Sari la conținut
Forum Roportal
AndreeaIM

Reguli de bun simt in folosirea telefonului celular

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi avem peste 10 ani de experienta in folosirea telefonului celular, unii dintre noi inca incalca regulile de bun simt si ii deranjeaza pe cei din jur prin comportamentul lor cand folosesc mobilul. Urmatoarele situatii sunt unele dintre cele mai suparatoare pentru cei care se afla in preajma unui ins care fie telefoneaza cuiva, fie este sunat.

 

1. Vorbitul prea tare

2. Purtarea unei convorbiri private in public

3. Vorbitul la telefon la cinema

 

4, 5, 6, 7, 8, 9 si 10 le descoperiti in articolul 10 reguli de bun simt in folosirea telefonului celular. :D

 

Ce va supara cel mai tare cand vine vorba de felul in care inteleg altii sa foloseasca celularul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine mă enervează cei care cred că, dacă ai mobil, eşti mereu la cheremul lor să le răspunzi

şi dacă nu răspunzi instantaneu, te iau cu "da unde erai? de ce nu mi-ai răspuns?"

 

păi, eram sub duş, cu m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce va supara cel mai tare cand vine vorba de felul in care inteleg altii sa foloseasca celularul?

- ringtonuri maneliste

- si cum ai zis si tu: vorbitul tare la celular pentru a-l auzi tot neamul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi sau cel putin pe mine , in afara de cele spuse ma mai deranjaza : - cand suna cineva dupa 22 - 22,30 aiurea fara a avea o urgenta

- atunci cand vorbesc la telefon , o persoana ( din birou , casa...) ma intreaba diverse , chiar daca am atentie distributiva din respect pentru cel cu care vorbesc la telefon nu-i pot raspunde .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×