Sari la conținut
Forum Roportal
Monica Bahuczki

Locul de munca actual te reprezinta?

Postări Recomandate

"ma reprezinta" e mult spus, nu e ca si cum am visat toata viata sa fac asta sau e ceva ce reflecta 100% convingerile si ideile mele. trebuie sa muncim ca sa avem ce manca, basically, plus ceva pe langa.  Dar da, e o multinationala de prestigiu, conditii decente plus extra, confort, pare ca le pasa de angajati, salariul e platit intotdeauna la timp, primim si ceva extra, si ce e mai important: am invatat multe aici, fara sa simt ca ma scufund in munca, am prins incredere si curaj in fortele proprii, am putut sa ajut pe altii si am primit recunostinta dar si oportunitatea de a avansa, acum coordonez o echipa si invat continuu, nu imi incep diminetile cu scarba stiind ca trebuie sa muncesc, am colegi faini si colaborez cu oameni de pe tot globul, de diferite natii si culturi si imi vin mereu in minte idei de imbunatatire pe care am libertatea sa le pun in practica intr-o anumita masura. deci daca trece o zi la locul de munca in care nu zambesti deloc, te sfatuiesc sa cauti altceva. daca ai posibilitati limitate - invata ceva in plus, fa un efort si apoi tinteste mai sus!

mama cat de plina de filozofeli am fost azi...!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.05.2021 la 18:14, Saddeea a spus:

deci daca trece o zi la locul de munca in care nu zambesti deloc, te sfatuiesc sa cauti altceva.

Daca rad toata ziua cu colegii, dar locul e un dezastru, trebuie sa raman? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.05.2021 la 17:44, Rodica` a spus:

Nu dar nu îmi face nimeni un bine sa ma dea afara ca sigura nu am curaj sa plec. 

a ha ha haha

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred că a fost inventat locul de muncă reprezentativ pentru mine....

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Enki a spus:

100%

asa, fa-ne in ciuda! : )))

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×