Sari la conținut
Forum Roportal
bahuczki peter

Cate cumpene ati avut in viata?

Postări Recomandate

De mic am avut un inger pazitor care a fost pus mereu la incercare. Pe vremea cand aveam un an si putin, am facut brusc temperatura 42. mama si nasul meu erau in bucatarie, eu fiind in patut si dormeam. Nasul trebuia sa plece si a intrat sa ma vada inainte de plecare. Cand a intrat eu eram vanat la fata si dadusem in convulsii din cauza temperaturii mari. Din fericire a venit repede salvarea si am scapat.

 

copil%20razand.jpg

 

Pe la varsta de 3 ani era sa pic de la etaj cand mi-a alunecat covorasul sub picioare, dar in ultim moment sora a intrat in camera si a reusit sa ma prinda.

La varsta de 12 ani eram cu amicii de la bloc la joaca. Saream de pe un gard de 170 de cm direct pe o franghie. La un moment dat cand ma aflam pe gard in picioare pregatit sa sar pe franghie, unul dintre baieti mi-a tras franghia, m-am dezechilibrat si din inertie am picat pe spate. Am ramas aproape 2 minute fara oxigen, dar dupa cateva lovituri puternice primite in spate mi-am revenit.

La 23 de ani pe cand ma duceam la lucru cu masina, in afara orasului s-a franat in coloana ca sa se evite o masina ce bloca sensul de mers, iar cum vizibilitatea era scazuta, am franat in ultim moment si am ajuns pe contra sens in fata unui autobuz.

Impactul a fost aproape frontal, stalpul de la usa soferului fiind rupt, iar motorul a sarit din tampoane. Cand a venit politia prima intrebare a fost daca mai traieste soferul.

Asa cum ziceam, sunt sigur ca acolo sus cineva ma iubeste, iar ingerul meu e unul activ :wub:

 

Voi ce cumpane ati avut?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am avut odata un accident de masina. eram intr-un microbuz, soseaua libera, viteza mare. din seninu cerului a aparut o baba in fata masinii. de pe contrasens a aparut alta masina si nenea de la volan, ca sa nu omoare baba, a intrat in santu de langa sosea.

 

santu era adanc aproape de-un metru si lat, ne-am zdruncinat puternic, da marea uluire a noastra si a politiei a fost cum de s-a ridicat ditamai buul din ditamai santu si a ramas suspendat pe roata din fata- stanga si dreata-spate.

 

in mod normal ar fi trebuit sa se rastoarne si sa fe otu zob.

 

 

 

la cutremuru din '77 mama ma tinea in brate, pe strada. un stalp de curent a cazut fix la cativa centimetri de picioarele ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima cred ca a fost cand eram in burta la mama; bunicii mei imi pusesera gand rau.

A doua la nastere, care a fost foarte complicata.

A treia pe la un an si ceva, cand din motive necunoscute am ajuns din satul in care statea cealalta bunica intr-o ambulanta, si de acolo, intr-un spital la Bucuresti.

Altele chiar asa grave n-am avut in rest, doar ca acum doi ani am cazut pe scari cand eram insarcinata, fara sa patim nimic, si anul trecut era cat p-aci sa-mi scot un ochi, dar m-am ales doar cu o zgarietura.

Am si eu convingerea ca ma ocroteste cineva de sus :wub: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu sa fi avut cumpene de moarte.

Odata cand eram copil, am alunacat cu sania de pe un deal care avea la baza un gard de sarma ghimpata. M-am oprit la cativa cm de gard, nu stiu cum, dar ma gandesc ca nu era ceva de moarte, eventual as fi ramas cu semne urate pe fata, pe maini...

 

De obicei ma ocrotesc singura ca sa ma ocroteasca Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de 3 ori era sa cad de pe bloc....era sa fiu rapit...era sa fiu calcat de masina(nu am numarat)....era sa ma inec...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de 3 ori era sa cad de pe bloc....era sa fiu rapit...era sa fiu calcat de masina(nu am numarat)....era sa ma inec...etc

Ce cautai pe bloc?

 

Nu ti-a spus nimeni sa nu te duci cu cei care-ti ofera ciocolata?

 

Cand traversezi strada te asiguri.

 

Daca nu stii sa inoti bine, nu te bagi acolo unde nu te simti instare.

 

 

 

Astea nu sunt cumpene. Sunt nazdravanii periculoase sau inconstienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in armata cred am avut sansa,n-am ajuns la otopeni(au murit f multi acolo)...n-as numi chiar cumpana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×