Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Oare iubim cu adevarat sau doar avem iluzii peste masura ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In zilele noastre "iubirea" a devenit ceva teribil de comercial. Ecranul TV e plin cu ea, radio-ul, ziarele... Pline de "iubire".

Multi oameni par a se minti singuri. Multi incep "relatii" crezand ca se iubesc, apoi se mira ca acele relatii nu merg, sau ca partenerul, dupa o vreme se schimba, nu mai e ala de care s-au indragostit.

Este o graba asa de mare ? Ne alearga cineva ? Ne pacalim singuri sau pur si simplu nu stim ce vrem ? Disperarea ? Invidia ? Singuratatea ?

Iubiti cu adevarat ? Cum va dati seama ? Credeti in iubirea aia statornica, pe viata ? Exista ? Nu cumva se confunda cu posesia sau cu dependenta ? Sau cu nevoia de sex ? Sau cu nevoia de afectiune ?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D-aia divorteaza dupa 7-8 ani (aia care stau atata casatoriti, in ultimul timp vad ca e la moda sa stai casatorit 2-3 ani) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Binecunoscuta replica:"Te-ai schimbat,nu mai esti ca la inceput..." :wub:

Cand esti indragostit/a nu-i vezi defectele. Si cum indragosteala dispare dupa 1 sapt/luna/an incep sa se observe si defectele. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat la multe femei ca atunci cand au o relatie cu un tip, incep sa-si faca planuri de viitor fara a vorbi cu el, fara sa-l intrebe daca si el isi doreste la fel ca ea. Eu consider ca din acest motiv multe sunt dezamagite de relatii care se incheie suspect de repede si se exprima de genul ,,voi barbatii'' sau ,,toti barbatii sunt niste porci''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
D-aia divorteaza dupa 7-8 ani (aia care stau atata casatoriti, in ultimul timp vad ca e la moda sa stai casatorit 2-3 ani) ?

asa sta treaba la fraeri poate si io era s-0 patesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat la multe femei ca atunci cand au o relatie cu un tip, incep sa-si faca planuri de viitor fara a vorbi cu el, fara sa-l intrebe daca si el isi doreste la fel ca ea. Eu consider ca din acest motiv multe sunt dezamagite de relatii care se incheie suspect de repede si se exprima de genul ,,voi barbatii'' sau ,,toti barbatii sunt niste porci''

Cunosc situatii din astea.

Recent am cunoscut o tipa care imi zicea ca peste vreo 3 ani vrea sa faca 2-3 copii.

Si i-am zis:"OK, cu cine? si daca partenerul tau nu vrea?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa sta treaba la fraeri poate si io era s-0 patesc

Si cum statea treaba aia cu iubirea cand era sa o patesti tu ? :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat la multe femei ca atunci cand au o relatie cu un tip, incep sa-si faca planuri de viitor fara a vorbi cu el, fara sa-l intrebe daca si el isi doreste la fel ca ea. Eu consider ca din acest motiv multe sunt dezamagite de relatii care se incheie suspect de repede si se exprima de genul ,,voi barbatii'' sau ,,toti barbatii sunt niste porci''

Nici eu nu inteleg mania asta, nu pricep what's the big fuckin' fuss about the fuckin' white dress, the fuckin' house, the fuckin' kids and the fuckin' car. Cica trebile astea veneau de la sine, nu se facea lista ca la tabla de materii si vise cu duiumul. Plus, ce legatura are cu iubirea, adica... daca e reciporca, banuiesc ca si celalat are idei asemanatoare si nu-i nevoie sa i le bagi pe gat cu polonicul, nu ? Pai ori ne iubim ori ne imbatam cu apa rece si e vorba de sex si de proiectarea asupra partenerului de sex a aspiratiilor astora ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat la multe femei ca atunci cand au o relatie cu un tip, incep sa-si faca planuri de viitor.

acelasi lucru l-am observat si eu...la prima sotie..

pe masura ce a trecut timpul lucrurile s-au mai schimbat,,,si asta din cauza ca interactiunea cu alte familii care deja atinsesera anumite targeturi au influentat intr-o oarecare masura.

Au inceput sa apar pretentii mai putin justificate si fara a lua in calcul realitatea..

 

Pentru a atinge anumite targeturi, trebuie sa muncesti pentru ele si sa nu renunti usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosc situatii din astea.

Recent am cunoscut o tipa care imi zicea ca peste vreo 3 ani vrea sa faca 2-3 copii.

Si i-am zis:"OK, cu cine? si daca partenerul tau nu vrea?"

Deci asta se intelege prin iubire ? Avand in vedere ce ziceti voi... seamana mai degraba a o farsa iubirea asta decat a un sentiment frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×