Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

world web acces accelertor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

exista programe care maresc viteza pe net? sau sunt doar povesti de adormit copii? eu am incercat world web acces accelerator , da nu am fost prea multumita

 

cam asta cica ar face:

Compress Web pages, images, animations, documents and HTTP headers. WorldWebAccess Accelerator accelerates FTP downloads and NNTP, as well as Web browsing and e-mail. It also includes anti-spyware and blocks banner ads and pop-ups. It supports Internet Explorer 5 and higher, Netscape 4 and higher, Opera, Firefox and Mozilla

 

un program care chiar sa functioneze(in caz ca exista asa ceva) stiti? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineneteles ca nu exista asa ceva. Tie nu ti se pare absurd ca un PROGRAM sa MAREASCA viteza de transfer ?

Tot ce fac aceste programele (sau cel putin ce promit sa faca) este sa "optimizeze" viteza ta: adica iau dintr-o parte si pun in cealalta. De exemplu: navighezi pe internet si in acelasi timp faci si download folosind un client P2P. Ei bine, in momentul in care paginile pe care le accesezi s-au incarcat, programul "imprumuta" viteza alocata browserului pentru a "ajuta" clientul de P2P.

Sincer sa fiu doar 4 asemenea soft-uri am testat dintre care doar unul mergea. Restul erau doar paravan pentru SPAM-uri si SpyWare.

Insa, daca tii neaparat sa-ti optimizezi viteza de transfer si folosesti Mozilla,

iti vand eu cateva siretlicuri. :pardon:

 

Offtopic : imi place la nebunie avatarul tau :D

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineneteles ca nu exista asa ceva. Tie nu ti se pare absurd ca un PROGRAM sa MAREASCA viteza de transfer ?

Tot ce fac aceste programele (sau cel putin ce promit sa faca) este sa "optimizeze" viteza ta: adica iau dintr-o parte si pun in cealalta. De exemplu: navighezi pe internet si in acelasi timp faci si download folosind un client P2P. Ei bine, in momentul in care paginile pe care le accesezi s-au incarcat, programul "imprumuta" viteza alocata browserului pentru a "ajuta" clientul de P2P.

Sincer sa fiu doar 4 asemenea soft-uri am testat dintre care doar unul mergea. Restul erau doar paravan pentru SPAM-uri si SpyWare.

Insa, daca tii neaparat sa-ti optimizezi viteza de transfer si folosesti Mozilla,

iti vand eu cateva siretlicuri. :nea:

 

Offtopic : imi place la nebunie avatarul tau :yes:

pai chiar as vrea sa am o viteza mai mare la net, nu sunt multumita, mai ales ca mergea super bine pana acu cateva luni ....

folosesc mozilla si am setate chestiile alea ca sa mearga mai bine, tot de la tine :crazy: le-ai pus acum ceva timp pe forum

si totusi care este softeware-ul ala care ziceai ca megea cat de cat? :D

 

offtopic: e lady death, daca ai auzit de revistele cu desene in care ea e protagonista :crazy: am si eu pasarelele mele.... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soft-ul care l-am testat era doar pentru conexiunile dial-up.

Din pacate, nu mai tin minte cum se numeste...am sa incerc sa-l caut daca te intereseaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soft-ul care l-am testat era doar pentru conexiunile dial-up.

Din pacate, nu mai tin minte cum se numeste...am sa incerc sa-l caut daca te intereseaza.

hai ca nu vreau sa te chinui prea tare :D oricum merci beaucoup!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×