Sari la conținut
Forum Roportal
bahuczki peter

Femeile frumoase se simt singure?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Barbatii intorc capul pe strada dupa o femeie frumoasa si zambesc visand la o fantezie. De cele mai multe ori raman la acest stadiu, deoarece considera ca nu au nici o sansa la o astfel de femeie. Lipsa de incredere? Poate.

Am o amica care este extrem de frumoasa, desteapta, dar foarte modesta in comportament. Bruneta, 1,74 cm, vreo 54 de kg, intr-un cuvant fantezie nu alta.

 

daniela-crudu-2.jpg

 

Si stand la vorba cu ea ii adresez intrebarea: de ce nu ai prieten? . Raspunsul m-a surprins. Si incepe sa-mi povesteasca.

Baietii care imi propun sa ies cu ei sunt interesati doar de sex, nu de o relatie serioasa, nu poti purta o discutie normala, deci ii resping.

Baietii care sunt cu bun simt si poti purta cu ei o discutie interesanta sunt ori cu prietena ori insurati. In ambele cazuri nu-mi incalc principiile.

Exista posibilitatea ca femeile frumoase cu un IQ respectabil sa se simta singure?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o foarte mare posibilitate ca astfel de femei sa fie singure. De multe ori, sunt privite cu superficialitate. Oamenii vad invelisul, il admira si uita ca sub el se afla o fiinta umana, cu sentimente si nevoi sufletesti si intelectuale. Pt ele e f greu sa aiba amici de sex masculin, pentru ca mai devreme sai mai tarziu, acestia vor avea si alte asteptari de la ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pretentioase, alintate si 'carieriste'. :wub:

Mmmm. Tu, ca barbat tanar, frumos si inteligent n-ai fi deloc pretentios, nu? Ai accepta si o baba gasa, cu burta lasata, aproape cheala, drept partenera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mmmm. Tu, ca barbat tanar, frumos si inteligent n-ai fi deloc pretentios, nu? Ai accepta si o baba gasa, cu burta lasata, aproape cheala, drept partenera.

Bine, n-am zis acum sa iasa cu mosnegi sau flacai de pe santier. :wub:

Dar ele ii refuza si pe cei normali. Asta tine de gusturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pretentioase, alintate si 'carieriste'. :wub:

 

Pretentioase - o perioada. Trec anii, tipi vor de la ele doar sex si brusc se trezesc ca au trecut de 30 de ani si trec din pat in pat.

Alintate - ce-i frumos si la D-zeu ii place, deci e ceva normal :)

Carieriste - avand experienta in vanzari de peste 5 ani de zile pot spune ca si felul in care arati te ajuta in cariera. Este inevitabil sa-ti doresti o cariera, doar frumusetea este trecatoare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca exista aceasta posibilitate. In primul rand ca ele sunt cam cum spune amicul - si pe modelul "ala nu ca e asa, ala nu ca e altfel, ala nu ca e nu-stiu-cum" raman singure. Apoi, ni se baga in cap ca femeile frumoase sunt pentru sex - media e plina de asa ceva, sexul vinde si e asociat cu femeile frumoase, asa caaa... Normal ca intai sunt luate pe post de obiecte sexuale.

Personal cred ca e o impresie gresita ca sunt inabordabile - imi face placere sa discut cu femei frumoase, pana cand imi dau seama ca sunt ori iremediabil proaste, ori snoabe. In ambele cazuri, ele tre sa il astepte pe urmatorul, care probabil va dori ce doream si eu - SEX, dar s-ar putea sa nu mai aiba amabilitatea sa incerce sa le cunoasca sau sa le accepte felul de a fi. Si uite asa ajung ele singure, si uite asa fetele normale ca aspect sau mai uratele au mai mult succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, n-am zis acum sa iasa cu mosnegi sau flacai de pe santier. :wub:

Dar ele ii refuza si pe cei normali. Asta tine de gusturi.

Da, dar ele nu sunt asa si asa, normale. Ele sunt si frumoase si inteligente. Ce e asa de condamnat ca ar vrea acelasi lucru din partea partenerului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar ele nu sunt asa si asa, normale. Ele sunt si frumoase si inteligente. Ce e asa de condamnat ca ar vrea acelasi lucru din partea partenerului?

Nu imi cere tu, iti dau eu, daca simt asta, daca ma inspiri sa iti dau. Initial, daca esti frumoasa, voi dori sa iti dau altceva, asa ca inspira-ma sa imi vina alte idei. Daca nu, stai si asteapta, poate apare cineva... Pe la 40-50 de ani :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×