Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum un an am vazut un film, era vorba de un pedofil, m-a frapat ce a zis la sfarsit ca de ce pedofilia nu e normala, sunt atatia homosexuali, ei de ce nu ar fi multi, de ce sa nu fie luati ca o minoritate sexuala?!

A 2-a zis am incercat sa fiu empatica, sa ma pun in locul lui, m-am uitat la copii, nu am gasit nimic sexual in ei, doar la cei peste 17 ani.

Pedofilia e determinata doar de traumele copilariei sau are si ceva si genetic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum un an am vazut un film, era vorba de un pedofil, m-a frapat ce a zis la sfarsit ca de ce pedofilia nu e normala, sunt atatia homosexuali, ei de ce nu ar fi multi, de ce sa nu fie luati ca o minoritate sexuala?!

A 2-a zis am incercat sa fiu empatica, sa ma pun in locul lui, m-am uitat la copii, nu am gasit nimic sexual in ei, doar la cei peste 17 ani.

Pedofilia e determinata doar de traumele copilariei sau are si ceva si genetic?

pedofilia e o infractiune

subiectul pasiv al infractiunii -copilul- este o persoana lipsita de discernamant

nu stiu cat de genetic este,insa-i un comportament determinat de cauze patologice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord, eu le-as face si mai rau pedofilor. Dar ce determina asta, ma refer la nivel psihologic, nu putem sa ii refacem.

Ce background or avea? Nu cred ca toti au fost abuzati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord, eu le-as face si mai rau pedofilor. Dar ce determina asta, ma refer la nivel psihologic, nu putem sa ii refacem.

Ce background or avea? Nu cred ca toti au fost abuzati.

 

Eu cred ca vine Pippo imediat si explica el cum poti invata sa fii pedofil, daca depui straduinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord, eu le-as face si mai rau pedofilor. Dar ce determina asta, ma refer la nivel psihologic, nu putem sa ii refacem.

Ce background or avea? Nu cred ca toti au fost abuzati.

 

exista intotdeauna un fond mai mult sau mai putin vizibil pe baza caruia se dezvolta pedofilia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista intotdeauna un fond mai mult sau mai putin vizibil pe baza caruia se dezvolta pedofilia

Este, dar multi dintre noi am fost batuti/agresati sexuali, dar de ce nu devenim pedofili?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa le punem aceasta intrebare copiilor abuzati...maltratati fizic si psihic....abia atunci vom stii....cat de normala este

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×