Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Si amantii si amantele sunt oameni. Poate salva un amant sau o amanta o casnicie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cunosc un tip ce are sotie si isi inseala nevasta cu orice pica: barbat, femeie, dar nu si-ar parasi niciodata nevasta. Motivul e ca o iubeste.

O fi, dar nu o iubeste suficient incat sa lupte sa fie si fericiti totodata..

 

eu cred ca amantii pot salva o casnicie, doar atunci cand casnicia de fapt, nu ar trebui salvata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru moralistii de mai sus si de mai jos:

-Voi aveti un( o ) singur(a) prieten(a)? :roll:

Editat de Pruncul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar exista si dependenta de sex, cunosc pe cineva, pe care l-am intrebat ce-i poate reprosa sotiei, mi-a spus ca nimic, dar asta nu-l impiedica sa o insele cu cate trei, patru, in final isi inseala si amantele cu altele, deci asta ce-i? nu-i boala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In acest caz, Victor Petrini avea mare dreptate.

O iubeste pentru ca nu o iubeste.

 

Imi place.

 

Si da, de multe ori un amant/a poate salva o casnicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci asta ce-i? nu-i boala?

 

Cand e vorba de femei, ele saracele nu au iubire si tandrete. Cand e vorba de barbati, ho, ho, e boala.

 

In cazul cel mai intalnit barbatul nu amesteca sexul cu iubirea. Ii place fata, primeste semnalul (pana nu ridica catelusa coada...) si marcheaza. Fac schimb de numere de telefon, caci poate mai marcheaza si alta data. Inselatul inseamna cand fata se transforma in amanta, cand apar sentimente.

 

La femei, cand fac pasul, se muta cu inima, cu sentiment, cu ganduri, cu nevoi langa cel care devine DIN PRIMA amant. Noaptea se gandeste la el, e geloasa tot pe el, gateste si se gateste pentru el. Barbatul de langa ea nu mai exista decat in manifestari de vinovatie.

De asta se spune ca unui barbat i se iarta mai usor decat unei femei. Barbatul nu stie nici numele tipei, nu l-a interesat.

Femeia stie pana si ce crema de ras foloseste noul prieten.

Deci, cine e mai ipocrit? Noi, care am bifat si am uitat, sau voi, care ati fost bifate si odata cu asta v-ati pierdut mintile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand e vorba de femei, ele saracele nu au iubire si tandrete. Cand e vorba de barbati, ho, ho, e boala.

 

In cazul cel mai intalnit barbatul nu amesteca sexul cu iubirea. Ii place fata, primeste semnalul (pana nu ridica catelusa coada...) si marcheaza. Fac schimb de numere de telefon, caci poate mai marcheaza si alta data. Inselatul inseamna cand fata se transforma in amanta, cand apar sentimente.

 

La femei, cand fac pasul, se muta cu inima, cu sentiment, cu ganduri, cu nevoi langa cel care devine DIN PRIMA amant. Noaptea se gandeste la el, e geloasa tot pe el, gateste si se gateste pentru el. Barbatul de langa ea nu mai exista decat in manifestari de vinovatie.

De asta se spune ca unui barbat i se iarta mai usor decat unei femei. Barbatul nu stie nici numele tipei, nu l-a interesat.

Femeia stie pana si ce crema de ras foloseste noul prieten.

Deci, cine e mai ipocrit? Noi, care am bifat si am uitat, sau voi, care ati fost bifate si odata cu asta v-ati pierdut mintile?

 

 

si asta e o scuza?...carnea spalata e ca si...pfuuuu... ..ce, ce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si asta e o scuza?...carnea spalata e ca si...pfuuuu... ..ce, ce...

Scuza pentru ce? Cine se scuza? De ce?

Nu cred ca e nevoie de scuza. Ai motivatie, esti intr-o anumit context, asta faci, pur si simplu. Ce, e nevoie de un motiv existential? Nu. Iti place, iti iei. Big Deal.

Aia cu carnea spalata nu o inteleg. Daca te referi la prostituate, nu despre asta vorbeam. La alta carne nu ma pricep. Daca te referi la faptul ca avem de-a face cu carne atinsa si de altii, asta e o calitate a noastra. Pentru ca daca am cauta numai fete mari, 95% din femei ar sta singure.

Si nu mai aruncati pisica in curtea barbatilor. Barbatul nu o face singur. O face cu o femeie care-i accepta asa ceva. Deci e cam fifty-fifty.

Editat de Arayas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×