Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Faptele dragostei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salvie, aia e ultima melodie preferata a tatalui meu, mi-a facut capul calendar cu ea :good: .

On: iubirea pentru parinti, frati, surori, nepoti se pune la socoteala? Asta pentru ca atunci cand vine vorba de straini riscam sa stricam orzul pe gaste :P .

 

 

cati ani are tatal tau? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

52 si-l iubesc si pe el mult, e tare de gasca atunci cand nu se enerveaza :good:

Sa mai zica careva despre mine ca sunt acra si neiubitoare , uite ca eu imi expun sentimentele peste tot :good: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil insa daca te-a umilit o data si tu ai iertat, te-a mai umilit inca o data si iar ai iertat, apoi te-a umilit si mai tare facandu-te sa te simti o otreapa , cata rabdare sa ai si cat de indragostit sa fii cand iti dai seama ca esti injosit, umilit, ....nu cred ca poti avea incredere la nesfarsit ....ca acea persoana sa-ti devina si cel mai bun prieten...poate la altii merge dar la mine nu...parerea mea...

apoi faptele din dragste nu-s numai cele bune si frumoase, mai este si partea intunecata ca la tot ce-i frumos....

depinde cum te raportezi la dragoste. daca dragostea este un schimb atunci ai dreptate . dar daca dragostea e un sentiment, constiinta ta(inima) e mai puternica decit umilintele respectivului sau respectivei. oare stie omul sa iubeasca cu adevarat? nu faptele lui voirbesc pentru sau impotriva dragostei? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti pierzi naibii si sanatatea de fapt aia nu mai este dragoste cand duci lucrurile la extrem, aia este obsesie...

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
las-o naibii de dragoste ca nu esti sclav sa mature cu tine pe jos si tu sa-l ridici in slavi...trebuie sa fie reciproc altfel nu se potriveste....iti pierzi naibii si sanatatea de fapt aia nu mai este dragoste cand duci lucrurile la extrem, aia este obsesie...

nu a spus nimeni sa ridici pe cineva in slavi . ptoi sa ceri iubire de la cineva daca faptele tale arata ca tu nu ai asa ceva? nu e oare un troc pe care multi oameni il fac crezind ca iubesc? ti se schimba sentimetele de la o clipa la alta ? sau dragostea ca sentiment are numai urcusuri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai pana in 30 de ani, tin cu tine ca sa mergi in Grecia. Adica tin cu toti cei sub 30 :good: .

On: Iubirea e un lucru minunat, o splendoare, de-abia astept sa iubesc din nou, numai cand ma gandesc la asta simt ca prind aripi :P

http://www.youtube.com/watch?v=XpndWNRaUAg

oare daca in muzica , filme etc s-ar accentua sentimetele omenesti , omenirea s-ar schimba ?

frumoasa melodie :good:

 

cand esti indragostit nu compari , nu faci paralele....chiar nu ai fost indragostit/a niciodata? :)

 

sau

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wvueIRGywLE

 

 

bambi imi cant iubirea

tocmai ca am fost si iubesc. este diferenta intre indragosteala si iubire? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde cum te raportezi la dragoste. daca dragostea este un schimb atunci ai dreptate . dar daca dragostea e un sentiment, constiinta ta(inima) e mai puternica decit umilintele respectivului sau respectivei. oare stie omul sa iubeasca cu adevarat? nu faptele lui voirbesc pentru sau impotriva dragostei? :good:

 

 

las-o naibii de dragoste ca nu esti sclav sa mature cu tine pe jos si tu sa-l ridici in slavi...trebuie sa fie reciproc altfel nu se potriveste....iti pierzi naibii si sanatatea de fapt aia nu mai este dragoste cand duci lucrurile la extrem, aia este obsesie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este..te indragostesti , ramane iubirea ,prietenia apoi..nimic... asta in cel mai fericit caz....:good:

pai atunci ai iubit? sau ti-a placut foarte mult ? de ce pleaca? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa mai cred... pentru mine dragostea, iubirea, e ceva total, e o daruire continua...

de ce as vrea sa primesc in schimb? eu sunt fericit daca ma darui, si sunt si mai fericit daca persoana careia ma darui ma si primeste... sau primeste daruirile mele, fragmentele mele de daruire...

asa ca toate daruirile sunt fapte de dragoste, in numele dragostei, pentru dragoste...

 

nu-i inteleg pe negustori, pe aceia care dau si primesc, pe aceia care fac troc...

asa ca nu vad de ce as aprecia fapte comise in numele iubirii, cand toate sunt daruiri...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare daca in muzica , filme etc s-ar accentua sentimetele omenesti , omenirea s-ar schimba ?

frumoasa melodie :good:

 

 

tocmai ca am fost si iubesc. este diferenta intre indragosteala si iubire? :P

 

 

este..te indragostesti , ramane iubirea ,prietenia apoi..nimic... asta in cel mai fericit caz....:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×