Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

pestisorul de aur

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca toata lumea lanseaza topicuri care mai de care mai nastrusnice am zis si eu "why not?"

 

Toti ne dorim lucruri in viata? dar le si obtinem? daca am putea?

 

si iata povestea ...

 

Mergand prin Arsenal Park si incecarnd sa ma ascund de banda rivala m-am ascuns intr-un loc ferit pe ochii fiarelor...

Am mers si am tot mers, dar m-am cam ratacit; am mers prin stuf, prin apa prin noroi. Dar ce sa vezi?!

 

Norocul imi surade si gasesc intr-un ochi de apa un pestisor de aur :

- Eu sunt atotputenicul pestisor de aur si iti pot indeplini 3 dorinte. Care ar fi ele si motiveaza alegerea :lol2:

 

Eu cred ca as vrea o casa pe marginea unui lac si ursul cu lanterna din arsenal park :lol2: (dorintele serioase mai tarziu -to be continued)

 

Tu ce ai vrea si de ce?

 

ia uite, domne, oamenii nu au dorinte pentru pestisor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Visul meu din copilarie l-am mai povestit p-aci in diverse locuri...casa aceea din Corfu...casa alba, cu podele de lemn, in mijlocul unei livezi de portocali,cu catei purcei magarusi, stanci albite de soare si marea albastra...cativa maslini de decor...

 

ce vis aveam eu in copilarie??

 

imi doream sa traiesc o aventura ca in "insula misterioasa" a lui jules verne si imi doream sa ajung pe o astfel de insula sa contruiesc totul din nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visul meu din copilarie l-am mai povestit p-aci in diverse locuri...casa aceea din Corfu...casa alba, cu podele de lemn, in mijlocul unei livezi de portocali,cu catei purcei magarusi, stanci albite de soare si marea albastra...cativa maslini de decor...

atmosfera o regasesti in cantecul de mai jos daca esti atenta un pic la text...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate pentru totdeauna+ detasare + a whole lot of money pe care sa nu trebuieasca sa-i inmultesc .

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vreau sa devin un om fericit, de ce pt ca nu mai vreau sa sufar si sa fiu trista. Banal.

 

 

fericirea o construiesti singura schimband gandirea din negativa in pozitiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Shangri-La, poate ne vom intalni toti acolo.

 

Uoau...Caterino...daca stiam ca putem vorbi si de lucruri/locuri imaginare...pai Shangri La era prima mea optiune...

Daca ar fie existat, cu siguranta nu ne-am fi cunoscut noi aici pe forum... :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uoau...Caterino...daca stiam ca putem vorbi si de lucruri/locuri imaginare...pai Shangri La era prima mea optiune...

Daca ar fie existat, cu siguranta nu ne-am fi cunoscut noi aici pe forum... :wub:

Ne-am fi cunoscut acolo, Mark Knopfler are un cantec. Shangri-La.

Si cred ca exista, in sufletul tuturor.

Tonight your beauty burns into my memory

The wheel of heaven turns above us endlessly

This is all the heaven we got, right here where we are in our Shangri-La.

 

 

 

ne trebe belet au ba?

Sa fim doar dezbracati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×