Sari la conținut
Forum Roportal
florina

messenger

Postări Recomandate

salut ,sunt intr-o mare incurcatura si am nevoie de ajutor!!!!acum catva timp am vorbit cu sora mea pe messenger eu sunt in spania si ea in romania.scumpul meu cumnat care stie cam multe de calculatoare mi a citit id fara permisiunea mea. de atunci in timp ce vorbesc cu sora mea se inchide si se deschide mess,in calculatorul meu apar mici virusi,stie ce vb cu ea chear intra in conversatia noastra fara sa ne dam seama si la un moment dat imi intoarce pagina,sau ma desconecteaza.sincer sunt satula de el am norton ca antivirus dar cred ca nu e deajuns :D :pardon: mi este frica de el mai ales ca nu ma are la inima si este gelos pe conversatiile mele cu sora mea.mai vb si cu fratele meu dar acum imi este frica sa il mai deschid ca nu stiu ce are de gand va rog sa ma ajutati cat mai repede.multumesc florina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ai incercat sa iti schimbi parola sau in cel mai rau caz si id-ul ? si plus de asta uitate si dezactiveaza acel 'Message Archive" ca el sa nu iti mai poate citit ceea ce ai vorbit tu cu el cu cateva zile in urma..si incearca sa iti faci parola destul de mare dar care sa cuprinda si nu numai litere ce si cifre

 

Ps.iar daca nici asha nu merge cumpara laxative si da-le cu mancare sau cu suc..makar scapi de el o vreme :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ai incercat sa iti schimbi parola sau in cel mai rau caz si id-ul ? si plus de asta uitate si dezactiveaza acel 'Message Archive" ca el sa nu iti mai poate citit ceea ce ai vorbit tu cu el cu cateva zile in urma..si incearca sa iti faci parola destul de mare dar care sa cuprinda si nu numai litere ce si cifre

 

Ps.iar daca nici asha nu merge cumpara laxative si da-le cu mancare sau cu suc..makar scapi de el o vreme :D

problema este ca intra si vb de pe pagina surorii mele poate fii ca ii cunoaste parola???nu stiu daca merita sa schimb id -ul ca il afla intro secunda!!!scuze dar ii un magar.nu stiu cu intra pe adresa ei si vb cu mine in timp ce vb cu ea.o sa mi schimb parola mersi si am sters toate mesajele anterioare .multumesc sper sa functioneze. pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema este ca intra si vb de pe pagina surorii mele poate fii ca ii cunoaste parola???nu stiu daca merita sa schimb id -ul ca il afla intro secunda!!!scuze dar ii un magar.nu stiu cu intra pe adresa ei si vb cu mine in timp ce vb cu ea.o sa mi schimb parola mersi si am sters toate mesajele anterioare .multumesc sper sa functioneze. pupici

pai da cum poate sa il afle intr-o secunda..doamne nu ma lasa... banuesc ca nu lasi acolo setata casuta cu

"Remember my ID and Password"... ca asha el poate sa faca oricand setari in folosul lui sa in cel mai rau caz sa iti afle niste date care le-ai pus tu in caz ca iti uiti parola si vrei sa o gasesti ..acel 'hint'...oricum..si sa ii spui si lui sorutza sa isi schimbe parola si intrebarea cheie ca sa nu mai alfe el asha usor si sa puna o parola mai consistenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Schimbati-va amandoi id-ul. Nu ma pricep prea bine in domeniul asta dar poate iti foloseste cumva ip-ul sa afle ce ai mai facut pe calculator.

 

P.S. Daca nu poti sa scapi de el comunica cu sora ta prin scrisori. :ill:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ati inteles voi sau cum e de fapt dar eu am inteles asa: sotul surorii ei, care se afla in Romania poate intra pe id-ul surorii (asta in timp ce ele discuta) si se baga in conversatiile lor.

Daca am inteles bine, spune-mi florina: ei sunt intr-o retea aici in Romania si mai mult decat atat, el are acces la un alt calculator din acea retea?

Nu ma pricep eu ft tare la calculatoare, dar am o oarecare experienta exact pe ceea ce povestesti tu :ill:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai este un topic legat de interceptarea mesajelor!

Citeste-l cu atentie, poate ai instalat programul Spy!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×