Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cele care zic ca nu le deranjaza sunt cele care au acasa, si care oricum il iubesc pe omul ala si nu mai conteaza pentru ele cat par si pe unde are,

 

ba nu.

vorbeste si tu in numele tau, ca... :huglove: e mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta cu epilarea e doar o moda aparuta recent. Pana acum, nu se epila nici dracu si barbatii erau ingrijiti.

Pana la urma, prefer unul normal, cu par pe corp, (dar care are grija de sanatatea lui si arata mereu ca scos din cutie si miroase frumos), SI CARE se poarta cu mine asa cum trebuie, decat un metrosexual care sta in oglinda mai mult ca mine, narcisist, egoist si plin de fumuri.

 

Ingrijire nu = epilare.

Ingrijire, din punctul meu de vedere, inseamna utilizarea apei si sapunului/ gelului de dus, poftim/deodorantului/apei de toaleta/pastei de dinti, vizita la frizer.

 

Prezenta parului NU inseamna lipsa igienei. Ce dracu'.

 

 

Hai sa fim seriosi, acceptam ca noi suntem obligate sa ne epilam, pe cand la ei e chastiune de moda??? Un barbat sa faca bine sa puna in aplicare tot ca are pretentia ca eu sa fac, pentru a ma considera atragatoare. Prezenta parului inseamna: du te tu si epileaza te, eu pot sa stau cu par pe spate. Unacceptable.... really.

 

Nu e moda, Amarena, pur si simplu, in zielle noastre, a fi ingrijit inseamna a te gandi si la ce faci cu parul de pe tine.

 

Si crede ma, nu mai faci legstura intre prezenta parului corporal si igiena, pentru ca de foarte multa vreme te ingrijesti si il elimini... dar, parul corporal e un mediu senzational de dezvoltare pentru ciuperci, si bacterii care produc miros urat si un aspect urat al pielii, cosuri, si alte alea... chiar tine de igiena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crede ma, nu mai faci legstura intre prezenta parului corporal si igiena, pentru ca de foarte multa vreme te ingrijesti si il elimini... dar, parul corporal e un mediu senzational de dezvoltare pentru ciuperci, si bacterii care produc miros urat si un aspect urat al pielii, cosuri, si alte alea... chiar tine de igiena

cred ca te referi doar la barbatii care , din nefericire au mai mult par pe spate...nu?

 

in general barbatii sunt mai parosi si cei cu tenul inchis sunt si mai parosi..

acum tu ce zici?...sa ne epilam toti?..

brrrr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi.. parerea mea.

Asta ar insemna ca toti cei cu care am umblat eu, sa fi fost niste imputiti si plini de cosuri. Si nu e deloc asa, sunt pretentioasa si tin la curatenie. Parul NU inseamna lipsa igienei.

 

Hai sa fim seriosi, acceptam ca noi suntem obligate sa ne epilam,

 

io nu ma simt obligata.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fiu sincera...parul pe spate nu-l suport, merge epilat cu ceva crema :cry:

 

apoi sa va radeti/tundeti/epilati la axila, putza, n-o fi asa capat de tara...zic :huglove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bărbatul modern aka cocalarul struţ cu freză de inspiraţie futuristă, cu iz de şprei folosit ca armă de apărare, epilat pe craci,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apoi sa va radeti/tundeti/epilati la axila, putza, n-o fi asa capat de tara...zic

 

:huglove: Astea TIN de igiena. Totusi.

 

 

,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bărbatul modern aka cocalarul struţ cu freză de inspiraţie futuristă, cu iz de şprei folosit ca armă de apărare, epilat pe craci,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exagerezi.. parerea mea.

Asta ar insemna ca toti cei cu care am umblat eu, sa fi fost niste imputiti si plini de cosuri. Si nu e deloc asa, sunt pretentioasa si tin la curatenie. Parul NU inseamna lipsa igienei.

 

 

 

io nu ma simt obligata.

 

1. inteleg, pe deplin, ca exista criterii mai importante de apreciere si selectie, decat prezenta/absenta parului corporal.... si eu am avut parteneri la care am trecut asta cu vederea...DAR ASTA NU INSEAMNA CA IMI SI PLACEA....

2. nu inseamna lipsa igienei...inseamna neglijenta, nepasare...

3. nu, tu esti singura femeie care se epileaza de placere, si nu ca stii ca e INNCACEPTABIL sa coboare acolo si sa gasesca par.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×