Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Si amantii si amantele sunt oameni. Poate salva un amant sau o amanta o casnicie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scuza pentru ce? Cine se scuza? De ce?

Nu cred ca e nevoie de scuza. Ai motivatie, esti intr-o anumit context, asta faci, pur si simplu. Ce, e nevoie de un motiv existential? Nu. Iti place, iti iei. Big Deal.

Aia cu carnea spalata nu o inteleg. Daca te referi la prostituate, nu despre asta vorbeam. La alta carne nu ma pricep. Daca te referi la faptul ca avem de-a face cu carne atinsa si de altii, asta e o calitate a noastra. Pentru ca daca am cauta numai fete mari, 95% din femei ar sta singure.

Si nu mai aruncati pisica in curtea barbatilor. Barbatul nu o face singur. O face cu o femeie care-i accepta asa ceva. Deci e cam fifty-fifty.

 

nu arunc nicio pisica nicaieri, toti o apa si un pamant dar sa fie TOTI....chestii cum ca femeia simte , ca barbatul are 2 ...ca vai ce nesatisfacut este acasa, ca una ca alta sunt niste..n baliverne-scuze- carnea spalata era in legatura cu vorba voastra...se spala nu se cunoaste...ce scarbos , valabil si la femei...ce ma scoate din sarite este ca se asociaza totul cu iubirea si se mai fac si afirmatii ....de genul....o /il iubesc dar mai trec si prin alta parte....NU are legatura cu iubirea , cu respectul de sine ....cu nimic....ipocriti sunt cei care se ascund dupa cuvinte cand de fapt fara cuvinte ar putea macar sa se ascunda....hai sa ne impaunam.....gata, am terminat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu arunc nicio pisica nicaieri, toti o apa si un pamant dar sa fie TOTI....chestii cum ca femeia simte , ca barbatul are 2 ...ca vai ce nesatisfacut este acasa, ca una ca alta sunt niste..n baliverne-scuze- carnea spalata era in legatura cu vorba voastra...se spala nu se cunoaste...ce scarbos , valabil si la femei...ce ma scoate din sarite este ca se asociaza totul cu iubirea si se mai fac si afirmatii ....de genul....o /il iubesc dar mai trec si prin alta parte....NU are legatura cu iubirea , cu respectul de sine ....cu nimic....ipocriti sunt cei care se ascund dupa cuvinte cand de fapt fara cuvinte ar putea macar sa se ascunda....hai sa ne impaunam.....gata, am terminat!

Nu trebuie sa iei foc. Nu eu am desenat tabloul, eu il comentez. Realitatea este ca putine relatii, foarte putine, sunt neatinse de infidelitati, restul sunt doar impartiti in doua: cei care au aflat si cei care nu au aflat. Si poate ar trebui in viitor sa ne indepartam de ideea de "partener pe viata". Omul nu e un mamifer monogam prin natura ADN. Este fortat sa fie asa de catre societate. Si, ca orice lucru impus, este esuat din fasa.

In al doilea rand ma enerveaza teribil cei care dau cu piatra. Niciodata nu poti sa stii contextul si motivatia unui om, indiferent de sex, care "a calcat" stramb. Dar ne repezim sa le dam la cap!

Iar aia cu dragostea....e mai complicata. In relatii exista fluctuatii. Unele sentimente sunt confundate cu obisnuinta. Altele cu proprietatea. In final, nu exista sabloane sau medicamente minune.

Editat de Arayas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, dar exista valori alese in viata si respectate din onoare pentru tine insuti si pentru oamenii din jurul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact, cand faci caz de aceste valori si familia este pe primul plan, nu inteleg cum de te poti culca cu orice femeie care te vrea, si asta nu ocazional, ci de doua, trei ori pe saptamana,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o casnicie cu "probleme" de comunicare, poate fi un colac de salvare aparitia unui amant/amante?

Se poate ierta un astfel de gest?...

 

La ce te gandesti cand spui salvare?ce sa salveze...?amanta nu vine sa faca lectii de comunicare cu partenerii...poate il face pe cel care inseala sa se simta mai bine pe moment,sa uite de rutina de stres nu sh...dar cert este ca amnatul/amanta nu rezolva nimik..ei vin si pleak asa cum au venit:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-o casnicie cu "probleme" de comunicare, poate fi un colac de salvare aparitia unui amant/amante?

Se poate ierta un astfel de gest?...

 

La ce te gandesti cand spui salvare?ce sa salveze...?amanta nu vine sa faca lectii de comunicare cu partenerii...poate il face pe cel care inseala sa se simta mai bine pe moment,sa uite de rutina de stres nu sh...dar cert este ca amnatul/amanta nu rezolva nimik..ei vin si pleak asa cum au venit:)

 

 

uneori raman, alteori pleaca dar nu singuri :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uneori raman, alteori pleaca dar nu singuri :)

 

 

Asta depinde de ambele parti,daca raman sau pleaca...difera de la caz la caz..pot exista amanti/te care sunt acolo pe termen limitat dar pot exista amanti/te care pot ramane o viata...important e motivul pt care ei/ele apar in vietile noastre...depinde daca la mijlok sunt copii e mai greu sa renuntam la familie si preferam sa ne amagim laundu-ne un/o amant/a, daca nu ne leaga nimik atunci renuntam la relatie si transformam amantul/a in iubit/a.Oricum cert este din pct meu de vedere ca un/o amant/a nu rezolva nimik, mai degraba ne complica viata si ne nebusoleaza.in ritmul asta ajungem sa nu mai stim exact ce vrem....

Problemele in cuplu niciodata nu vor fi rezolvate de terte persoane, daca exista o solutie accea va fi gasita de parteneri in egala masura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca aparitia unui tert intr- casnicie, conduce cu timpul la despartire, pentru ca problemele unui cuplu se rezolva in doi, nu in trei.

 

Daca nu te intelegi cu sotul sau sotia, cea mai buna metoda de a incerca sa rezolvi problemele este o separare sexuala temporara, adica fiecare isi foloseste mainile pe care le are in dotare pana se rezolva problema de comunicare.:gum:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×