Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Cel mai bun partid momentan?

Evaluează acest topic

  

21 membri au votat

  1. 1. ....

    • PSD
      8
    • PNL
      6
    • PD-L
      7


Postări Recomandate

O sa iesim noi din criza la Pastele Cailor. Nu stiu care ministru sau puii mei, parlamentar, se lauda pe la o televiziune din strainatate ca Romania a iesit din criza si noi suntem vai de capul nostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greul nu s-a terminat. Inca nu am avut falimente mari, nu avem un somaj de 20% cum are Spania de exemplu. Sa vedem cum o sa fie la iarna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Greul nu s-a terminat. Inca nu am avut falimente mari, nu avem un somaj de 20% cum are Spania de exemplu. Sa vedem cum o sa fie la iarna.

La iarna o sa fie bine. Gigacaloria in continuare subventionata de la stat, ajutoare pentru "nevoiasi". Eu le-as da naibii o facilitate de genul 1000EUR prima de mutare la tara si i-as stimula sa vinda apartamentele. Natie de pomanagii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar si titlul topicului mi se pare aiurea...."cel mai bun partid la ora actuala " ;)

 

Asta este cea mai pertinenta observatie pe acest topic.

Una impertinenta dar cu care sunt intr-o masura destul de mare de acord este asta :

 

 

Mai frate, voi sinteti IMBECILI??? Pe vremea psd-ului am dus-o mai putin rau fiindca inca nu furasera tot, inca se mergea in inertie pe resursele lasate de comunisti, climatul economic general era de crestere. Faptul ca s-a ajuns unde s-a ajuns e datorat in mare parte guvernarilor PSD, care in loc sa investeasca banii in ceva concret, de viitor, i-a aruncat in stinga si in dreapta pe pomeni, ca cei ca tine sa aiba farfuria plina si sa zica "las' ca-i bine". Nu pun la indoiala faptul ca astia de acuma is de o incompetenta crasa, dar tare as vrea sa ii vad eu pe psd ce fac. Ofera 20.000 de euro prima de instalare pentru romanii care vin inapoi, nu? :)

 

Un mic amendament : Nu exista si nu a existat nenorocire mai mare pentru aceasta tara decat PSD-ul, in toate variantele prescurtate sub care a functionat.

Revenirea lor la putere ar insemna culmea dezastrului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu, nu stiu daca o sa le convina sa revina la putere. Nu de alta, dar mandatul urmator o sa dea faliment tara asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocirea este ca vor .

Toti vor. Au invatat mai recent de la PDL ,faptul ca pricopseala pe bani publici este mai importanta decat orice.

Macar un mandat,macar doi trei anisori, daca orientarea este buna si un an ajunge. De acum vom avea o perindare de partide si politruci lacomi de inavutire in posturile publice.Care cum vine, o sa fure cat poate si la foc automat.

Lozinca este : "Dar ce, eu sunt mai fraier decat aia dinaintea mea?" Asa ca fiecare isi face o cruce stramba si vicioasa iar dupa el potopul.

Va dati seama cat de important este pentru politicienii acestia de tot rahatul, sa ramana cuplati la banul public ca tantaroaica pe vena?

Atat de important, incat PDL-ul a preferat sa se autodistruga, mai repede decat sa scoata trompa din sange. Chiar idioti nu sunt ,dar interesele personale si de grup ,au fost mai mari decat vreo 20 de procente electorale pierdute.

PSD-ul si PNL-ul se pregatesc si ei sa joace aceiasi carte.Cu toate fortele si cu orice risc, la ciolan.

Asadar vor . Asta se vede si din scopurile declarate nonsalant : caderea guvernului,guvern de criza,anticipate,caderea Basescului si pe urma nu am nici o indoiala, balaceala in banul public ,acelasi dezmat ,plus dulcea razbunare. :cry: Mai apare ceva acolo cu gestionarea trebilor tarii,masuri necesare si alte bla,bla-uri ,pe care sa le creada cine-o vrea dar eu nu.

Gestiona-mi-ar si mie trebile ! Si alea mari si alea mici !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Macar un mandat,macar doi trei anisori, daca orientarea este buna si un an ajunge.

Pentru ca doar in doi-trei anisori, un politruc "s-a aranjat" pe viata. Si nu doar el, ci si rudele sau apropiatii.

De exemplu, un mic calcul:

Ion Costea, cumnatul lui Mircea Geoana e presedintele EximBank, ultima banca detinuta de stat, in afara de CEC. Salariul lui de "bugetar amarit", e de 20.000 de euro pe luna, fara bonusuri si "primele" de sarbatori. Faceti si voi un calcul, cumnatul "bugetar" cistiga peste 240.000 de euro pe an. In citiva anisori cistiga 1 milion de euro, ca "bugetar". Mai mult, contractul prin care a fost numit in functie prevede drept clauza de reziliere ca va primi peste 500.000 de euro daca va fi dat afara (desigur contractul a fost semnat de un alt "client" celebru al PSD, Ursache).

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×