Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ascund ca am deschis acest topic cu intentia de a castiga marele premiu.

 

Ca veti dori sa postati sau nu , decizia va apartine .

 

 

 

Oare cati dintre noi nu si'ar fi dorit altceva de la viata ? Si totusi, undeva pe traseu ne'am ratacit . Unde anume ?

 

 

Eu am regretul ca in 90' am renuntat la ASE ,puteam fi acum altundeva d.p.d.v. social .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cati dintre noi nu si'ar fi dorit altceva de la viata ?

 

Sa zicem ca in proportie de 70% am viata care mi se potriveste si la care am sperat sa ajung.

Am un tel de ani de zile. Eu imi doresc o casa, care sa aiba gazon si braduleti. Din pacate nu am reusit sa am una pana acum.

Din fericire am reusit sa-mi i-au un apartament mare cat suprafata unei case. Dar nu renunt la tel. Sper ca in urmatorii 5 ani sa fie un tel realizabil.

Se intampla de multe ori sa taraganam lucrurile, sa ne amagim ca vom face in viitorul apropiat. Poate din comoditate nu trecem la fapte.

 

in cazul tau, nu se poate da timpul inapoi, dar poti sa mergi acum la faculta. :wub: . Nu incepe sa inventezi iar scuze!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre regrete nu voi scrie nimic insa despre vise...

 

visele naruite sau cele pe care nu le-am putut aduce la realitate au dat nastere la alte vise mult mai marete care au prins viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm... cere raspunsuri foarte personale topicul asta.

 

Probabil fiecare regreta ca a facut sau, dimpotriva, ca nu a facut ceva, la un moment dat in viata.

 

Eu am o lista luuuuuuuuuunga de regrete. Dar am citit eu pe-aici pe forum si nu numai, ca nu e tru sa stai sa-ti plangi deciziile gresite. La vremea cand le-ai luat, ti s-au parut bune. Toata suma actiunilor tale din trecut, te-a adus unde esti acum, te-a modelat sa fii omul care esti acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu regret decat ca m-am pedepsit pe mine pentru greselile pe care le-au facut altii. Inca mai am tendinta asta cretina .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre regrete nu voi scrie nimic insa despre vise...

 

visele naruite sau cele pe care nu le-am putut aduce la realitate au dat nastere la alte vise mult mai marete care au prins viata...

Si totusi , undeva acolo "in cuibul inimii tale" ai si ceva regrete . :)

 

Sa zicem ca in proportie de 70% am viata care mi se potriveste si la care am sperat sa ajung.

Am un tel de ani de zile. Eu imi doresc o casa, care sa aiba gazon si braduleti. Din pacate nu am reusit sa am una pana acum.

Din fericire am reusit sa-mi i-au un apartament mare cat suprafata unei case. Dar nu renunt la tel. Sper ca in urmatorii 5 ani sa fie un tel realizabil.

Se intampla de multe ori sa taraganam lucrurile, sa ne amagim ca vom face in viitorul apropiat. Poate din comoditate nu trecem la fapte.

 

in cazul tau, nu se poate da timpul inapoi, dar poti sa mergi acum la faculta. :) . Nu incepe sa inventezi iar scuze!

Intre timp am facut o faultatate care mi'a si placut , da' n'a fost la timpul potrivit .

Oricum, pari un tip perseverent . ;)

 

Eu am o lista luuuuuuuuuunga de regrete. Dar am citit eu pe-aici pe forum si nu numai, ca nu e tru sa stai sa-ti plangi deciziile gresite. La vremea cand le-ai luat, ti s-au parut bune. Toata suma actiunilor tale din trecut, te-a adus unde esti acum, te-a modelat sa fii omul care esti acum.

 

Mdea, poate ca ai dreptate ... greselile trecutului m'au determinat sa fiu cel de astazi .

 

Si eu am o lunga lista de regrete , au trecut multe "trenuri" pe langa mine, iar eu n'aveam bilet .

 

Nu regret decat ca m-am pedepsit pe mine pentru greselile pe care le-au facut altii. Inca mai am tendinta asta cretina .

De unde dorinta asta , de a te pedepsii pentru greselile celorlalti ? Te crezi Iisus ? :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×