Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea incepe in felul urmator: am cunoscut un baiat in urma cu aproape 2 ani, locuia aproape de mine ,ne-am placut reciproc , el cu 4 ani mai mare decat mine.A fost primu pt mine , am stat impreuna pana acum 3 luni.Ai lui ma placeau f mult, ne -au facut si planuri de casatorie, si eu imi doream mult , el nu stiu..dupa cate a facut incep sa cred ca nu.De asta pt ca ezita i-am aratat ca sunt o persoana de incredere si ca se poate baza pe mine(el avand inainte o relatie de 4ani, fata parasindu-l pe el), a stat fara servici un an de zile, un an de zile m-am ocupat eu de el, i-am gasit si servici bun, dar nu s-a putut cu el, fugea de munca, mai consuma si prostii , am incercat sa-l fac sa renunte>Am facut sacrificii enorme pt el. Am trecut toate hopurile cu el, ca sa nu mai zic atentii peste atentii, cadouri, toate poftele i le faceam, asta pt mine a fost un gest de iubire, vroiam sa-i dem iubirea mea adev.pana cand in luna aprilie m-a lasat pt o una care statea cu chirie la el in bloc ,eu am continuat sa-l ajut si asa am zis ca poate poate isi da seama ca eu sunt jumatatea lui si eu trag cu el nu altcineva .pana cand m-a cautat ea pe mine sa-i las iubitu-n pace , si a avut loc aproapeo bataie, pt ca am aflat ca din banii pe care ii dadeam eu lui, el ii dadea ei,si ea stia lucru acesta .s-au despartit dupa chestia aia, dar el tot la ea s-a dus .pe ea a ales-o, nu pe mine,desi am facut sacrificii anorme cu el,iar de 3 zile am aflat ca a dus-o si la mama lui acasa sa i-o prezinte :(nu mai pot nu stiu ce sa fac, am incercat cu alti baieti, dar nu resusesc, incep sa plang ma doare sufletu nu pot sa trec peste pierderea lui, mi-e frica, ca se insoara cu aia si-l pierd definitiv :D((si nu stiu ce e in capu lui de a facut asa ceva , pana si prietenii lui i-au zis" asta pt care ti-ai lasat iubita e urata, e inferioara iubitei tale, intoarce-te la vicky ce naiba faci ma??" ajutati-ma cu un sfat ,ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello , pai in primul rand , ce prostii consuma ???

Si trebuia sa ti dai seama ca e un trantore (cu scuzele de rigoare) dar hai sa fim seriosi , el a stat ca tu sa il intretii ??? Cat de jalnic poate fi considerat acest om , si nu uita ca e barbat sau cati ani o avea , el trebuia sa si gaseasca un job si sa nu stea pe carca ta . Sa ma scuzi dar te-a folosit precum o manusa dupa sintagma " poftim si la asta , da o incolo , ,a iubeste , tre sa faca totul pt mine " si tu ai cazut in plasa lui . De vreme ce te a parasit fara dor si poate ar trebui sa ti dea mult de gandit acest gest , stai linistita ca timpul le va rezolva pe toate si nu e primul nici ultimul . Inima nu si are rostul acum , ci ratiunea , esti tanara si capul sus !

Editat de Martom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello , pai in primul rand , ce prostii consuma ???

Si trebuia sa ti dai seama ca e un trantore (cu scuzele de rigoare) dar hai sa fim seriosi , el a stat ca tu sa il intretii ??? Cat de jalnic poate fi considerat acest om , si nu uita ca e barbat sau cati ani o avea , el trebuia sa si gaseasca un job si sa nu stea pe carca ta . Sa ma scuzi dar te-a folosit precum o manusa dupa sintagma " poftim si la asta , da o incolo , ,a iubeste , tre sa faca totul pt mine " si tu ai cazut in plasa lui . De vreme ce te a parasit fara dor si poate ar trebui sa ti dea mult de gandit acest gest , stai linistita ca timpul le va rezolva pe toate si nu e primul nici ultimul . Inima nu si are rostul acum , ci ratiunea , esti tanara si capul sus !

da, inteleg ca e doar interesu, dar de ce fata aia e buna si eu nu am fost? cand ii ziceam" vreau un copil cu tine, hai sa ne mutam impreuna" zicea "nu sunt pregatit", iar cu asta e pregatit, dupa 3 luni, of doamne.Cat despre ce consuma.. consuma droguri, fumeaza si am incercat sa-l fac sa se lase, cat a stat cu mine nu mai consuma fff rar poate, acum e mereu drogat, ma doare sufletul de el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, inteleg ca e doar interesu, dar de ce fata aia e buna si eu nu am fost? cand ii ziceam" vreau un copil cu tine, hai sa ne mutam impreuna" zicea "nu sunt pregatit", iar cu asta e pregatit, dupa 3 luni, of doamne.Cat despre ce consuma.. consuma droguri, fumeaza si am incercat sa-l fac sa se lase, cat a stat cu mine nu mai consuma fff rar poate, acum e mereu drogat, ma doare sufletul de el

 

 

Sa ma scuzi dar iti e mila de el ? E un suflet pierdut , ai dus o lupta surda cu un ratat (sa ma scuzi ) dar sunt ff acid la adresa astora . Nu o lua asa , nu ca a fost mai buna de tine , poate ca si ea consuma si gata iubire si intelegere intre 2 drogati .

Tu vroiai un copil cu un asemenea om ??? Doamne !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ma scuzi dar iti e mila de el ? E un suflet pierdut , ai dus o lupta surda cu un ratat (sa ma scuzi ) dar sunt ff acid la adresa astora . Nu o lua asa , nu ca a fost mai buna de tine , poate ca si ea consuma si gata iubire si intelegere intre 2 drogati .

Tu vroiai un copil cu un asemenea om ??? Doamne !

vroiam sa-l ridic, sa-l aduc la nivelul meu, eu mai am putin si term facult , si daca spun la ce facult sunt o sa razi de mine ca am stat cu asa un baiat, dar pt mine n-a contat asta,ca el nu are studii si eu am, da stiu ca si ea consuma si lucreaza la o sala de jocuri , totusi cred ca sta pe interes cu el, din moment ce ii cerea bani dupa doar 3 sapt de stat cu el..si sume f mari pe care el le lua de la mine, si fiind prin provincie ea cred ca viseaza un buletin de bucuresti, ca la cat de urata e, niciun baiat nu s-ar uita la ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa il aduci la nivelul tau ? Tie iti trebuie cineva la nivelul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa il aduci la nivelul tau ? Tie iti trebuie cineva la nivelul tau

nu stiu ce sa mai zic.m-am si obisnuit cu el, incercam sa-l educ, l-am invatat multe ,au fost si clipe frumoase cu el, dar de cand m-a parasit , se poarta f urat cu mine, a dat in mine(era beat) , daca il intreb" ce mai faci? esti bn? imi lipsesti..ma injura imi zice" cand ai de gand sa incetezi?" mentionez cand era iubitu meu nu-mi zicea nici"da-te mai incolo":D sper sa faca diferenta intre mine si aia , mi-e dor si de ai lui,nu mai zic nimic. eu personal nu am avut noroc de o familie buna , ai mei s-au desp de mult , probl mari.Si cand am intrat in casa iubitului si am inceput s ama obisnuiesc cu ei lui imi ziceam" ce oameni buni, de ce nu am avut si eu asa niste parinti? vreau sa raman in fam asta"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-ti para rau dupa el si sa nu-l primesti inapoi niciodata, bucura-te ca ai scapat.. O casnicie in felul asta e mult mai greu de dus si ti-ar fi distrus viata mai mult decat a facut-o pana acum.

Pe viitor, nu mai face acte de-astea de binefacere.

Stiu ca e greu, dar o sa treci peste, ala nu e om cu care sa faci copii.

 

vroiam sa-l ridic, sa-l aduc la nivelul meu,

 

e mai usor sa tragi un om jos de pe o masa, decat sa urci un om pe ea, cand tu esti sus.

 

Nu s-ar uita nici un baiat la ea? Uite ca al tau s-a uitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vroiam sa-l ridic, sa-l aduc la nivelul meu, eu mai am putin si term facult , si daca spun la ce facult sunt o sa razi de mine ca am stat cu asa un baiat, dar pt mine n-a contat asta,ca el nu are studii si eu am, da stiu ca si ea consuma si lucreaza la o sala de jocuri , totusi cred ca sta pe interes cu el, din moment ce ii cerea bani dupa doar 3 sapt de stat cu el..si sume f mari pe care el le lua de la mine, si fiind prin provincie ea cred ca viseaza un buletin de bucuresti, ca la cat de urata e, niciun baiat nu s-ar uita la ea

 

 

Fata vicky , pe tine nic numai tre sa te intereseze de ceea ce va face el sau nu , si nici de ea , de vreme ce drogul e mai puternic de vointa , atunci numai are rost sa tragi la asa ceva , si tu sa nu ii mai dai niciun ban , ca nu el munceste cu tine , nu el trage cu tine , i ai dat sansa , pardon n sanse sa traga impreuna cu tine , el cea facut ?Si-a bagat piciorul in ceea ce voi , pardon tu ai construit , si ea , o ratata asta e ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vroiam sa-l ridic, sa-l aduc la nivelul meu, eu mai am putin si term facult , si daca spun la ce facult sunt o sa razi de mine ca am stat cu asa un baiat, dar pt mine n-a contat asta,ca el nu are studii si eu am, da stiu ca si ea consuma si lucreaza la o sala de jocuri , totusi cred ca sta pe interes cu el, din moment ce ii cerea bani dupa doar 3 sapt de stat cu el..si sume f mari pe care el le lua de la mine, si fiind prin provincie ea cred ca viseaza un buletin de bucuresti, ca la cat de urata e, niciun baiat nu s-ar uita la ea

Si totusi el s-a uitat la ea. Poate ei au o dragoste adevarata, dincolo de frumusete sau finante. Nu sunt fericiti ei asa intre ei?

 

Nu este rau idealismul tau, chiar e frumos .. dar unele relatii sunt imposibile uneori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×