Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Ce se va alege dintr-un copil ciudat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se poate, eu am prostul obicei sa castig increderea omului sa imi spuna aproape orice despre persoana sa si ma apuca groaza ce le iese din gura cateodata. N-oi fi intalnit eu parinti de care trebuie. Cand vad ce se intampla in jurul meu, cand vad cat rau isi fac oamenii unii altora, neintentionat, pentru ca nu isi dau seama, imi vine sa urlu.

Tu crezi ca ai castigat increderea, nu ai castigat-o, doar asculti un om ce nu e ascultat in general.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea parintilor nu sunt asa, ma refer la cei de conditie medie.

Se poate, eu am prostul obicei sa castig increderea omului sa imi spuna aproape orice despre persoana sa si ma apuca groaza ce le iese din gura cateodata. N-oi fi intalnit eu parinti de care trebuie. Cand vad ce se intampla in jurul meu, cand vad cat rau isi fac oamenii unii altora, neintentionat, pentru ca nu isi dau seama, imi vine sa urlu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu crezi ca ai castigat increderea, nu ai castigat-o, doar asculti un om ce nu e ascultat in general.

Mda, copilul ala, dupa ce ca e ciudat, mai are si 40 de ani...

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca parintii acestui copil ar trebui cel putin sa incerce sa-l integreze in societate,pentru ca altfel se vor alege cu un copil (matur dpv fiziologic) care va ramane dependent de parinti pina la batrinete ,mai pe scurt,va fi o persoana inadaptata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refer la copii, minori.

Sa faci orice este necesar ca el sa aiba incredere in fortele proprii, sa nu se simta ciudat, sa nu se simta cumva mai prejos decat cei din jur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ii incurajezi defectele.

Ok, caz concret: ce faci cu un copil care isi mananca mucii ? :D

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×