Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Cel mai bun partid momentan?

Evaluează acest topic

  

21 membri au votat

  1. 1. ....

    • PSD
      8
    • PNL
      6
    • PD-L
      7


Postări Recomandate

Pana una alta singura lui vina este de a fi un mare chiulangiu. In rest nu a avut fraiele in mana sa vedem ce poate face sau nu...

nu le-a vrut sau i le-ati furat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu le-a vrut sau i le-ati furat?

 

"Le-ati" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi aratati un singur politician care sa nu fi furat , mintit, traficat functia ori sa nu depaseasca nivelul admis de nesimtire si/sau prostie, ma apuc si eu de politica si ma intovarasesc cu acela.

Cum politicienii se exprima colectiv in cadrul organizat al partidelor, termenul de "partid bun" imi pare un nosens in Romania acestor zile.

Sunt insa unii patimasi in ale politicii ,care se pare au intrat in campanie electorala.

Sunt de acord cu ideea ca avem parte de o clasa politica de ras iar partidele sunt toate aceiasi apa jegoasa si pamant de gunoi.

Nu pot insa sa nu remarc nominalizarea PSD la categoria posibili buni. Asta ar fi de ras daca nu ar fi de plans.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Le-ati" ?

voi, marinarilor... ca pana acum erai oglinda vie a celuilalt, mare *pupincurist ce erai...

 

*pupincurist nu e o jignire, ci o functie oficiala in romania de azi...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toti au furat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne trateze ca pe niste nimicuri, cum o fac actualii guvernanti.

 

In ce sens actuala guvernare ne trateaza ca pe niste nimicuri ?

 

voi, marinarilor... ca pana acum erai oglinda vie a celuilalt, mare *pupincurist ce erai...

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Actuala guvernare ne reproseaza ca avem salarii grase, eu in ian voi avea salariul de 750 RON, dupa 6 ani de studii, plus inca un examen. Mie mi se pare ca sunt tratat ca un nimic. Ce imi ofera ca sa lupt, prefer sa plec, as sta sa schimb, dar ce sa mai schimb. Tara e in faliment. Udrea da pantofi cu toc. Ponta iese doar la televizor, iar Crin nu stiu daca face ceva. Eu as lupta, dar nu am cu cine si nu am pt ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Actuala guvernare ne reproseaza ca avem salarii grase, eu in ian voi avea salariul de 750 RON, dupa 6 ani de studii, plus inca un examen. Mie mi se pare ca sunt tratat ca un nimic. Ce imi ofera ca sa lupt, prefer sa plec, as sta sa schimb, dar ce sa mai schimb. Tara e in faliment. Udrea da pantofi cu toc. Ponta iese doar la televizor, iar Crin nu stiu daca face ceva. Eu as lupta, dar nu am cu cine si nu am pt ce.

ma ofer eu sa luptam amandoi

pentru aceeasi cauza nobila si dreapta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×