Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Masturbarea la copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

V-ati prins copilul masturbandu-se? Cum l-ati dezvatat?

Am inteles ca uneori se intampla,chiar de la o varsta foarte mica.Depinde de varsta copilului.NU trebuie sa il sperii si sa il certi in mod exagerat.In functie de propriile convingeri,fie il iei de manuta si il duci in camera lui,spunandu-i ca asta se face doar acolo,fie ca nu e voie,invocandu-i motivele pe care le crezi intemeiate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copilul se masturbeaza pt ca e fara discernamant, isi da seama ca asta e placere, si o face in continuare, dar daca o sa faca in continuare si de fata cu altcineva. Aici e vorba de reguli sociale, nu e sanatos pt el, ma refer psihic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prostii.E sanatos,e ok si doar prejudecatile parintelui trebuie schimbate.

Mi-e lehamite de atitudinea crestina de condamnare a sexului,inca din copilaria timpurie.Cred ca sexul e absolut ok.

De ce trebuie sa induci vinovatie,rusine si un sentiment de inadecvare,ori chiar frica fata de sex,la un copil care tocmai ca nu are discernamant! -va prelua de bune toate porcariile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce porcarie...de ce vrei sa fie "controlat si controlabil"copilul? -chiar nu poti sa-l accepti asa cum este,nedresat cu tampenii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreau sa devina un om social si sociabil, trebuie sa faca sa inteleaga ca nu putem sa facem doar ce vrem. Iar masturbarea infantila o fi instinctuala, dar e neplacuta pt adulti si pt el mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pasa de viitorul copilului mai mult decat orice, dar imi dau seama ca nu merge exact cu ne am dori.

Iar masturbarea e un comportament nedorit la un copil, s-o faca adult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi pasa de viitorul copilului mai mult decat orice, dar imi dau seama ca nu merge exact cu ne am dori.

Iar masturbarea e un comportament nedorit la un copil, s-o faca adult.

Nedorit DE TINE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×