Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De unde dorinta asta , de a te pedepsii pentru greselile celorlalti ? Te crezi Iisus ? :wub:

Le ai si tu cu psihologia asa cum le am eu cu... fumatul, sa zicem :) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu regret decat ca m-am pedepsit pe mine pentru greselile pe care le-au facut altii. Inca mai am tendinta asta cretina .

same here. da incerc sa nu repet.

 

partea buna e ca am vazut oarte clar cu cine am avut de-a face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mdea, poate ca ai dreptate ... greselile trecutului m'au determinat sa fiu cel de astazi .

 

Si cu toate astea, de multe ori m-am intrebat cum ar fi fost daca... Ce fel de om as fi fost azi?

Ciudat ca ai deschis topicul asta.. Chiar aseara vorbeam cu gagica despre unele chestii.

Si mi-am dat seama ca, daca n-as fi luat, la un moment dat, anumite decizii, pe care le-am considerat si inca le consider proaste, astazi n-as fi fost cea care sunt, n-as fi cunoscut atatia oameni, n-as fi avut-o pe ea (pe gagica, adica) si n-as fi cunoscut cel mai spectaculos barbat pe care o femeie il poate cunoaste, nu intr-o viata,ci in 9 vieti.

 

Deci... ca o concluzie finala.. As putea sa zic ca mi-a placut viata mea, asa cum a fost.. sigur de-acum incolo o sa fie si mai interesanta.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am.

stiu ca nu credeti.

ca la topicul cu dusmanii.

unde am spus ca nimeni nu mi-a facut vreun rau vreodata.

deci n-am regrete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti ce'i ce nu regreta ... .

 

 

Ciudat ca ai deschis topicul asta.. Chiar aseara vorbeam cu gagica despre unele chestii.

Mdea, nu'i atat de ciudat . Oricum, viata'i prea frumoasa s'o bruiem cu regrete. :wub:

 

Regret multe, dar o sa le fac. Trebuie sa ajung in Anglia, Olanda, Cehia si Cluj, ca sa imi rezolv problemele si regretele.

Esti tanara, ai timp ... . :)

 

Cred ca intre a avea.. si a putea 'duce'.

 

Mi-as fi dorit sa am mai multi copii, insa nu stiu daca as fi putut face fata acestei situatii.

Mi-as fi dorit sa ma casatoresc cu un print, insa nu stiu daca as fi putut fi o printesa.

Mi-as fi dorit sa am un barbat perfect, dar cred ca si el cauta femeia perfecta.

Mi-as fi dorit sa sar cu parapanta, insa nu stiu daca as fi instare sa aterizez in deplina siguranta....

 

Mi-as fi dorit multe... insa.. am ales numai ceea ce pot duce.

Si totusi ? ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:wub:

 

Insa sincer cred ca oricare dintre noi poate avea regrete, doar ca ... se autocenzureaza . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre unele lucruri e bine sa vorbesti doar cu tine sau cu... psihologii. :)

Nu rade , majoritatea avem tendinta de a ne rezolva problemele printre prieteni, pe forum, la biserica sau aiurea, mai putin insa la cineva specializat. ;)

 

Exista sanse mai mari sa regreti ceva ce ai facut, mai degraba decat ceva ce nu ai avut curaj sa faci?

Hmm, discutabila afirmatia asta . :wub:

 

Eu prefer sa fac si apoi daca'i cazul sa regret . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×