Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

Barbatii conduc lumea. Femeile conduc barbatii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

istoria e plina de barbati de succes... prea putine lucruri se stiu despre femeile care i-au mobilizat, ghidonat, dirijat, condus, manipulat, orientat (dezorientat uneori)...

 

ce ziceti?

noi barbatii... chiar asa sa fim de controlabili?

 

in spatele caruia dintre noi se ascunde femeia, si cati dintre noi suntem capabili s-o recunoastem?

(dar daca nu e femeia noastra?)

Editat de bydy
Nu te mai cita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu te declari incontrolabil, sa intelegem ca pe tine nu te "ghidoneaza" :doh: nimeni?

 

P.S. Cred ca ti-ai luat teapa, mai e un topic cu aceeasi tema. :)

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceausescu a fost un barbat de succes?

reusea fara tanti elena?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceausescu a fost un barbat de succes?

reusea fara tanti elena?

deci, vreau sa intelegeti de ce unii au succes in viata...

sau mai ales au sanse sa mearga la arsenal... pentru ca NU LI SE INCHID topicurile, NU LI SE MUTA topicurile...

 

restul (eu, de exemplu) pierd puncte pretioase prin aplicarea unor masuri sub forma discriminatorie...

 

no problem... daca nu aveti loc de mine, va rog sa-mi inchideti toate topicurile, o sa dau lista lor cu link la vreun admin, ca sa se stie...

sa nu se forteze cineva degeaba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce este barbatul de succes? Ce il face pe el sa aiba succes? E aratos si bogat si are trecere la femei? Si-a construit o cariera solida? Ajuta comunitatea? Conduce o comunitate? Ce il face pe barbat sa aiba succes?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merge bine activitatea in care e angrenat, si datorita lui, sau poate in special lui. Bineinteles ca e posibil sa fie si altii.

Topicul nu se refera la relatiile intre sexe, ci la succesul unor barbati in a conduce.

Da o femeie este determinanta. Dar de multe ori nici el, nici ea nu-si dau seama, mai ales la inceput. Poate la un moment sa realizeze si el si ea, rolul ei.

E vorba de impulsionare, la nivel energetic, intuitional. Si mai ales motivational, din partea barbatului. Barbatii au idei pozitive. astea sint ale lor. Femeile sint cu dorintele si impulsionarea.

Si femeile nu-i conduc pe barbatii care nu coincid in dorintele si ideile lor cu ale femeilor respective. E mai degraba impulsionarea din partea femeilor, in cazul in care barbatul se mai leneveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×