite si nu se simt chiar bine.

 

De multe ori grupurile live incepe si termina fara sa zica o vorba decat anunta o pauza de 10-15 minute ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general muzica populara e nelipsita de la nuntile la care particip eu. Apoi in functie de miri, si mai apoi de invitati nici manelele nu lipsesc de obicei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate slagarele romanesti merg si la o varsta in care invitatii sunt si tineri, si batrani. Gica Petrescu, Dan Spataru, etc

Editat de quitevicious

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La o nunta se si danseaza dar nu pe melodia Trecea Fanfara Militara sau Du-ma acasa mai tramvai ...  :haha:  ... dupa melodia "ia mai toarna un paharel" urmeaza ceva de Abba, o melodie care te face sa transpiri ... "Voulez-Vous" :giggle:  sau alta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce tarif cere Carmen de la Sălciua la nunți și botezuri??? 

"Anul trecut, tariful artistei era 4.500 de euro și era însoțită de Nelu Popa, colegul ei saxofonist.  Cu toate astea, suma dorită ar fi mai mare în 2023."

N-am auzit pe nimeni chiar sa fi facut asa parada din botez sau nunta decat la unul din Patronii firmei pentru care am lucrat in San Diego, dar a fost totul intr-un Hotel mare si renumit de langa Ocean.  Orchestra localului ne-au servit muzica superbuna pana dimineata.  Pe langa familiile celor doi care nu era un numar mare, eram noi angajatii cine a vrut de la firma plus clientii nostri.  Mai mare reclama pentru firma nu a fost necesar ca ne-am cunoscut cu cine vorbeam la telefon si relatiile mergeau mult mai bine.     

Despre botez am mai auzit ca au fost refuzati de biserica Catolica pe motiv ca nu erau membri de biserica si cunoscuti in zona, acolo cred ca nu era prea mare petrecerea.   

https://evz.ro/ce-tarif-cere-carmen-de-la-salciua-la-nunti-si-botezuri-rezervarile-trebuie-facute-din-timp.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ce muzica sa prefere un popor imoral ca poporul roman? muzica trupului si a cultului banului nemuncit (asa zisele manele), de la muzica faloseniei non valorii (care e muzica populara, cine-s eu de unde`s eu  p.... pu...`n helesteu) a fost cale scurta la muzica imorala a trupului (manelele)

p.s. poporul roman a hipersexualizat intr-atat femeia (a curvit-o) incat acum nu o mai poate satura de bani cu toate padurile vandute la austrieci si tot ce se mai gaseste prin subsolul patriei (adica pe sub casa taraneasca) incat intr-o buna zi (s-a si intamplat) se vor prabusi dreacu casele peste natiune (halal natiune de curve si curvari), spurcata natie, mai ales aia din mediul rural

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce sa puna oamenii la nunta, muzica aia fara pic de personalitate pe care ai postat-o la dark techno? Aia de ai auzit-o pe una, le-ai auzit pe toate?

Si apoi, ce neamuri si prieteni ai tu, ce anturaj, de te plangi ca auzi numai manele la nuntile lor? Eu am tot fost la nunti si botezuri in ultimii 10 ani, si manele nu au fost decat asa, cateva, sporadic, pentru amuzament, de prosteala.

Acum 1 oră, Avalon73 a spus:

pai ce muzica sa prefere un popor imoral ca poporul roman? muzica trupului si a cultului banului nemuncit (asa zisele manele), de la muzica faloseniei non valorii (care e muzica populara, cine-s eu de unde`s eu  p.... pu...`n helesteu) a fost cale scurta la muzica imorala a trupului (manelele)

p.s. poporul roman a hipersexualizat intr-atat femeia (a curvit-o) incat acum nu o mai poate satura de bani cu toate padurile vandute la austrieci si tot ce se mai gaseste prin subsolul patriei (adica pe sub casa taraneasca) incat intr-o buna zi (s-a si intamplat) se vor prabusi dreacu casele peste natiune (halal natiune de curve si curvari), spurcata natie, mai ales aia din mediul rural

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NO COMMENT

Theo Rose, reacție dură după ce a fost acuzată că le-a cântat manele copiilor bolnavi la Fundeni: „Dar ce se cântă, nebunilor? Vivaldi?”

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...apropo Vivaldi a compus "Anotimpurile" pentru copiii orfani dintr-un orfelinat....

bestiile care au socat o lume intreaga (dupa "revolutie") avand in ingrijire orfanii Romaniei in anii 80-90, isi mananca azi bine merci  pensia si probabil progenitorii lor isi permit asemenea expresii ca cea de mai sus

SPURCAT NEAM!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce muzică, printre altele, preferă românii la nuntă:

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×