Sari la conținut
Forum Roportal
Master_Best

Ceva neobisnuit

Postări Recomandate

De la un timp in coace, cand bag cd-ul de la xp , incarcare fisierelor este extrem de lenta, iar inainte sa imi apara licienta(cand tre sa dau f8) tre sa astept cam veo 20 sec, ceea ce in mod normal nu mi se intampla?E vreo erroare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca inainte avea HDD pe IDE...

 

Nu de alta dar pt S-ATA Win XP foloseste drivere pe care le incarca inainte de a vedea hdd-ul sau daca controller-ul (cazul tau: placa de baza A8N-E) e integrat ca BIOS cu BIOS-ul placii de baza atunci dureaza pana cand WinXP isi da seama exact ce intreruperi hardware se folosesc, ce resurse, ce adrese de memorie... Pt el e ceva cam ciudat pt ca tot ce e pe S-ATA e inserat in sistem cu truc... nu mai aveau loc pt intreruperi... pe unele sisteme sunt bagate peste intreruperile folosite de controllerele SCSI, pe altele sunt bagate pe(ste) intreruperile de pe porturile USB...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presupun ca inainte avea HDD pe IDE...

 

Nu de alta dar pt S-ATA Win XP foloseste drivere pe care le incarca inainte de a vedea hdd-ul sau daca controller-ul (cazul tau: placa de baza A8N-E) e integrat ca BIOS cu BIOS-ul placii de baza atunci dureaza pana cand WinXP isi da seama exact ce intreruperi hardware se folosesc, ce resurse, ce adrese de memorie... Pt el e ceva cam ciudat pt ca tot ce e pe S-ATA e inserat in sistem cu truc... nu mai aveau loc pt intreruperi... pe unele sisteme sunt bagate peste intreruperile folosite de controllerele SCSI, pe altele sunt bagate pe(ste) intreruperile de pe porturile USB...

treaba e ca am scos si hdd, si am lasat numai unitatea de dvd(in plus am shimbat-o si pe asta si tot nimic)inainte nu pateam asa!!!! help me!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
treaba e ca am scos si hdd, si am lasat numai unitatea de dvd(in plus am shimbat-o si pe asta si tot nimic)inainte nu pateam asa!!!! help me!!!!

 

Ce placa de baza ai si cate sloturi de memorii? Incearca (de la un prieten sa ceri imprumut) cu o alta memorie...si daca nici asa nu merge...iti zik cam in proportie de 99% ca sursa de alimentare e de vina! Uitete la Voltage in Bios la valorile normale si la valorile date de sursa ta! poate gasesti ceva nereguili pacolo!, dar inainte sa incerci sa iti schimbi sursa incearca sa ii dai la bios reset to default....ca poate e ceva setare din bios.Processorul?La ce temperatura ii?....Sa te uit la astea si sa imi zici cum o fo in final!:rot:

 

TAKE CARE!!!!!!BUh Byez!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×