Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

" Traim vremuri grele fratilor si fiecare se descurca cum poate. "

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit topicul spre care m-ai trimis...si nu era vb de tine,si nici de acel topic. Eu te credeam barbat in primul rand, si oricum, pe acel topic ai venit doar cu argumente rationale, deloc ametite.

Asa ca NU, nu era vb de tine.Imi pare rau daca asa ai crezut.

:huglove: ...nu-i vb despre mine ci despre o"ea"care a postat acolo...

is tip intradevar!

 

heeei... aici mi-ar placea sa vorbim despre topic, nu sa faceti off...

 

sorry...

care-i sb topicului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-e familiara chestia respectiva, poate n-am destula "scoala"

m... vine de la mita...nu de la altceva (scuze de eventualul subanteles la care probabil ca te-ai gandit :huglove: )

 

Am citit topicul spre care m-ai trimis...si nu era vb de tine,si nici de acel topic. Eu te credeam barbat in primul rand, si oricum, pe acel topic ai venit doar cu argumente rationale, deloc ametite.

Asa ca NU, nu era vb de tine.Imi pare rau daca asa ai crezut.

 

heeei... aici mi-ar placea sa vorbim despre topic, nu sa faceti off...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sorry...

care-i sb topicului?

 

 

pai, dupa stiinta, mea: metode si tehnici neconventionale de supravietuire...

 

(spre exemplu ai putea sa ne povestesti cum te descurci tu zilnic printre pokemoni, care vin cu idei speciale - cucuvele si popartacuri, prize pentru incarcat laptopul sau mobilul, cabluri ingropate pe sub sapa, etc)...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai, dupa stiinta, mea: metode si tehnici neconventionale de supravietuire...

 

(spre exemplu ai putea sa ne povestesti cum te descurci tu zilnic printre pokemoni, care vin cu idei speciale - cucuvele si popartacuri, prize pentru incarcat laptopul sau mobilul, cabluri ingropate pe sub sapa, etc)...

muncesc,nu frec menta!

invat in permanenta-,ma informez,le gandesc-sunt"in priza"tot timpul-aleg oamnenii;ii "calaresc" toata ziua si sunt omniprezent-stau de vorba cu ei si ii ascult!-insa fac tot cum stiu eu mai bine

si cel mai important niciodata n-am dat tepe la bani,si nici n-am intarziat platile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
muncesc,nu frec menta!

invat in permanenta-,ma informez,le gandesc-sunt"in priza"tot timpul-aleg oamnenii;ii "calaresc" toata ziua si sunt omniprezent-stau de vorba cu ei si ii ascult!-insa fac tot cum stiu eu mai bine

si cel mai important niciodata n-am dat tepe la bani,si nici n-am intarziat platile!

modul cum o spui suna exact a invers...

 

cred ca n-ai dat teapa la bani, si cred ca muncesti, numai ca mai ai de invatat - ca un autodidact ce esti - ca muncind nu castigi...

de regula doar ce semeni culegi...

asadar, daca investesti, obtii profit... daca doar muncesti, abia traiesti... cred ca tu spuneai pe un topic ca nu mai stii unde e sighisoara... imi aduc aminte ca pe vremuri plecam cu trenul sau cu o masina cumparata cu 300 lei noi sa prind festivalul... aveam masina - un wartburg estgerman asa de smeker ca nu-i gaseam de unde se aprind farurile - plina de prieteni si de damigeni cu tuica de harghita (ce-o mai fi si aia)... si nu conta daca nu ajungeam la festival, ca ne intorceau din drum ceilalti soferi din cauza de noapte si lumini ioc...

 

acum, nu mai sunt prietenii decat eventual in weekend la un gratar, si atunci mai mult stransi cu furca, nu se mai bea tuica de harghita ci numai de scotia, si oricat ai vrea, tot ai uitat unde e sighisoara....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
modul cum o spui suna exact a invers...

 

cred ca n-ai dat teapa la bani, si cred ca muncesti, numai ca mai ai de invatat - ca un autodidact ce esti - ca muncind nu castigi...

de regula doar ce semeni culegi...

 

dom'sef...

asta stiu-sa trag ca boul la caruta!

e nevoie si de prosti care sa aduca plus valoare produsului-nu toata lumea face combinatii

nici n-am stat cu mana-ntinsa sa astept mila sau vreo pleasca

experienta mi-a aratat ca asteptatul si panditul tunurilor nu face decat sa promoveze lenea si hotia

am pierdut aprope 10 ani asteptand imbogatirea peste noapte;de cand muncesc efectiv se vad si rezultatele.

stai tu si freac-o in continuare ca pe mine nu ma deranjeaza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ leonking

 

Vrei sa vezi ca la Buleala la gratar e gashk ca in liceu? Asta e o observatie pe care vreau sa o impartasesc si sa o confrunt cu voi. Cei care au joburi simple, basice, bazate pe skill, exact de tipul celor care aduc plusvaloare, cum zicea si Buleala, isi pastraza un fel de inocentza in relatii... se aduna intre ei si in weekend uri sunt ca niste copii: joaca fotbal impreuna, tot felul de jocuri tampite, tip twistwe si altele, se prostesc mai rau ca si copii...se agregheaza usor si se dezgregheaza la fel de usor, fara regrete... cei cu joburi tip management in schimb, sau tot ce tine de a specula momentul/conjunctura potrivita, joburile care tin de papagal, de improvizatie, joburile unde randamentul este mai volatil si depinde de prea multe... chiar daca au mai multi bani...fac exact ca tine, plang dupa anii de demult, pentru ca nimic nu mai este cum era... va pierdeti inocenta si simplitatea, ceva e schimbat la voi. Nu stiu de ce, si nu in sensul rau, dar parca va e tot mai greu sa va bucurati...

 

sa nu credeti ca sunt off topic, sunt chiar on topic, cea mai buna ideea de supravietuire e din pacate cea mai neconventionala, pentru ca aprope nimeni nu o aplica: get skilled, invata sa faci ceva, fii bun la ce faci, si viata ta va fi surprinzator de lipsita de griji.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@ leonking

 

Vrei sa vezi ca la Buleala la gratar e gashk ca in liceu? Asta e o observatie pe care vreau sa o impartasesc si sa o confrunt cu voi. Cei care au joburi simple, basice, bazate pe skill, exact de tipul celor care aduc plusvaloare, cum zicea si Buleala, isi pastraza un fel de inocentza in relatii... se aduna intre ei si in weekend uri sunt ca niste copii: joaca fotbal impreuna, tot felul de jocuri tampite, tip twistwe si altele, se prostesc mai rau ca si copii...se agregheaza usor si se dezgregheaza la fel de usor, fara regrete... cei cu joburi tip management in schimb, sau tot ce tine de a specula momentul/conjunctura potrivita, joburile care tin de papagal, de improvizatie, joburile unde randamentul este mai volatil si depinde de prea multe... chiar daca au mai multi bani...fac exact ca tine, plang dupa anii de demult, pentru ca nimic nu mai este cum era... va pierdeti inocenta si simplitatea, ceva e schimbat la voi. Nu stiu de ce, si nu in sensul rau, dar parca va e tot mai greu sa va bucurati...

 

sa nu credeti ca sunt off topic, sunt chiar on topic, cea mai buna ideea de supravietuire e din pacate cea mai neconventionala, pentru ca aprope nimeni nu o aplica: get skilled, invata sa faci ceva, fii bun la ce faci, si viata ta va fi surprinzator de lipsita de griji.

 

chiar vreau sa vad ce inocenta are... numai ca ma tem ca atunci cand ii e omului lumea mai draga (gratarul), el fuge la peceu ca a uitat sa-i dea o replica lu unu/una... si uita sa se mai intoarca... de unde rezulta ca, oricat l-ati crede skilled be buli, tot la tehnologie se intoarce...

 

 

eu mi-l inchipui pe un santier, inconjurat de pokemoni (uite ca m-am molipsit cu vorba asta) si facand pe inginerul de sunet cu ei, adica urland de mama focului ca fiecare sa faca ceva...

si el, calare pe o movila de pietris, sa tina un furtun de nivel sa dea o cota...

(bineinteles, prietenii stiu de ce, langa el zace o nivela laser, dar omul va lucra tot cu furtunul, ca de mic de la moldova e invatat sa traga pe ascuns...)

 

 

PS ... n-am plans niciodata dupa anii de demult, si sa stii ca la fiecare varsta exista placeri specifice si amintiri la fel...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar vreau sa vad ce inocenta are... numai ca ma tem ca atunci cand ii e omului lumea mai draga (gratarul), el fuge la peceu ca a uitat sa-i dea o replica lu unu/una... si uita sa se mai intoarca... de unde rezulta ca, oricat l-ati crede skilled be buli, tot la tehnologie se intoarce..

 

eu mi-l inchipui pe un santier, inconjurat de pokemoni (uite ca m-am molipsit cu vorba asta) si facand pe inginerul de sunet cu ei, adica urland de mama focului ca fiecare sa faca ceva...

si el, calare pe o movila de pietris, sa tina un furtun de nivel sa dea o cota...

(bineinteles, prietenii stiu de ce, langa el zace o nivela laser, dar omul va lucra tot cu furtunul, ca de mic de la moldova e invatat sa traga pe ascuns...)

 

ce tot spui tu mah acolo,casca de bostan?!

INVIDI-OSULE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×