Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

In ce tara ti-ar placea sa emigrezi?

Evaluează acest topic

Fuga din Romania  

66 membri au votat

  1. 1. Care ar fi tara in care ai vrea sa iesi la pensie?

    • SUA
      9
    • CANADA
      7
    • AUSTRTALIA
      8
    • NOUA ZEELANDA
      8
    • JAPONIA
      5
    • FRANTA
      4
    • GERMANIA
      6
    • ITALIA
      2
    • SPANIA
      0
    • NORVEGIA
      6
    • OLANDA
      3
    • SUEDIA
      4
    • AUSTRIA
      3
    • AFRICA DE SUD
      1
    • INDIA
      0
    • CHINA
      1
    • Nu vreau sa plec din Romania
      6
    • Imi place in Romania
      6
    • Nu am curaj sa risc
      2
    • Ma mut la tara
      3


Postări Recomandate

Eh Andruta suntem deja 2 care doresc sa emigreze in tarile nordice , bine la mine e cazul coruptiei care acolo nu e , egaliate intre muncitorii mediului privat , fara cazuri de medici care sunt criminali cu acte in regula , si fara tigani mafioti care si disputa Oltenia dupa cum vrea muschii lor .

Sunt scarbit pana la cer de aceasta mahala care se numeste Rromania

Editat de Martom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

australia

 

ocean, peisaje, drum liber pt motoare...

protectie sociala

scoala misto pt copii

+ prim ministru care-mi place mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
australia

 

ocean, peisaje, drum liber pt motoare...

protectie sociala

scoala misto pt copii

+ prim ministru care-mi place mie

EXACT!

 

Sincer sa fiu, imi place EXTREM de mult Australia, am fost acolo, am vizitat... Acolo te duci pentru stilul de viata, oameni foarte relaxati, din cauza asta vine denumirea de "no worries" country,femei frumoase datorita multiculturalismului Australiei si multe altele.

Australia s-a clasat de mai multe ori la rand in top 3 cele mai bune locuri de a trai sau ceva de genu.

Dar ce-ti la place la prim ministrul actual? Ca-i femeie sau ce?

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce-ti la place la prim ministrul actual?

 

Inseamna ca am ramas mult in urma...mi-a placut prim-ministrul ala care a avut ceva de spus vis-a-vis de pretentiile musulmanilor, cre' ca-s 3 ani de atunci.

Ceva de genul " voi ati venit in tara noastra, deci tre' sa va supuneti regulilor acestei tari, nu sa incercati sa impuneti regulile voastre". Citatul este absolut aproximativ...discursul a venit in urma unor scandaluri pe niste plaje de acolo, cand aia s-au simtit ofensati ca femeile se dezbraca in costume de baie.

 

A nu se intelege ca am ceva cu cineva, mi-a placut ca apara interesele tarii lui...ca erau musulmani sau punkeri pt mine gestul lui a fost important.

 

Edit: Kevin Rudd il cheama.

Editat de X.E.N.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inseamna ca am ramas mult in urma...mi-a placut prim-ministrul ala care a avut ceva de spus vis-a-vis de pretentiile musulmanilor, cre' ca-s 3 ani de atunci.

Ceva de genul " voi ati venit in tara noastra, deci tre' sa va supuneti regulilor acestei tari, nu sa incercati sa impuneti regulile voastre". Citatul este absolut aproximativ...discursul a venit in urma unor scandaluri pe niste plaje de acolo, cand aia s-au simtit ofensati ca femeile se dezbraca in costume de baie.

 

A nu se intelege ca am ceva cu cineva, mi-a placut ca apara interesele tarii lui...ca erau musulmani sau punkeri pt mine gestul lui a fost important.

 

Edit: Kevin Rudd il cheama.

Stiu despre ce vorbesti. Australienii sunt rasisti cand vine vorba de musulmani, negri etc.Am scris mai multe pe topicul dedicat Australiei.

Prim ministru e o cucoana acum .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vecinii mai au primit oferta de lucru in Guadelupa...omg. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh Andruta suntem deja 2 care doresc sa emigreze in tarile nordice , bine la mine e cazul coruptiei care acolo nu e , egaliate intre muncitorii mediului privat , fara cazuri de medici care sunt criminali cu acte in regula , si fara tigani mafioti care si disputa Oltenia dupa cum vrea muschii lor .

Sunt scarbit pana la cer de aceasta mahala care se numeste Rromania

Bine

Editat de Freya_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×