Sari la conținut
Forum Roportal
ben_gal_1

Islamul in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Islamul in Romania

 

In Romania exista organizatia "Fratii Musulmani" sponsorizata de catre Ahmadinejad.

Specific ca majoritatea musulmanilor romani nu sunt afiliati acestei organizatii.

 

In link-ul de mai jos postez informatii asupra organizatiei "Taibe" si al forumului ei, precum si peripetiile unui numit Costace, ne-musulman:

 

25 iulie 2010

Haituirea ne-islamicilor pe forumul Islamul Azi

http://webcache.googleusercontent.com/sear...=clnk&gl=il

 

&&&&&&&&

 

http://www.frontpress.ro/?p=3182

Mon 29 Jun 2009

Fratii Musulmani au ajuns in Romania

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Islamul in Romania

 

In Romania exista organizatia "Fratii Musulmani" sponsorizata de catre Ahmadinejad.

Specific ca majoritatea musulmanilor romani nu sunt afiliati acestei organizatii.

 

In link-ul de mai jos postez informatii asupra organizatiei "Taibe" si al forumului ei, precum si peripetiile unui numit Costace, ne-musulman:

 

25 iulie 2010

Haituirea ne-islamicilor pe forumul Islamul Azi

http://webcache.googleusercontent.com/sear...=clnk&gl=il

 

&&&&&&&&

 

http://www.frontpress.ro/?p=3182

Mon 29 Jun 2009

Fratii Musulmani au ajuns in Romania

Nu se deschide linkul ca sa vad si eu ce facu Costache.

 

 

http://islamul-azi-abbu.blogspot.com/

 

14.08.2010

poor......starving Gaza.....

decimare,holocaust,lipsa de curent, de apa, de benzina, de alimente....

 

oprimare sau....DEZINFORMARE....?????

 

judecati singuri

He, He, He, nu sunt deci singura care am patit-o da pe mine ma bannara cu tot cu PC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se deschide linkul ca sa vad si eu ce facu Costache.

Costache sunt eu si importa ceea ce nu am facut acolo.

Nu am salutat cu acel "Allahu Akbar", asa ca m-au gabjit de intrus.

Sunt acolo dame care nu au gasit soti romani si se incurajeaza un pe alta, insa habar nu au de islam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HareKrisna, asta e un topic despre Islamul in Romania. Asta inseamna: musulmanii din Romania, moschei, zone unde traiesc, numar, membri, atitudini si ritualuri specifice daca exista. Te rog, nu duce subiectul inspre dezbaterea (ca sa folosesc un eufemism) ideilor generale ale Islamului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Fratii Musulmani" in Romania.

Informatia nu ma ingrijoreaza.In mod cert serviciile specializate romanesti le vor urmari activitatea.Bine ca sunt la vedere.Mai grav era daca aveam alte organizatii mai fundamentaliste si cu legaturi teroriste certe, in ilegalitate in Romania. De fapt le avem ,dar sunt destul de discreti .

Trebuie sa spun ceva si despre "persecutiile" la care a fost supus ben_gal alias userul Costache pe un forum musulman.

Domnule ben_gal,imi pare rau ,dar pe acest forum romanesc neangajat religios sau politic,ma refer la Roportal, prezenta domniei voastre trebuie sa o considerati ca un act de favoare ,avand in vedere modul cum ati postat de cele mai multe ori.

Aproape ca ii inteleg pe saracii forumisti musulmani de pe acel forum.Cand ati inceput dumneavoastra sa postati probabil ca le-a crescut tensiunea si au scos fum pe nari si urechi precum oalele sub presiune.

Acum urmeaza avertizarea cu verde (o anunt sa va fie mai usor sa o identificati domnule ben_gal)

Va rog sa nu postati excesiv link-uri catre forumuri,bloguri,articole, anti-musulmane si pro-evreiesti.Din cate am observat ,chiar evreiesti destinate exclusiv propagandei. Ar fi fost preferabil ca acest topic sa fie destinat informarii . Informatiile din acele medii evreiesti de propaganda ,pentru cei neutri nu au nici o relevanta sau credibilitate.Idem si situatia viceversa a unor bloguri islamice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar m-as bucura sa fie cat mai multe moschei in Romania si alte edificii religioase alte altor culte religioase, chiar nu am nimic impotriva lor, si sunt foarte deschis in acest sens. Libertatea de a-ti arata si de a te mandri cu ceea ce esti de fapt si de drept, religia ta. Mai ales musulmani sunt priviti cu degetul ca ei vor aduce al treilea razboi mondial sau ca ei sunt asociati cu anticristul, jihadul, Al-Qaeda, oameni-kamikaze ...etc, pareri gresite si total eronate asupra faptului ca sunt oameni ca noi toti si ca in fiecare popor exista si "uscaciunile" lui asta este cu totul altceva si nu trebuie privit ca si un tot unitar. Toti suntem frati pana la urma, mai apropiati sau mai indepartati. Chiar imi place aceasta religie dar nu mi-as dori sa trec la ea, eu sunt de parere ca religia este cea pe care o primesti la nastere si trebuie sa ramai cu ea toata viata. Pe toate celelalte le respect. De curand am inceput sa citesc din Coran.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt de parere ca religia este cea pe care o primesti la nastere si trebuie sa ramai cu ea toata viata.

De obicei majoritatea dintre noi se nasc si sunt crescuti intr-o religie sau alta.Cat despre afirmatia ca trebuie sa ramai in ea toata viata cu asta nu sunt deacord sub nici o forma.Multi inceteaza sa mai creada in ceea ce au crezut inainte (dogma religioasa cu care au crescut) si incep sa creada in alta ceea ce duce la convertire.Altii nu mai cred deloc in absolut nimic ceea ce-i transforma in ateisti.Altii nu au avut credinta inca de la inceput,in ciuda faptului ca s-au nascut intr-o religie si a fost expus sau educat in ea.

De ce sa fie obligatoriu ca cineva sa adere la religia in care sa nascut? Unde scrie asta? Ne nastem cu vreun "tatuaj religios" permanent? In ce religie ne nastem nu e o sentinta si ca adulti mai tarziu avem tot dreptul sa gandim cum vrem,ce vrem si sa actionam conform....sa ne convertim sau debarasam total.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×