Sari la conținut
Forum Roportal
18tillIdie

Amintiri din epoca de piatra

Postări Recomandate

Intreruperea curentului electric

 

 

Aveam nevoie de cateva zile libere de la serviciu, si imi tot scremeam creierii cum sa-l induplec pe sef sa-mi acorde zilele dorite.

Mi-am dat seama ca numai facand pe nebunul o sa inteleaga ca nu se poate folosi de serviciile mele.

 

 

In acea zi am ajuns mai devreme la munca si m-am agatat de tavan, punandu-mi totodata si picioare pe tavan.

 

 

Imediat una dintre colegele de birou, blonda, m-a observat cocotat acolo sus si m-a si intrebat ce fac.

- Ssst, i-am spus, fac pe nebunul ca sa iau cateva zile libere. Ma dau drept bec!

 

 

Cateva secunde mai tarziu, seful si-a facut aparitia in birou, si desigur ca m-a si intrebat ce fac.

- Sunt un bec luminos! am exclamat eu.

- Ai inceput sa deviezi, omule! a zis el. Iti dau o saptamana libera ca sa-ti revii la normal.

Cum a zis asta, am si sarit jos si am iesit din birou.

 

 

Colega mea blonda a venit si ea imediat dupa mine, iar seful a si intrebat-o unde se duce.

- Imi pare rau, sefu', dar nu pot sa lucrez pe intuneric! a raspuns ea cu seriozitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi amintesc din pacate si de fratii Petreus...pe la noi cel putin asa se zicea la puisorii aceea de 300-400 grame, care reprezentau portia pe o luna a unui om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot despre puii cu pricina...intr-un an familia noastra formata din 3 persoane a primit 3 pui in greutate totala de 900 de grame...erau vineti si slabanogi saracii, nu cred ca o sa pot uita vreodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu imi amintesc de bairamurile din fiecare sambata seara din vreme lui nea nicu!

de coniacul ovidiu,de tipele imbracate-n rochii la acele bairamuri-de carti citite si mai multa intelepciune-de 23 august cu tot orasul la padure

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu imi amintesc de bairamurile din fiecare sambata seara din vreme lui nea nicu!

de coniacul ovidiu,de tipele imbracate-n rochii la acele bairamuri-de carti citite si mai multa intelepciune-de 23 august cu tot orasul la padure

vorbesti de viata cealalta ?...daca acum ai 21 ani .... :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu imi amintesc iernile grele, in care nu ajungea cota de pacura si faceam frigul cate o saptamana, pana reuseau parintii sa cumpere pacura la negru.

sau pachetele de "tachimurii"(tacamuri). aceste tacamuri erau mancarea cainelui la inceputul anilor 80 dar devenisera un aliment comun la sfarsitul anilor 80.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×