Sari la conținut
Forum Roportal
Popalina_92

Vrajitoarele: har sau inselatorie?

Postări Recomandate

As vrea sa aflu parerea voastra despre acele vrajitoare, tamaduitoare sau cum se mai cheama, au ele o putere, un har sau e doar o inselatorie ? Daca se poate cu exemple concrete :P O sa incep eu: nu prea cred in magie, vraji etc si dupa o experienta neplacuta cu o astfel de vrajitoare din asta, m-am hotarat sa nu mai am de aface cu asa ceva. Asta pana de curand. Ma chinuiam de ceva vreme sa iau permisul auto si spre rusinea mea nu puteam trece de examn :doh: O prietena mi-a recomandat un site din asta cu diverse ritualuri: http://ritualuri-magice.tk printre care era si ceva pentru examene :lol: Bineanteles ca am ras cand am auzit de asa ceva si nu am luat-o in serios, dar mi-am zis sa ma uit si eu din curiozitate sa vad despre ce e vorba. Cand am intrat, spre surprinderea mea unele ritualuri de acolo erau gratuite si gandindindu-ma ca poate nu este o alta inselatorie ar meriata sa incerc. Pe scurt: am incercat si am luat examenul :doh: Acum nu stiu daca din cauza ritualului ala sau a fost doar o coincidenta si probabil nu voi afla niciodata dar important este ca am permisul :) Daca aveti si voi experiente placute sau neplacute cu ghicitoare vrajitoare etc, postatile aici.

Editat de Popalina_92

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa aflu parerea voastra despre acele vrajitoare, tamaduitoare sau cum se mai cheama, au ele o putere, un har sau e doar o inselatorie ? Daca se poate cu exemple concrete :) O sa incep eu: nu prea cred in magie, vraji etc si dupa o experienta neplacuta cu o astfel de vrajitoare din asta, m-am hotarat sa nu mai am de aface cu asa ceva. Asta pana de curand. Ma chinuiam de ceva vreme sa iau permisul auto si spre rusinea mea nu puteam trece de examn :P O prietena mi-a recomandat un site din asta cu diverse ritualuri: http://ritualuri-magice.tk printre care era si ceva pentru examene :) Bineanteles ca am ras cand am auzit de asa ceva si nu am luat-o in serios, dar mi-am zis sa ma uit si eu din curiozitate sa vad despre ce e vorba. Cand am intrat, spre surprinderea mea unele ritualuri de acolo erau gratuite si gandindindu-ma ca poate nu este o alta inselatorie ar meriata sa incerc. Pe scurt: am incercat si am luat examenul :good: Acum nu stiu daca din cauza ritualului ala sau a fost doar o coincidenta si probabil nu voi afla niciodata dar important este ca am permisul :good: Daca aveti si voi experiente placute sau neplacute cu ghicitoare vrajitoare etc, postatile aici.

Sunt unele persoane care stiu ce fac, dar nu "vrajitoarele" care apar in ziare, la rubrica cu multumiri :) Cat despre cea cu acel site nu stiu nimic, dar este bine ca unele ritualuri sunt gratuite si nu cere zeci de mii de euro pe nimic cum fac majoritatea :) Oricum este bine ca ti-ai rezolvat problema, chiar daca se putea si fara magie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ritualurile magice provin din vechi religii pagane. Unele sunt practicate traditional la anumite popoare, altele au fost adoptate si in lumea crestina. Am auzit de o raspandire a practicilor Wicca, un amestec de ritualuri avand origini diferite.

In Romania exista practici vechi cum ar fi descantecele de deochi dar, in prezent, vrajitoria este doar o modalitate pentru unele persoane de a se imbogati de pe urma credulilor, este o inselatorie demna de Premiile Oscar pentru regie. In mod normal, autoritatile ar trebui sa ia masuri impotriva acestor escroace.

 

Nu trebuie respinse toate practicile oculte pentru ca nu mai suntem pe vremea Inchizitiei insa trebuie facuta o delimitare intre ocultismul practicat in scop comercial sau necomercial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit multe cazuri de inselatorii din partea asa ziselor vrajitoare, nepoatele omizilor

am patit si eu, nu stiu daca era ruda cu omida sau cu alta nevertebrata dar avea si asta un titlu pompos de regina sau printesa magieii nu mai stiu cum :P de asta mi s-a parut diferita persoana de pe site si am zis sa incerc, adica fara denumiri din astea de "regina" nici nu era ruda cu vreo omida ceva si nici nu era... de etnie (nu ca as avea ceva cu ei, dar m-am fript odata)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am patit si eu, nu stiu daca era ruda cu omida sau cu alta nevertebrata dar avea si asta un titlu pompos de regina sau printesa magieii nu mai stiu cum :P de asta mi s-a parut diferita persoana de pe site si am zis sa incerc, adica fara denumiri din astea de "regina" nici nu era ruda cu vreo omida ceva si nici nu era... de etnie (nu ca as avea ceva cu ei, dar m-am fript odata)

In general vrajitoarele-tiganci, cu titlu de "printesa"/"regina" magiei si care sint fata sau nepoata lui Mama Omida (care se pare ca a fost cea mai f....a femeie din Romania la cite fete si nepoate a avut) sint doar niste escroace ordinare.

Exista insa si vrajitorie autentica, din ce in ce mai rara insa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, au putere. Toti cei ce le calca pragul acelor nevertebrate, vor pati mai devreme sau mai tarziu ceea ce a patit Madalina Manole.

 

P.S: Mai putin cei de la fisc. :)

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, au putere. Toti cei ce le calca pragul acelor nevertebrate, vor pati mai devreme sau mai tarziu ceea ce a patit Madalina Manole.

 

P.S: Mai putin cei de la fisc. :)

Nu stiu daca vor inghiti ierbicide, dar cu siguranta vor ramane fara bani :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abordati ignorant "problema" aceasta. Magicareala este o afacere foarte profitabila pentru URSS.

 

Dupa 45, au infiltrat in Europa multe scoli oculte si "initiati" si "maestri" ce adunau discipoli ca plasa peste in balta, si profitau de pe urma lor. In Orient sau Occident, nimeni nu ii ia in serios, stiind ce escroci sunt toti.

 

Retardati straini gen Ovidiu David ARgeseanu, si alti escroci. Ei sunt rivalii financiari ai vrajitoarelor.

 

Si psihiatria tot o Magie a mintii este, Terapie Mentala ce pretinde a te vindeca prin "magia vorbelor".

 

Aceste scoli de paraziti cultisti, rivalizeaza pe buzunarele europenilor, si in cazul nostru, pe al "romanilor" de secole.

 

Medicina si ea incearca sa vanda panaceele imbuteliate din pietele occidentului, mai ales pe cele expirate sau experimentale, la noi, sa le vanda si mai scump decat acolo.

 

Insasi politicienii sunt niste odrasle inrudite cu astfel de Cultisti din URSS, America, Mare Britanie. Basescu poate fi chiar un mic Rotschild in Marea Britanie, aevreii de pe acolo arata identic cu "Trainan", sau pseudonimul acesta ales pentru a ascunde numele Englezesc Cultist de Wicca.

 

Asa zisii "magicieni" cu scolile lor oculte au lupte secrete intense pe banii Romaniei. De asta isi executa politic rivalele lor ce le fura multi clienti, prin fraiereala mai iscusita, si anume pe satrarete.

 

Legile impotriva vrajitoarelor ce pacalesc pe multi sau ii santajeaza si alte astea, sau ameninta, sunt si pentru a creste numarul de clienti la scolile oculte ce isi promoveaza ei "politicienii" sau partizanii trimisi aici sa fure tot ce nu e batut in cuie din Romania.

 

 

Asta e adevarata lupta magica. Diferite scoli sau forme de scamatori, unii actioneaza prin satra, altii prin manipulare politica sau legislativa, toti prin coruptie si minciuna. Si se bat intre ei care fura mai mult de la stat, si de la oameni. Care din prea multa naivitate ajung sa cumpere toate mizeriile placebo fara nici un fel de valoare terapeutica.

 

 

Snigura forma activa e Legii este cea de "Abuz".

 

Nu exista Politica fara Abuz Politic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×