Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

De ce este considerat acest concurs ca fiind unul pentru "Mocangii"? (topic pt. concurs )

Postări Recomandate

Amarena, intr-un post pe un alt topic, post care acum este sters, a spus ca acest concurs este pentru mocangii, pentru cei ce vor sa castige fara sa miste un deget..( nu este motamo dar cam asa suna afirmatia )

 

Sper ca ai inteles si de ce este sters.

 

Cand pot cum si cat pot, intotdeauna o fac. Dar in soapta. Acum ca stii, poate faci la fel :)

 

Iete ca iti dau si eu tie un plus. :P

 

 

Dar daca nu "tipi" nu te faci auzit.

 

Da, dar tine cont ca sunt si oameni care vor sa sustina din umbra. Eu, de exemplu, decat sa postez o prostie ca sa il ajut pe initiator, mai bine vizualizez mesajul de doua, noua ori in plus. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca ai inteles si de ce este sters.

 

 

 

Iete ca iti dau si eu tie un plus. :P

 

 

 

 

Da, dar tine cont ca sunt si oameni care vor sa sustina din umbra. Eu, de exemplu, decat sa postez o prostie ca sa il ajut pe initiator, mai bine vizualizez mesajul de doua, noua ori in plus. :)

stiu de ce a fost sters...si eu as fi facut la fel daca as fi fost unul dintre organizatori sau moderatori interni.

 

 

eu nu-i dau..ba dimpotriva..

ii iau .

 

 

asta tine de natura umana..

sustinut din umbra?...hmm

este evident ca se vede de la o posta cine pe cine sustine..

chiar daca se face fara tam tam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu de ce a fost sters...si eu as fi facut la fel daca as fi fost unul dintre organizatori sau moderatori interni.

 

Eu nu, asadar nu mi se pare corect sa o faca altul.

Daca deschid gura imi asum ce zic, nu imi dau seama 5 minute mai tarziu si ma apuc sa editez tot.

Dar ma rog, sunt subiectiva pentru ca el m-a atacat pe mine cu mesajul ala.

Voiam doar sa intelegi ca nu s-a sters ca sa acoperim ceva. Motivatia o stie numai cel care l-a sters, pana la urma.

 

asta tine de natura umana..

sustinut din umbra?...hmm

este evident ca se vede de la o posta cine pe cine sustine..

chiar daca se face fara tam tam.

 

Fiecare e indreptatit sa aiba preferinte, e firesc.

Eu intru pe toate topicele pentru concurs, nu ma intereseaza cine l-a deschis. SI ca mine mai sunt si altii, te asigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu, asadar nu mi se pare corect sa o faca altul.

Daca deschid gura imi asum ce zic, nu imi dau seama 5 minute mai tarziu si ma apuc sa editez tot.

Dar ma rog, sunt subiectiva pentru ca el m-a atacat pe mine cu mesajul ala.

Voiam doar sa intelegi ca nu s-a sters ca sa acoperim ceva. Motivatia o stie numai cel care l-a sters, pana la urma.

 

 

 

Fiecare e indreptatit sa aiba preferinte, e firesc.

Eu intru pe toate topicele pentru concurs, nu ma intereseaza cine l-a deschis. SI ca mine mai sunt si altii, te asigur.

Iti spun eu de ce as fi facut asta:

Un astfel de concurs, indiferent de reguli si de participanti, trebuie sa nu fie viciat.

In cazul de fata, postarile care aduc atingere bunului mers al jocului pot fi vicioase.

Aici, oamenii sunt "sensibili" de cele mai multe ori.

Stiu ca o asemenea actiune pare nejustificata dar ea este motivata din punct de vedere al securitatii bunului mers al jocului.

Firma initiatoare vrea sa faca trafic mare--drept urmare are un target.

Pentru a atinge acest target se impun unele reguli nescrise de protejare.

Sunt foarte multi care au tendinta sa altereze jocul prin mesaje offtopic..

Sunt ca un fel de piedica la un concurs de cross.

Asa vad problema si asta ar fi o motivatie a actiunii de stergere.

 

Cat despre restul...stiu ca va stricati pe aici ochii incercand sa mentineti un pic de ordine.

Dar este alegerea voastra.

Si eu am fost moderator si am renuntat.

Sunt prea multe tipologii aici greu de tinut in frau si eu sincer nu am rabdarea necesara,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa, si fiindca vad ca este lecturat forumul de catre minunatii admini si editori, am o intrebare..

Forumistii din Antigua si Barbuda cum ajung la Orastie? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai presus de orice, si probabil ca o sa zici ca o dau la intors, nu era faptul ca participa un organizator, ci faptul ca organizatorul trebuie moderat ca orice user. Lui Ravl, tie, vesperalei vi s-au inchis topice pe motiv ca sunt dubluri, nu ti se pare normal sa se intample acelasi lucru si in cazul moderatorului? Unde mai e egalitatea?

Noua, moderatorilor care nu participam, nu ni s-a interzis, am ales noi, ca nu ni se parea normal sau din diverse alte motive ce tin de timp, locatie etc.

 

Cat despre restul...stiu ca va stricati pe aici ochii incercand sa mentineti un pic de ordine.

Dar este alegerea voastra.

Si eu am fost moderator si am renuntat.

Sunt prea multe tipologii aici greu de tinut in frau si eu sincer nu am rabdarea necesara,

 

Da, este alegerea mea sa fiu moderator si nu ma plang ca fac treaba sau ca ma confrunt cu tot felul de specimene. Dar sa nu mi se ceara lucruri peste atributiile mele. In fine, din nou e o problema personala, un lucru care nu mi-a convenit si nu as vrea sa il mai dezvolt aici. M-am enervat eu si am zis ca imi spal si eu rufele in public, dar nu e frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa, si fiindca vad ca este lecturat forumul de catre minunatii admini si editori, am o intrebare..

Forumistii din Antigua si Barbuda cum ajung la Orastie? :P

eu am inteles ca sunt si unele premii surpriza..

hmm ..cine stie ce forma au aceste premii!!?

 

eu am si postat un comentariu referitor la joc si la ppremii, chiar pe pagina jocului.

 

eu asa as fi facut in prima instanta...premii materiale si multe la numar cu valori diferite,

 

dar nu este firma mea si nici banii mei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost singura care a spus ca doneaza premiul.

Pe ce te-ai bazat cand ai spus ca afirmatia mea e doar un rahat frumos impachetat?

 

Ete na, n-ai fost singura, stiu sigur ca au mai zis si altii.

Si chiar nu e cazul sa te simti, sa stii. Nici nu m-am gandit la tine. Se vede cine e plin de zel. Ce naiba.

 

 

eu am si postat un comentariu referitor la joc si la ppremii, chiar pe pagina jocului.

 

Eu am glumit. Da, ti-am citit comentariul si sunt de acord cu ce ai zis acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este alegerea mea sa fiu moderator si nu ma plang ca fac treaba sau ca ma confrunt cu tot felul de specimene. Dar sa nu mi se ceara lucruri peste atributiile mele. In fine, din nou e o problema personala, un lucru care nu mi-a convenit si nu as vrea sa il mai dezvolt aici. M-am enervat eu si am zis ca imi spal si eu rufele in public, dar nu e frumos.

Nu am comentat ca au fost inchise anumite topice.

Face parte din regulament si asta e.

 

In "excesul asta de zel" ,cum Amarenei ii place sa zica, au fost deschise multe topice care aveau corespondent in alte topice.

 

Eu unul ma asteptam sa fie mai receptivi userii la un astfel de joc.

Nu este o rusine sa participi si nu este o rusine sa recurgi la tot felul de mijloace pentru a castiga---bineinteles, in limita regulamentului si a bunului simt.

 

Se spune ca nu exista limita a numarului de topice care pot fi deschise..

Stau si ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca aas fi deschis din primele zile cateva zeci sau sute de topice?

Ar fi sarit lumea pe mine si ar fi zis ca sunt disperat sa merg in grecia sau sa joc table ..

hmmm...intreb si eu!!?

 

Ete na, n-ai fost singura, stiu sigur ca au mai zis si altii.

Si chiar nu e cazul sa te simti, sa stii. Nici nu m-am gandit la tine. Se vede cine e plin de zel. Ce naiba.

 

 

 

 

Eu am glumit. Da, ti-am citit comentariul si sunt de acord cu ce ai zis acolo.

daca te uiti si la data postarii lui ai sa vezi cam ce atitudine am eu fata de un astfel de joc si care pozitia mea actuala..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am comentat ca au fost inchise anumite topice.

Face parte din regulament si asta e.

 

Nu stiu daca ai comentat si tu, dar stiu sigur ca au comentat altii. Altii de la care m-as fi asteptat sa inteleaga.

 

Eu unul ma asteptam sa fie mai receptivi userii la un astfel de joc.

Nu este o rusine sa participi si nu este o rusine sa recurgi la tot felul de mijloace pentru a castiga---bineinteles, in limita regulamentului si a bunului simt.

 

Se spune ca nu exista limita a numarului de topice care pot fi deschise..

Stau si ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca aas fi deschis din primele zile cateva zeci sau sute de topice?

Ar fi sarit lumea pe mine si ar fi zis ca sunt disperat sa merg in grecia sau sa joc table ..

hmmm...intreb si eu!!?

 

Userii ar fi fost mai receptivi, si acum o sa se supere organizatorii, daca ar fi existat un regulament clar si explicatii clare. Am avut (si am) surpriza sa constat ca unii nu au inteles despre ce e vorba.

 

Nu este o rusine sa participi, dar este de porc (cum ar zice Mircea Badea :doh: ) sa recurgi la orice mijloace pentru a castiga si, mai ales, sa comentezi ca esti furat, sabotat etc, cand tu nu respecti regulamentul. Nu tu... intelegi tu, ma rog.

 

Auzi, da' pe tine te intereseaza asa tare gura lumii?!

 

Respecta regulamentul forumului si n-am nimic cu tine, poti sa deschizi cate topice vrei, ca nu imi ocupi mie spatiu pe hard. Oricum se duc la fund daca au teme naspa. :) Si ma adresez tuturor, nu numai tie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×