Sari la conținut
Forum Roportal
Cristinick

Femeile, o evolutie!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca femeile vor sa fie barbati. Cand ajung barbati se simt triste si singure ca barbatii le ocolesc. Cica aia nu mai sunt barbati adevarati. Din logica asta ce rezulta ?

Femeile nu vor sa fie barbati, asta e doar credinta barbatilor slabi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie nu poate aprecia chestia asta.

Eu cred ca da. Cateodata ma amuza credintele voastre in prinvinta femeilor.

Imi amintesc in club, eram un grup, multe fete si un tip. Atunci barbatii au inteles ca nu e nevoie de ei si ca femeile nu simt nevoia lor, dar eu nu ma incadram in grup, din cauza ca nu aveam ce cauta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar un barbat poate.

Da, iubire, te-ai prins. Logic ca un barbat nu iti va da puterea aia pe care o cauti, doar nu e prost, prefera sa te dea la o parte :think:

 

Eu cred ca da. Cateodata ma amuza credintele voastre in prinvinta femeilor.

Imi amintesc in club, eram un grup, multe fete si un tip. Atunci barbatii au inteles ca nu e nevoie de ei si ca femeile nu simt nevoia lor, dar eu nu ma incadram in grup, din cauza ca nu aveam ce cauta.

Nu stiu ce legatura are una cu alta.

Nu merg in club, femeile se duc in club si fac spume ca danseaza intre ele si pleaca acasa dezamagite, gandindu-se "la dracu, nimic interesant pe seara asta". Depinde de fiecare de ce si cu cine merge in club. Multi merg de dragul de a merge.

Un barbat nu o sa se ia la intrecere cu o femeie. Curentul feminist in forma sa fanatica este irelevant, poate muri sau poate hrani nevoia de drama si de isterie a unor femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat de cei 80%, iubire. :think:

II multumim lui Dumnezeu in orice clipa pentru existenta lor. Cum ar fi viata fara ei? Marele avantaj al maimutelor proaspat coborate din copacel este ca pot fi dresate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, iubire, te-ai prins. Logic ca un barbat nu iti va da puterea aia pe care o cauti, doar nu e prost, prefera sa te dea la o parte :think:

 

 

Nu stiu ce legatura are una cu alta.

Nu merg in club, femeile se duc in club si fac spume ca danseaza intre ele si pleaca acasa dezamagite, gandindu-se "la dracu, nimic interesant pe seara asta". Depinde de fiecare de ce si cu cine merge in club. Multi merg de dragul de a merge.

Un barbat nu o sa se ia la intrecere cu o femeie. Curentul feminist in forma sa fanatica este irelevant, poate muri sau poate hrani nevoia de drama si de isterie a unor femei.

 

 

un barbat nu se va lua la intrecere niciodata cu o femeie pentru ca va gasi tot felul de scuze penibile si se va adaposti in mantia orgoliului....nici nu va accepta vreodata ca o femeie poate mai mult desi sunt femei care pot mai mult decat unii dintre barbati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu era vorba de asta, ci doar femeile nu aveau nevoie de barbati, doar una era feminista, dar de aia mi-era frica si mie.

 

Oricum, prietenii mei erau mai prosti decat mine. M-am multumit cu ce aveam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat de mult gresesti!

n-a gresit cu nimic. acelasi lucru l-am observat si eu. si barbatii straini (cu cap) care frecventeaza romania raman cu aceeasi impresie despre barbatii romani: fetele sunt frumoase si de treaba, in schimb barbatii romani (in general vorbind) niste barbari lipsiti de orice respect. - asta este un citat exact al unui strain, desi impartasesc aceeasi observatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai uitat de cei 80%, iubire. :)

II multumim lui Dumnezeu in orice clipa pentru existenta lor. Cum ar fi viata fara ei? Marele avantaj al maimutelor proaspat coborate din copacel este ca pot fi dresate .

Ar fi nasol, n-ar mai avea cine se tine dupa curu' vostru asteptand umili sa fie bagati in seama. Dupa mintea mea ei ar trebui sa se sinucida, dar... cand dragostea e mare... n-ai ce-i face :think:

 

un barbat nu se va lua la intrecere niciodata cu o femeie pentru ca va gasi tot felul de scuze penibile si se va adaposti in mantia orgoliului....nici nu va accepta vreodata ca o femeie poate mai mult desi sunt femei care pot mai mult decat unii dintre barbati...

O competitie cu o femeie este o pierdere de timp. Nu castigi orice-ar fi, asa ca e irelevanta.

 

Nu era vorba de asta, ci doar femeile nu aveau nevoie de barbati, doar una era feminista, dar de aia mi-era frica si mie.

 

Oricum, prietenii mei erau mai prosti decat mine. M-am multumit cu ce aveam.

 

Mai prosti la ce erau ?

n-a gresit cu nimic. acelasi lucru l-am observat si eu. si barbatii straini (cu cap) care frecventeaza romania raman cu aceeasi impresie despre barbatii romani: fetele sunt frumoase si de treaba, in schimb barbatii romani (in general vorbind) niste barbari lipsiti de orice respect. - asta este un citat exact al unui strain, desi impartasesc aceeasi observatie.

 

Mda, cam sunt, depinde din ce unghi privesti lucrurile.

Fetele romance sunt de treaba si frumoase <=> strainii sunt naivi si au bani multi.

Barbatii romani sunt niste barbari lispsiti de orice respect - prin ce anume ?

Barbatii romani sunt boi, nici macar nu in stare sa te minta frumos. E asa de greu sa ceri sa fii respectata.

Respectul se castiga, nu se cere. Poti impune respect prin simpla prezenta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×